Zavrieť

Porady

zrušenie živnosti, odhlásenie auta na DU

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať , ak SZCO zruší živnosť koncom júna, znova si ju založí v júli, musí v tomto prípade odhlasovať a znova prihlasovať auto na DU, kvôli dani z motor.vozidiel?

ďakujem za rady
Usporiadat
olasova olasova

olasova je offline (nepripojený) olasova

môj názor je áno, aj keď sumu dmv to neovplyvni, nakolko platis za cely mesiac, aj ked automobil bol pouzity len jeden den v mesiaci. O jeden papier naviac nevadi, ale o jeden papier menej to je horsie. Radsej by som to odhlasila a znovu prihlasila.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

zuzkic Pozri príspevok
Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať , ak SZCO zruší živnosť koncom júna, znova si ju založí v júli, musí v tomto prípade odhlasovať a znova prihlasovať auto na DU, kvôli dani z motor.vozidiel?

ďakujem za rady


Nie je fér, že sa robia takéto špekulácie kôli odvodom.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
betka Pozri príspevok


Nie je fér, že sa robia takéto špekulácie kôli odvodom.
Radsej som si kusla do jazyka a nemala som ani chut odpovedat na tuto otazku. Ocenujem, ze betka to povedala na rovinu.

Bez dalsieho komentara radsej...
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Zrušenie živnosti:

(7) Ak dôjde k zmenám skutočností uvedených v odsekoch 1 až 6, najmä ak zanikne daňovému subjektu daňová povinnosť pri niektorej dani, je daňový subjekt povinný ich oznámiť správcovi dane do 15 dní odo dňa, keď vznikli. Daňový subjekt je povinný vrátiť správcovi dane do 15 dní od ukončenia podnikania alebo po ukončení poberania príjmov z činností podľa odseku 2 osvedčenie o registrácii.


Založenie živnosti:

§ 31
Registračná a oznamovacia povinnosť daňových subjektov
Na začiatok

(1) Fyzická osoba alebo právnická osoba, ktorá na území Slovenskej republiky získa povolenie alebo oprávnenie na podnikanie 9) je povinná požiadať miestne príslušného správcu dane o registráciu do 30 dní od získania povolenia alebo oprávnenia na podnikanie. Na účely tohto zákona sa za deň získania povolenia alebo oprávnenia na podnikanie považuje deň, keď je fyzická osoba alebo právnická osoba podľa osobitných zákonov oprávnená začať podnikať na území Slovenskej republiky.

Zrušením živnosti zaniká DIČ xy
Vznikom novej živnosti vnzniká nové DIČ xx

Zrušením živnosti zaniká IČO: xy
Zrušením živnosti vnzniká nové IČO: xx
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
ale neodporuje to žiadnemu zákonu .......
0 0
akina akina

akina je offline (nepripojený) akina

U fyzickej osoby zrušením živnosti a jej obnovením nezaniká staré IČO ani DIČ, nakoľko IČO a DIČ sa viažu vždy na rodné číslo,teda pri znovuzačatí podnikania zostáva IČO aj DIČ nezmenené ( toto platí asi od r. 2005 ).
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

akina Pozri príspevok
U fyzickej osoby zrušením živnosti a jej obnovením nezaniká staré IČO ani DIČ, nakoľko IČO a DIČ sa viažu vždy na rodné číslo,teda pri znovuzačatí podnikania zostáva IČO aj DIČ nezmenené ( toto platí asi od r. 2005 ).
Už neplatí dlhšiu dobu, že RČ=DIČ.
0 0
akina akina

akina je offline (nepripojený) akina

RČ sa nerovná DIČ, ale platí, že jedna osoba je vždy viazaná na jedno a to isté IČO aj DIČ ( osoba sa identifikuje cez RČ ), bez ohľadu na to, koľkokrát zruší a obnoví živnosť.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

