Zavrieť

Porady

Aký krovinorez zvoliť

Ahojte,

potrebujem nejaký krovinorez na trávnatú plochu o rozlohe cca 600m2. Plocha je dosť hrboľatá a preto nie je možné kosiť kosačkou.
Kosiť treba približne 1-2x do mesiaca. Nemusí byť plocha neustále v ideálnom stave. Ja by som volil elektrický, ale predajca mi odporúča motorový (je samozrejme drahší ).
Elektrický popisuje tak, že mi po 20 minútach zhorí .
Moc tomu nerozumiem, či je to tak, prípadne prečo je to tak ak je to tak.
Prosím teda o praktickú skúsenosť tých, čo máte krovinorez.
(prosím len praktické skúsenosti)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    McMarti je offline (nepripojený) McMarti

    McMarti
    ja mam sobru skusenost z motorovymkrovinorezom znacky STHILL a Oleo-Mac oba pouzivam a kosi sa snimi 2x do tyzdna a mam ich uz 5 rokov bola robena klasika udrzba ziadne ine zavady.

    kero64 je offline (nepripojený) kero64

    kero64
    Tri roky mám motorový krovinorez Zenoah-Komatsu 3500. Je to skoro profesionálny stroj. Náhon má už kardanom a nie lankom. Má výkonný motor a kosím s nim plochu asi 1200m2 zhruba za 2,5 hod. Môžem iba odporučiť. A musím povedať, že okrem dolievania benzínu, občasného mazania kĺbu a dôkladného čistenia po každom kosení, nepotrebuje nič. A k tomu elektrickému, predavač má pravdu. Ten je vhodný kosiť max. okolo chodníka. Mal som elektrický a "zhorel".

    ludo_centrum je offline (nepripojený) ludo_centrum

    ludo_centrum
    kero64 Pozri príspevok
    Tri roky mám motorový krovinorez Zenoah-Komatsu 3500. Je to skoro profesionálny stroj. Náhon má už kardanom a nie lankom. Má výkonný motor a kosím s nim plochu asi 1200m2 zhruba za 2,5 hod. Môžem iba odporučiť. A musím povedať, že okrem dolievania benzínu, občasného mazania kĺbu a dôkladného čistenia po každom kosení, nepotrebuje nič. A k tomu elektrickému, predavač má pravdu. Ten je vhodný kosiť max. okolo chodníka. Mal som elektrický a "zhorel".
    A cenovo je to ako? To už asi bude dosť drahé.?.

    kero64 je offline (nepripojený) kero64

    kero64
    ludo_centrum Pozri príspevok
    A cenovo je to ako? To už asi bude dosť drahé.?.
    Ak si dobre pamätám, stál 16500.-Sk. Ale vyplatilo sa. Napr. Stihll v tej kategórii stál 21000.-Sk.

    peter234 je offline (nepripojený) peter234

    peter234
    Ja kosím s kroveinorezom Stihl FS 350 uz nejaky ten rok a som spokojný, odporucam si precitat tento clanok pomôže pri výbere :
    http://koseniepozemkov.sk/index.php?...:blog&Itemid=6

    Aký krovinorez zvoliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.