Zavrieť

Porady

podielové vlastníctvo

mám problém s exmanželom,sme rozvedený 5rokov,máme rodinný dom,znemožnuje mi ho predať,ja platím všetko,on tu je síce,len občas,ale ja tu žijem s dcérkou/pridelenou do jeho opatery/,dom je veľký a môj Idôchodok,malý!už som nevedela ako dalej tak som si dala poradiť,aby som podala návrh na súd,o pridelenie domu do môjho vlastníctva,na určitú dobu,aby som ho mohla,predať a jeho vyplatiť.Ale teraz sa obávam,či som urobila dobre,lebo "ludia" hovoria,že nám dom dajú na verejnú dražbu,že budú zapečaťovať vybavenie atd.máte s tým skúsenosti?ešte sa chcem spýtať či ak mám nárok na obhájcu,budem ho platiť? dakujem vám
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    predaj nehnuteľnosti formou dražby je jedným z riešení vysporiadania podielového vlastníctva - / alebo je možné vysporiadanie rozdelením nehnuteľnosti na presne vymedzené časti - skôr prichádza do úvahy pri pozemkoch, prípadne sa za vlastníka nehnuteľnosti určí jeden z podielových vlastníkov, ktorí má potom povinnosť vyplatiť druhého / ten však musí s týmto rozhodnutím súdu súhlasiť
    bezplatná právna pomoc - podmienky:
    http://www.legalaid.sk/

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    aby som podala návrh na súd,o pridelenie domu do môjho vlastníctva,na určitú dobu,aby som ho mohla,predať a jeho vyplatiť
    súd môže určiť jedného vlastníka / ako je už vyššie uvedené / , ktorý však bude povinný vyplatiť toho druhého - ten s takýmto návrhom musí súhlasiť -
    vlastníctvo sa neurčuje na dobu určitú

    všetko,on tu je síce,len občas,ale ja tu žijem s dcérkou/pridelenou do jeho opatery
    ak by bola dcérka vo vašej starostlivosti existuje reálna šanca, že súd bude prihliadať na záujmy dieťaťa -
    avšak v tejto situácií sa môže stať, že súd určí vlastníka ex a nariadi mu povinnosť vyplatiť vás
    Naposledy upravil hanelie : 05.06.09 at 15:35
    Dobry den......potrebovala by som poradit a neviem ako na to.Zdedila som byt po rodicoch.Musela som vyplatit surodencov a na to mi pozicala priatelka s tym ze polovicu bytu jej darujem.Urobili sme darovaciu zmluvu,ale na kataster uz nesla.Ma u mna trvaly pobyt,ale vlastnikom som stale ja.Chcem byt predat,vratit jej peniaze,len neviem ci ona ma alebo nema nejake pravo na byt.Pokial nie je vklad v katastri tak ani na bytovom ju nemozem nahlasit,ale ona stale utoci,ze ten byt je aj jej.Ucty neplati,patim to vsetko ja,lebo ona uz roky zije v zhranici.Nechcem s nou vybabrat,ale chem byt predat,len neviem co s nou dalej.Ci ma narok na byt alebo nie.Dakujem.
    Ano ja viem ze ma moralne pravo.Snazim sa s nou dohodnut a najst riesenie,ale ona ma ignoruje,ze to nie je jej vec.Ona ten byt chce a bodka.Tak ju vyzyvam nech plati najom a nech vyplati ona mna ak ten byt chce.LENZE ja nemozem do nekonecna cakat kedy sa rozhodne.Aj ja chcem ist dalej,ale chcem zistit ci nerobim nieco zle ak byt predam a vyplatim ju.Lebo byt je stale na mojom mene,ona tu je len ako najomnik,nie vlastnik.Lenze ja chcem mat vsetko v poriadku.Ona vravi ze nemam pravo predat byt.Ja viem ze je to hlupost,ale radsej si vsetko chcem zistit kym nieco podniknem.Ale dakujem za odpoved.

    podielové vlastníctvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.