Zavrieť

Porady

Korenistá omáčka

4 celé vajcia dobre vymiešať
2 lyžičky soli
1 lyžička mleté korenie
1 lyžička rasca
1 lyžička majorán
1 lyžička paprika
1 lyžička vorčestrová omáčka

všetky uvedené lyžičky sú kávové

1 lyžica horčice
1 lyžica kečupu
1 lyžica vegety
1/2 lyžice kari korenia

myslia sa polievkové lyžice

No a to hlavné je mäso. takže trebárs 1 kg chudé karé bez kosti.
Každý plátok mäska potrieme omáčku a ukladáme do nádoby, a postupne vrstvíme aby sa omáčka dobre nasiakla. Pre správnu chuť necháme v chladničke cez noc. A potom na panvici opečieme.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martina80 je offline (nepripojený) Martina80

    Martina80
    Práve včera sme to mali. Mäsko bolo od piatku v páce a bolo fantastickéééééé!!!!Vrelo odporúčam. My to voláme Pikantné bravčové mäso. Alebo ho obalíme v cestíčku a potom vypražíme. Všetky lyžičky dávame kávové.

    elli je offline (nepripojený) elli

    elli
    Rupert
    4 celé vajcia dobre vymiešať
    2 lyžičky soli
    1 lyžička mleté korenie
    1 lyžička rasca
    1 lyžička majorán
    1 lyžička paprika
    1 lyžička vorčestrová omáčka

    všetky uvedené lyžičky sú kávové

    1 lyžica horčice
    1 lyžica kečupu
    1 lyžica vegety
    1/2 lyžice kari korenia

    myslia sa polievkové lyžice

    No a to hlavné je mäso. takže trebárs 1 kg chudé karé bez kosti.
    Každý plátok mäska potrieme omáčku a ukladáme do nádoby, a postupne vrstvíme aby sa omáčka dobre nasiakla. Pre správnu chuť necháme v chladničke cez noc. A potom na panvici opečieme.
    U nas je to zavedene pod nazvom "macane maso", je to fakt mnaaaamkove, len toho cierneho korenia davam trocha menej, pridam este 2 lyzice olivoveho oleja (ovela lepsie sa to masko rozlezi a nasiakne, uvidis), a obcas nejake drobne obmeny (pridam aj zazvor, alebo miesto worchestru sojovu omacku, alebo miesto kecupu pretlak).
    A je to dobre aj z hydinoveho masa, nielen z prasiatka.

    Vzdy urobim viac, ze ved v tom sose to moze postat v chladnicke aj do pondelka... ale zatial to vzdy padlo za obet este v nedelu

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    Vyskúšam......Ja zas rada pacujem v pive /plzenskom/, tiež je to potom mňam, také jemnučké.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Aj v pive, alebo len v pive?
    P.S.: pyton, som vážne sa pýtala.... čo ešte okrem piva?
    Naposledy upravil Paula : 31.07.05 at 11:55
    263.jpg  

    Rupert je offline (nepripojený) Rupert

    Rupert
    a vo víne ešte lepšie

    Paula, ten hot dog vypadá chutne. vypadá to že tam je kvalitné mäsko.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Paula
    Aj v pive, alebo len v pive?
    P.S.: pyton, som vážne sa pýtala.... čo ešte okrem piva?
    Paula, to je drastickéééé!!

    premiko je offline (nepripojený) premiko

    premiko
    Nic nove pod slnkom damy a pani...obycajne marinovane mäso....ti koreniny by aj sedeli, pouzivam viac, ale je dobre nechat to postat v marinade aspon tri - styri dni...netreba sa bat dat i polievkove lyzice...marinada musi byt redsia...netreba nic pretierat...jemne klepnute masko, ja najradsej morcacie, kuracie prsicka potom len utopit v tej marinade...obcas pocas marinovania prehodit....po troch ci styroch dnoch stacia max. dve minutky oprazit s kazdej strany...moja zena ma za toto miluje....

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    mäsko používam hydinové, nakrájané na "hranolčeky".....Každopádne je dobré mať jednu-dve várky v mrazničke, je to vždy pripravené pohostenie pre domácich i pre hostí.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    premiko
    Nic nove pod slnkom damy a pani...obycajne marinovane mäso....ti koreniny by aj sedeli, pouzivam viac, ale je dobre nechat to postat v marinade aspon tri - styri dni...netreba sa bat dat i polievkove lyzice...marinada musi byt redsia...netreba nic pretierat...jemne klepnute masko, ja najradsej morcacie, kuracie prsicka potom len utopit v tej marinade...obcas pocas marinovania prehodit....po troch ci styroch dnoch stacia max. dve minutky oprazit s kazdej strany...moja zena ma za toto miluje....
    Len za toto? Ty sa máš.
    Môj manžel vôbec nevarí a ja ho milujem už 40 rokov!

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Pridám aj ja receptík, ktorý chutí celej našej rodinke, často grilujeme mäsko vonku na grile v krbe, používam viacero marinád.

    Čerstvú bazalku - červenú i zelenú nakrájam na drobno, do olivového oleja rozmixujem 2-3 papriky, 1 hlávku ošúpaného cesnaku, 2-3 polievkové lyžice Vorchestrovej omáčky, 1 PL horčice, 1 ČL soli, 1 ČL korenia, 1 ČL Dobrotky ( obdoba Vegety, ale bez glutamánu), 1 ČL provensálskeho korenia, valčekom na mäso, prípadne v mažiariku potlčiem 1 ČL zeleného korenia, 1 PL slivkového lekváru. Všetko rozmixujem, naklepané mäsko naložím do marinády, pomedzi vrtvy mäska dám ešte celé lístočky šalvie, prípadne rozmarínu a nechám uležať 1-2 dni.( Vetvičky šalvie a rozmarínu potom vyhodím!) Nebojte sa kombinovať lekvár s cesnakom a koreninami, je to vynikajúca chuť. Môžete takto naložiť hydinu, alebo i bravčovinu. Môj zať, ktorý ľúbi mastnejšie má rád i plátky prerasteného bôčika, naklepaného a naloženého v tejto marináde.

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    to Paula: len v pive. Minule som to mäsko /kuracie prsia/ zabudla naklepať , len som ich umyla, dala do misky s pivom a boli super super. Korenila som to len soľou a pepřom tesne pred hodením na rozpálený olej.../boli tam nechtiac 2 dni, mali byť len 1 /

    Viem, že aj vo víne je to dobré aj v iných marinádach.

    A tomu slivkovému lekváru sa tiež nedivím. Havel má nejaký chýrny recept na guláš, ktorý robí pre priateľov a tiež tam dáva slivkový alebo čučoriedkový /??/ lekvár. Ten recept bol aj v časopise, ale už som ho asi stratila. Ale mám odložený recept od kniežaťa Schwarzenbergra, ktorý robí zas kapra na černo, čo je ich dedený rodinný vianočný recept a je to s čiernym pivom. To som ešte neskúšala, ten Havlov guláš kedysi dávno áno, bol dobrý.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.