Zavrieť

Porady

Prijmové pokl. doklady

Možno zaučtovať daňový výdavok len na základe prijatého príjmového pokl. dokladu bez faktúry ak PPD má všetky náležitosti (má IČO aj DIČ)?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gaba07 je offline (nepripojený) gaba07

    gaba07
    ja by som len doplnila:

    PPD pre inu osobu je pre mna vydaj a naopak VPD pre inu osobu je pre mna prijem - do znamena ze ty si mozes na zaklade PPD inej osoby vystavit tvoj VPD - samozrejme musis byt na PPD uvedeny oko vyplatene od...

    uvediem priklad pre lepsie predstavenie
    PPD - zaplatene komu : firma s. r. o.
    vyplatene od: jozko mrkvicka
    je zaroven VPD - zaplatene od: jozko mrkvicka
    vyplatene komu: firma s. r. o.
    a naopak

    Ivetauct je offline (nepripojený) Ivetauct

    Ivetauct
    Do akej sumy môže byť učtovaný prijatý PPD ako daňový výdavok bez faktúry so všetkými náležitosťami. Počula som, že je tam nejaká hranica. Nad nejakou sumou už musí byť aj faktúra

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ivetauct Pozri príspevok
    Do akej sumy môže byť učtovaný prijatý PPD ako daňový výdavok bez faktúry so všetkými náležitosťami. Počula som, že je tam nejaká hranica. Nad nejakou sumou už musí byť aj faktúra
    Ak môžem poprosiť o doplnenie -
    - aký je účel vyplatenia sumy ?
    - zúčastnené strany sú platcovia DPH ?
    Naposledy upravil Zita5 : 05.06.09 at 05:08

    Ivetauct je offline (nepripojený) Ivetauct

    Ivetauct
    Myslela som, že je to jedno či platca alebo neplatca DPH. Jedna sa o obchody v tuzemsku. Ak je tam rozdiel u platcov a neplatcov tak aký. Ďakujem

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Ivetauct Pozri príspevok
    Myslela som, že je to jedno či platca alebo neplatca DPH. Jedna sa o obchody v tuzemsku. Ak je tam rozdiel u platcov a neplatcov tak aký. Ďakujem
    Je tam rozdiel či plátca DPH a či nie, lebo ak suma uhrádzaná v hotovosti je väčšia ako 50 tis.SK /to bola hranica po starom/, tak potom musela byť vystavená faktúra

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    ak má szčo reg.pokladňu, musí platby príjímať len cez pokladňu, alebo môže používať aj PPD?

    Ivetauct je offline (nepripojený) Ivetauct

    Ivetauct
    Ja myslím, že vtedy už musí používať už len regist. pokladňu.
    Keby nemal od začiatku registračnú pokladňu a učtoval by stále len cez faktúry pohľadávky a cez PPD úhrady, tak vtedy mu je pokladňa nepotrebná.

    Potvrďte aj druhí, či myslím správne

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    babi2 Pozri príspevok
    Je tam rozdiel či plátca DPH a či nie, lebo ak suma uhrádzaná v hotovosti je väčšia ako 50 tis.SK /to bola hranica po starom/, tak potom musela byť vystavená faktúra
    Táto hranica platí pre bloky z ERP.
    Ak príjmový doklad spĺňa náležitosti dokladu podľa § 71 zákona o DPH je daňovým dokladom /faktúrou/ aj pre účely DPH.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Ivetauct Pozri príspevok
    Ja myslím, že vtedy už musí používať už len regist. pokladňu.
    Keby nemal od začiatku registračnú pokladňu a učtoval by stále len cez faktúry pohľadávky a cez PPD úhrady, tak vtedy mu je pokladňa nepotrebná.

    Potvrďte aj druhí, či myslím správne
    Nie je to správne. Aj v prípade, ak používa podnikateľ ERP môže do 31.12.2010 prijímať platby aj v hotovosti prostredníctvom PPD, ak sa jedná o úhradu pohľadávky /faktúry/.
    Od 1.1.2011 pri predaji tovaru a vybraných služieb podľa zákona budú musieť pre platby v hotovosti používať ERP všetci podnikatelia.

    http://www.porada.sk/t94807-p20-pokl...uctovnici.html

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Otázka má hľadiská:
    účtovný - zaúčtovať PPD môžeme, ak spĹňa všetky náležitosti dané § 10 zákona o účtovníctve pričom suma takejto operácie nie je obmedzená

    daňový- ak spĺňa všetky náležitosti §71 /pre platiteľov DPH/ , ale aj všetky atribúty pre účtovný doklad pre neplatiteľov DPH a vieme dokázať oprávnenosť takéhoto výdavku v zmysle zákona o dani z príjmov a iných, tak je uznateľným daňovým dokladom, ako aj dokladom slúžiacim pre odpočet DPH.

    Posudzovaní platby v hotovosti v súvislosti s používaním ERP som uviedla vyššie a je podrobne 100krát rozobraný v priloženom linku....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.