akina Pozri príspevok
RČ sa nerovná DIČ, ale platí, že jedna osoba je vždy viazaná na jedno a to isté IČO aj DIČ ( osoba sa identifikuje cez RČ ).
S DIČ súhlasím, s IČO určite nie.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

akina Pozri príspevok
RČ sa nerovná DIČ, ale platí, že jedna osoba je vždy viazaná na jedno a to isté IČO aj DIČ ( osoba sa identifikuje cez RČ ).
Ospravedlňujem sa, zle som to pochopila.
0 0
akina akina

akina je offline (nepripojený) akina

Monika Kováčová Pozri príspevok
S DIČ súhlasím, s IČO určite nie.
Akú by to malo logiku, keby sa len DIČ nemenilo? Veď obidva tieto údaje sa viažu na jednu jedinú fyzickú osobu ( teda na jedno rodné číslo ).
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

akina Pozri príspevok
Akú by to malo logiku, keby sa len DIČ nemenilo? Veď obidva tieto údaje sa viažu na jednu jedinú fyzickú osobu ( teda na jedno rodné číslo ).
čo s tým má logika spoločné?

pozri tento ŽL: dve IČá, jedno r.č.: http://www.zrsr.sk/zr_browse.aspx
Naposledy upravil Monika Kováčová : 09.06.09 at 12:23 Dôvod: oprava linku
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Monika, nejde mi to otvorit... Pise, ze neopravneny pristup...
0 0
akina akina

akina je offline (nepripojený) akina

Nedarí sa mi to otvoriť.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

tento skúste otvoriť úplný výpis: http://www.zrsr.sk/zr_browse.aspx
0 0
akina akina

akina je offline (nepripojený) akina

Kedysi sa pri znovuzaložení dávalo stále nové IČO, ak mal niekto 2x zrušenú živnosť, mal 2 rôzne IČO a ak teraz si obnovuje živnosť zasa, tak dostáva posledné pridelené IČO ( to ako príklad ).
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Monika Kováčová Pozri príspevok
tento skúste otvoriť úplný výpis: http://www.zrsr.sk/zr_browse.aspx
Nejde ani to, monika. Je tam Vysledok vyhladania, ale nic pod nim, ziaden subjekt.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Lianka Pozri príspevok
Nejde ani to, monika. Je tam Vysledok vyhladania, ale nic pod nim, ziaden subjekt.
tak ma to mrzí, ale je to príklad na jedno r.č. dve IČá.... neviem ako ešte by som to mala priložiť.
0 0
zuzkic zuzkic

zuzkic je offline (nepripojený) zuzkic

Lianka Pozri príspevok
Radsej som si kusla do jazyka a nemala som ani chut odpovedat na tuto otazku. Ocenujem, ze betka to povedala na rovinu.

Bez dalsieho komentara radsej...

ja s vami súhlasím , ale na druhej strane rozumien aj toho podnikateľa, ktorý si založil živnosť v 10/08 , 3 mesiace mal slušný príjem z ktorého sa mu vyrátavajú preddavky na rok 2009 /vyšiel max.VZ/, keby bol podnikal celý rok, bol by " za vodou" a mal by odvody niekde na min. VZ.
Ale to kedy začať so živnosťou si mal asi rozmyslieť skôr...
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

zuzkic Pozri príspevok
ja s vami súhlasím , ale na druhej strane rozumien aj toho podnikateľa, ktorý si založil živnosť v 10/08 , 3 mesiace mal slušný príjem z ktorého sa mu vyrátavajú preddavky na rok 2009 /vyšiel max.VZ/, keby bol podnikal celý rok, bol by " za vodou" a mal by odvody niekde na min. VZ.
Ale to kedy začať so živnosťou si mal asi rozmyslieť skôr...
HM, ale keby bol zamestnanec od 10/08, nikto by sa ho nepýtal, či chce, alebo nie, jednoducho sú to odvody, strhnú sa a hotovo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať