Zavrieť

Porady

oplati sa dat kamen do zakladov?

Ahoojte
chcem sa spytat ked mam dat do zakladov 23m3 betonu oplati sa mi kupit kamen?
Ked cena betonu je napr. 60euro aj doprava a cena kamena je 550sk za tonu.
A chcem sa spytat kolko moze byt 5ton kamena prepocitane na m3 aby som si vedel odcitat beton keby som kupoval kamen.
A ked dat aj kamen tak 5ton kamena alebo 10ton kamena ked zaklady maju 23m3
Dakujem za odpovede
Usporiadat
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
tinkotn Pozri príspevok
Ahoojte
chcem sa spytat ked mam dat do zakladov 23m3 betonu oplati sa mi kupit kamen?
Ked cena betonu je napr. 60euro aj doprava a cena kamena je 550sk za tonu.
A chcem sa spytat kolko moze byt 5ton kamena prepocitane na m3 aby som si vedel odcitat beton keby som kupoval kamen.
A ked dat aj kamen tak 5ton kamena alebo 10ton kamena ked zaklady maju 23m3
Dakujem za odpovede

1 m3 betńu = cca 2400 až 2500 kg (podľa frakcie).
Kameň bude obdobná hmotnosť, resp. ešte viac.


CIMOM
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Milan.Žiška Milan.Žiška

Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

Betón má objemovú hmotnosť cca podľa zloženia 2200 - 2500kg (ako uvádza CIMON ) - dá sa na hrubý prepočet použiť 1m3 kameňa (1800 - 2000kg) je ekvivalent 1m3 betónu.
Cena nákup kameň / betón ---- 1/10 t.j. betón je rádovo +éx drahší ako kameň ( bez dopravy ).
Je to závislé od regiónu a dostupnosti materiálov.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
5t kameňa môže byť cca 1,3kubíka.Kamene by mali byť také veľké aby sa zmestili do výkopov základov a určite by ich veľkosť mala byť rôznorodá od najmenších po najväčšie.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
základové pásy sú hotové, teraz je objednaný bager,ktorý rozhrnie zeminu a budu to žabou zhutnovat. Tiež sa bude navážat strk a zhutňovať..... čo k tejto fáze odporúčate nezabudnúť?
odpadová rúra, aj hadica - obecná voda tam je, ešte pridaju prípojku na studničnú vodu.
zaklad-pasy.jpg  
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
prosím, viete mi niekto povedať ako sa pohybuje cena základov v prepočte na M3?
Toto jediné si totiž nejako viem predstaviť.
vypočítam si objem základov šírkaxdlžkaxvýška - čiastočne bol priestor vyplnený zeminou zo zakladových pásov, čiastočne navozený štrk.
Vynásobím 6000 Sk? alebo menej? Nič sme nerobili svojpomocne, všetko na kľúč,
Poradíte?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
posúvam
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Neviem, či Ti niekto poradí výpočet cez m3. Nalepšie zistíš cenu, ak si dáš urobiť aspoň 3 cenové ponuky. Len sa priprav na veľké rozdiely.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
to mi nepomohlo.....ešte niekto?
Nechcem cenovú ponuku, ale princíp jednoduchých základov na rovine je podla mna približne rovnaký. Tak som si myslela, že sa ozvú ludia a povedia tieto rozmery a kolko ich tie základy vyšli.
Ako laik neviem inak argumentovat dodávateľovi, aby cenu znížil.
Naposledy upravil KEJKA : 01.07.09 at 11:55
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
posúvam
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
KEJKA Pozri príspevok
to mi nepomohlo.....ešte niekto?
Nechcem cenovú ponuku, ale princíp jednoduchých základov na rovine je podla mna približne rovnaký. Tak som si myslela, že sa ozvú ludia a povedia tieto rozmery a kolko ich tie základy vyšli.
Ako laik neviem inak argumentovat dodávateľovi, aby cenu znížil.
Nič v zlom :
Cena sa znižuje pri nekvalite, alebo pri nedodržaní termínu, alebo ak to vyplýva zo zmluvy a nie keď niekto niečo spraví hľadať dôvod na tlačenie ceny dole.
Takýto princíp nie je správny - neuznávam to.
Už som pri inej téme písal, že nie všetko je na dodávateľoch.

To je môj názor.

Ak niekto so mnou nesúhlasí, nech mi to prosím uvedie písomne.



