Zavrieť

Porady

Predfaktúra - JÚ

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať ako je to s predfaktúrami a daň. priznaním DPH. Firma nám vystavila predfaktúru 24.03.09 ( nebol na nej rozpis, koľko je základ a koľko dph, suma bola uvedená jednou čiastkou spolu) ktorú sme aj v ten deň zaplatili. Originál riadna faktúra nám prišla až s "tovarom" dňa 21.5.2009. Bol na nej uvedený dátum plnenia 27.03.2009 , suma už rozpísaná (základ a dph),a k úhrade suma 0, lebo je tam už odrátaná tá predfaktúra. Ako to bude s dph,do marcovej dph som ju nezarátala, lebo som nevedela,v akej výške bude. Môžem si tú faktúru zahrnúť do dph v máji ?
Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Vy si podľa mňa môžete zahrnúť fa do odpočtu v máji, nakoľko nárok na odpočet sa môže uplatniť až keď máte doklad. Ale dodávateľ mal správne vystaviť dve faktúry - v marci po uhradení predfaktúry vystaviť daňový doklad s DPH a v máji ostrú fa, kde je odpočítaný preddavok, suma k úhrade 0.

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    Tamila Pozri príspevok
    Vy si podľa mňa môžete zahrnúť fa do odpočtu v máji, nakoľko nárok na odpočet sa môže uplatniť až keď máte doklad. Ale dodávateľ mal správne vystaviť dve faktúry - v marci po uhradení predfaktúry vystaviť daňový doklad s DPH a v máji ostrú fa, kde je odpočítaný preddavok, suma k úhrade 0.
    Zákon o DPH
    Daňová povinnosť
    § 19

    Daňová povinnosť
    pri dodaní tovaru a služby

    4) Ak je platba prijatá pred dodaním tovaru alebo služby, vzniká daňová povinnosť z prijatej platby dňom prijatia platby.

    t.j. do 15 dní je dodavateľ povinný vystaviť daňový doklad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.