Zavrieť

Porady

ZIVNOST

Dobry den,
chcem si zalozit volnu zivnost...Ako nato a co k tomu potrebujem a co vsetko obehat aby som to dostala..som z BA..???Poradte mi prosim ...a druhy problem je k 31.05.2009 mi skoncil rodicovsky prispevok,pracovala som na dobu neurcitu u zamestnavatela na TPP a dohoda bola rozviazana 31.5.2009....Neviem ci mi bol hradeny prispevok k nezamestnanosti...Ja osobne som si ho nehradila...Pri registracii na urade prace mi zvestovali ze nemam pravo na prispevok k nezamestnanosti...Cize mam 2 deti vo veku 31.05.2009-3
roky k 1.10.2009-6rokov a som vydata a manzel pracuje na TPP...Je toto mozne?...Este k tomu ze som sa prihlasila az dnes na urade(doniesla som ako pako vsetky veci)mi s usmevom na tvari povedali,ze prvych 7 dni si budem musiet poistne uhradit sama....?..??....Som zufala...Na TPP nechcem ist ....chcem zivnost ale neviem co vsetko to obnasa....Poradte.Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    viera1978 Pozri príspevok
    Dobry den,
    chcem si zalozit volnu zivnost...Ako nato a co k tomu potrebujem a co vsetko obehat aby som to dostala..som z BA..???Poradte mi prosim ...a druhy problem je k 31.05.2009 mi skoncil rodicovsky prispevok,pracovala som na dobu neurcitu u zamestnavatela na TPP a dohoda bola rozviazana 31.5.2009....Neviem ci mi bol hradeny prispevok k nezamestnanosti...Ja osobne som si ho nehradila...Pri registracii na urade prace mi zvestovali ze nemam pravo na prispevok k nezamestnanosti...Cize mam 2 deti vo veku 31.05.2009-3
    roky k 1.10.2009-6rokov a som vydata a manzel pracuje na TPP...Je toto mozne?...Este k tomu ze som sa prihlasila az dnes na urade(doniesla som ako pako vsetky veci)mi s usmevom na tvari povedali,ze prvych 7 dni si budem musiet poistne uhradit sama....?..??....Som zufala...Na TPP nechcem ist ....chcem zivnost ale neviem co vsetko to obnasa....Poradte.Dakujem.
    Vierka, bohužial. Neznalosť zákona neospravedlňuje.
    Ak si sa na úrade práce nezaevidovala do 7 dní od skončenia pracovného pomeru, nezaevidujú ťa spätne, ale až ododňa doručenia prihlášky. Aspoň jednu dobrú správu pre teba - nemusíš si doplácať zdr.poistenie, ak mladšie dieťa nie je v štátnej škôlke, platitelom poistného za teba je štát - ako osobu starajúcu sa o dieťa do 6 rokov veku.

    Počas poberania rodičovského príspevku štát nie je platitelom poistného v nezamestnanosti. Ak si si počas tejto doby neplatila dobrovolné poistenie sama, nárok na dávku v nezamestnanosti ti nevznikne. Podmienkou je doba poistenia 1095 dní v posledných 4 rokoch.

    Mladšie dieťa máš umiestnené v predškolskom zariadení ?

    viera1978 je offline (nepripojený) viera1978

    viera1978
    veronikasad Pozri príspevok
    Vierka, bohužial. Neznalosť zákona neospravedlňuje.
    Ak si sa na úrade práce nezaevidovala do 7 dní od skončenia pracovného pomeru, nezaevidujú ťa spätne, ale až ododňa doručenia prihlášky. Aspoň jednu dobrú správu pre teba - nemusíš si doplácať zdr.poistenie, ak mladšie dieťa nie je v štátnej škôlke, platitelom poistného za teba je štát - ako osobu starajúcu sa o dieťa do 6 rokov veku.

    Počas poberania rodičovského príspevku štát nie je platitelom poistného v nezamestnanosti. Ak si si počas tejto doby neplatila dobrovolné poistenie sama, nárok na dávku v nezamestnanosti ti nevznikne. Podmienkou je doba poistenia 1095 dní v posledných 4 rokoch.

    Mladšie dieťa máš umiestnené v predškolskom zariadení ?
    Syn zacne chodit do skolky az od septembra....Zatial nechodi...preco?...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    viera1978 Pozri príspevok
    Syn zacne chodit do skolky az od septembra....Zatial nechodi...preco?...
    Až teraz som si prečítala poriadne prvú vetu z tvojho príspevku. Pokial by syn nechodil do škôlky, výhodnejšie ako evidencia na úrade práce by pre teba bola registrácia v zdr.poisťovni a soc.poisťovni ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov veku. Štát by za teba platil zdravotné aj dôchodkové poistenie. Za uchádzačov o zamestnanie platí len zdr.poistenie - dôchodkove poistení nie sú.

    Ak chceš požiadať UP o dotáciu, musíš byť evidovaná ako uchádzač o zamestnanie najmenej 3 mesiace. Kým ju dostaneš, to bude ďalších niekolko mesiacov ...

    Don Camilio je offline (nepripojený) Don Camilio

    Don Camilio
    Co sa tyka zaloznia zivnosti najdes vela tem aj na porade, ale tu je to velmi dobre zhrnute uplne vsetko:
    w.nadsme.sk/mediafiles//TAB_ZIV_31.03.2009.doc
    Je toho dost vela, lebo je to podrobne rozpisane, ale vacsinu odpovedi tu najdes

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.