CIMOM
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
KEJKA Pozri príspevok
základové pásy sú hotové, teraz je objednaný bager,ktorý rozhrnie zeminu a budu to žabou zhutnovat. Tiež sa bude navážat strk a zhutňovať..... čo k tejto fáze odporúčate nezabudnúť?
odpadová rúra, aj hadica - obecná voda tam je, ešte pridaju prípojku na studničnú vodu.
To sú základy pod rodinný dom??? si robíš srandu...?Ja by som na takých základoch postavil maximálne chatu,ale dom nikdy.Tie bloky z toho betónu sa po rokoch rozpadnu a domček padne...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
pivko Pozri príspevok
To sú základy pod rodinný dom??? si robíš srandu...?Ja by som na takých základoch postavil maximálne chatu,ale dom nikdy.Tie bloky z toho betónu sa po rokoch rozpadnu a domček padne...
tomu teda nerozumiem.......
platna je hotová,druhý týždeň, teraz sa má murovať.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
CIMOM Pozri príspevok
Nič v zlom :
Cena sa znižuje pri nekvalite, alebo pri nedodržaní termínu, alebo ak to vyplýva zo zmluvy a nie keď niekto niečo spraví hľadať dôvod na tlačenie ceny dole.
Takýto princíp nie je správny - neuznávam to.
Už som pri inej téme písal, že nie všetko je na dodávateľoch.

To je môj názor.

Ak niekto so mnou nesúhlasí, nech mi to prosím uvedie písomne.



CIMOM
s týmto súhlasím, žiaľ nemám zmluvu, dohoda bola, že zaplatím skutočné náklady. Ja som to pochopila tak, že dostanem vyúčtovanie v členení
materiál... množstvo-cena
práca, presuny apod. ocenené tak, aby som tomu ako laik rozumela.
Miesto toho som dostala akýsi teoretický cenníkový rozpočet, ktorému nerozumiem. A kedže to zmluvne dohodnuté nie je, a ústne je to inak, tak chcem tú cenu pochopiť.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
pivko Pozri príspevok
...Tie bloky z toho betónu sa po rokoch rozpadnu a domček padne...
... vieš toto svoje tvrdenie aj technicky odôvodniť?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
CIMOM Pozri príspevok
Nič v zlom :
Cena sa znižuje pri nekvalite, alebo pri nedodržaní termínu, alebo ak to vyplýva zo zmluvy a nie keď niekto niečo spraví hľadať dôvod na tlačenie ceny dole.
Takýto princíp nie je správny - neuznávam to.
Už som pri inej téme písal, že nie všetko je na dodávateľoch.
............ CIMOM
KEJKA Pozri príspevok
s týmto súhlasím, žiaľ nemám zmluvu, dohoda bola, že zaplatím skutočné náklady. Ja som to pochopila tak, že dostanem vyúčtovanie v členení
materiál... množstvo-cena
práca, presuny apod. ocenené tak, aby som tomu ako laik rozumela.
Miesto toho som dostala akýsi teoretický cenníkový rozpočet, ktorému nerozumiem. A kedže to zmluvne dohodnuté nie je, a ústne je to inak, tak chcem tú cenu pochopiť.
posúvam
0 0
Vlado.s Vlado.s

Vlado.s je offline (nepripojený) Vlado.s

Taký klasický východniar
KEJKA Pozri príspevok
základové pásy sú hotové, teraz je objednaný bager,ktorý rozhrnie zeminu a budu to žabou zhutnovat. Tiež sa bude navážat strk a zhutňovať..... čo k tejto fáze odporúčate nezabudnúť?
odpadová rúra, aj hadica - obecná voda tam je, ešte pridaju prípojku na studničnú vodu.
KEJKA ten polystyrén je tam načo? To ho tam nechávaš, alebo čo vlastne?
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Kejka jedna zásada do budúcnosti. Cenu si dohodni vždy dopredu! Žiadne také, že potom to zrátame. No a ak nemáš peniaze na rozhadzovanie, tak sa zhotovovaniu cenových ponúk od viacerých firiem nevyhneš. A ak Ti robí všetko jedna firma a zistí, že si "mäkká" , tak Ťa to bude stáť veľa peňazí. Bohužiaľ aj keď Ti to je proti srsti tak musíš byť "pes", ak sa nechceš dať ošklbať. A tu nejde o pár eur.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

A ak na to nemáš povahu a vedomosti tak je rozumnejšie zveriť tieto veci odborníkovi. Síce to stojí peniaze, ale dostriehne na financie a aj kvalitu prác. Nakoniec Ti môže ušetriť veľa peňazí.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Vlado.s Pozri príspevok
KEJKA ten polystyrén je tam načo? To ho tam nechávaš, alebo čo vlastne?
ano ten polystyren je izolácia základov, má to byť podľa projektu NED, je to aj v projekte. Týmpádom som uzrozumená, že je to drahšie, ale viem si zrátať cenu polystyrénu a prác naviac. Inak tá platňa je už hotová, polystyrén tam zostal, samozrejme.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

pivko Pozri príspevok
To sú základy pod rodinný dom??? si robíš srandu...?Ja by som na takých základoch postavil maximálne chatu,ale dom nikdy.Tie bloky z toho betónu sa po rokoch rozpadnu a domček padne...

pod základom ktory vidis na fotke a na ktorom by si postavil chatku, je normálny siroky betonovy zaklad na ktory si kejka postavi dom
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať