Zavrieť

Porady

Ako na dlžníka?

som fy osoba,dodal som tovar sro-čke,ale už pol roka sa nie a nie dostať k svojím peniazom,majiteľ stále sľubuje, vyhovára sa potom nedvíha mobil, a stále dookola, poraďte prosím ako naňho?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    Pokiaľ s Tebou komunikuje, tak je ešte dobre. Ale sú aj takí čo ťahajú ľudí za nos dovtedy pokiaľ cítia že môžu. Na niekoho neplatí nič iné iba hrubá sila. Taká je realita.

    Aluš je offline (nepripojený) Aluš

    Aluš
    Začni ich vyzývať písomne! Doporučene im odošli upomienku, ak nebudú reagovať pošli ďalšiu. V prípade, že budeš nútená si potom svoju pohľadávku vymáhať súdnou cestou, budeš mať dôkazy o tom, že si urobila všetko v rámci svojich možností.

    Watson je offline (nepripojený) Watson

    Vylúčený člen Watson
    Margaréta35 Pozri príspevok
    som fy osoba,dodal som tovar sro-čke,ale už pol roka sa nie a nie dostať k svojím peniazom,majiteľ stále sľubuje, vyhovára sa potom nedvíha mobil, a stále dookola, poraďte prosím ako naňho?
    Ty si dobrý človiečik a takto ťa obabráva nejaký zloduch
    Čakáš už pol roka?
    Máš písomnú zmluvu?

    Už si mu mala dávno po lehote splatnosti zaslať doporučený list s dodatočne určenou lehotou na zaplatenie (cca 15 dní) na sídlo firmy.

    Po márnom uplynutí tejto lehoty ti neostáva iné, iba podať na súd návrh na vydanie platobného rozkazu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.