Zavrieť

Porady

Zlatý prsteň.

Zdravím Vás,

Nemáte niekto skúsenosť s nakupovaním zlatého prsteňa cez eshop?

Prípadne odporučte nejaký. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    ešte je tu možnosť si sám prsteň navrhnúť a dať vyrobiť ochotnému zlatníkovi, zvlášť nejakému, ktorý ešte nemá veľkú klientelu a má čas. Buď čisto podľa svojej predstavy alebo podľa nejakého, ktorý sa ti páči na nete.

    Ja som si u takéhoto zlatníka presne sám navrhol masívny zlatý prsteň pre manželku s diamantom, ktorý som si presne podľa kvality a veľkosti sám vybral, teda aj manželka bola prítomná...

    Vyšiel ma na 300 eur, a prstene "podobného vzhľadu" a diamantu rovnakej kvalitatívnej triedy a farebného odtieňa sa "hotové" pohybujú od 650 - 1200 eur, pritom všetky čo som našiel sú "ľahšie" teda menej zlata...
    Diamant samozrejme s originálnym certifikátom.

    U drahších prsteňov sa vôbec neplatí za zlato /to je relatívne veľmi lacné/ ale jednak za diamant /rozdiel 1 mm na priemere a kľudne 1000 eur hore, alebo rozdiel v odtieni o 1 triedu a takisto o tisícku hore/, ale platí sa iba za značku.

    Prsteň ktorý napr. vyrobí zlatník svetovej špičky môže stať 30 000 eur /bežne/ ale to nie je hodnota jeho "surovín" /zlato a diamant/ ale čisto umelecká hodnota... V takomto prsteni máte suroviny tak za 5000 eur /maximálne/ pretože jednoducho na prst sa dá dať max. X gramov zlata a viac tam proste nedostaneš /to mi pekne vysvetlil zlatník keď sme na papier kreslili ten prsteň/...

    edit: tak som pozrel hore uvedené linky a skoro ma zamrazilo, keď som uvidel na 90% rovnaký prsteň za 1452 eur, akurát je ľahší a má diamant nižšej kvalitatívnej triedy ako manželkin....
    Vidím, že tie drahšie prstene išli za 3 roky rapídne cenovo hore.

    Mimochodom v tejto súvislosti doporučujem navštíviť aj fórum http://www.zlatnik.sk/phpBB3/, niekoľko týždňov to bolo moje povinné čítanie a takisto články na hlavnej stránke www.zlatnik.sk
    Naposledy upravil Nandrolon : 11.04.13 at 07:31 Dôvod: upresnenie

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ...je dosť kamenných obchodov, kde si pozrieš, vyberieš,nie je to náročné, je to predsa len šperk, ktorý chceš darovať a urobiť niekomu radosť...kúpou na internete prídeš o radosť z prekvapenia, keď osobu, ktorej chceš prsteň darovať, pozveš do obchodu, aby si vybrala, čo sa jej páči...to je môj názor..

    elaurie je offline (nepripojený) elaurie

    elaurie
    Tiež si myslím, že šperk na obrázku zvykne vyzerať inak ako v skutočnosti... Ale keď už mám dať nejaký tip, tak www.slovsperk.sk , ide o kvalitné šperky vyrábané na Slovensku...
    otázka ja som veľmi spokojná s korai.sk, majú dobré ceny, nakoľko ešte nie sú platcami DPH, aj prsteň mi od nich sadol, majú tam návod si zmerať veľkosti.......

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.