Zavrieť

Porady

práčka

Mam asi 2 roky automat.pracku a v poslednej dobe som si vsimla, ze mi zle perie, jednoducho mi nevyperie skoro nic, /skvrny od travy, cokolady/, dokonca minule sa maly hral na mokrom piesku a nohavice ostali flakate, tie som skusala prat aj na 90 a flaky ostali. Spiralu mam cistu, prasok som nemenila /pred tym mi vsetko vypral/. V com to moze byt? Rozmyslala som , ze mozno neohrieva vodu ale ked som pocas prania otvorila pracku,bubon bol teply. Cim to potom moze byt?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    piggos je offline (nepripojený) piggos

    som kto som,..človek čo má rád humor ...viac piggos
    možno dávaš do práčky príliš veľa prádla,prádlo nasaje všetku vodu.a potom sa to prádlo nemá v čom prať...skús si dať menej prádla a na tie škvrny používaj (vanish)..

    elpka je offline (nepripojený) elpka

    žena vo svete mužov elpka
    hetty Pozri príspevok
    Tvoja aspoň neperie. Moja mi zašpinila bielizeň - bielu -fľakmi akoby od oleja
    Púšťa ti semering na ložisku, treba ho dať vymeniť

    petrusa87 je offline (nepripojený) petrusa87

    petrusa87
    Ten vanish pravdepodobne nepomôže, veď robili testy s ním a dopadli katastrofálne. Vanish nevypral lepšie škvrny ako obyčajný prací prostriedok.. aj ja si myslím, že by si mala vyskúšať dať menej prádla do bubna

    enka81 je offline (nepripojený) enka81

    enka81
    neviem, ci to je tym mnozstvom pradla, nemam pocit, ze by som tam davala viac ako kedysi ale skusim to odsledovat. Ten vanish som tiez skusala a nula bodov.

    piggos je offline (nepripojený) piggos

    som kto som,..človek čo má rád humor ...viac piggos
    petrusa87 Pozri príspevok
    Ten vanish pravdepodobne nepomôže, veď robili testy s ním a dopadli katastrofálne. Vanish nevypral lepšie škvrny ako obyčajný prací prostriedok.. aj ja si myslím, že by si mala vyskúšať dať menej prádla do bubna
    Je pravda...deti sa dokážu tak zamazať,,že ani ten vanish nato nestačí...

    MILKA58 je offline (nepripojený) MILKA58

    MILKA58
    Ja na škvrny používam kokosové mydlo, keď sú silné, nechám dlhšie pôsobiť a výsledok bol zatiaľ dobrý. Skúste, je to lacnejšie ako vanisch a účinné. Ak sú náhodou škvrny mastné, kvapnem na to ešte trochu jar, ktorý odmastí.

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    enka81 Pozri príspevok
    Mam asi 2 roky automat.pracku a v poslednej dobe som si vsimla, ze mi zle perie, jednoducho mi nevyperie skoro nic, /skvrny od travy, cokolady/, dokonca minule sa maly hral na mokrom piesku a nohavice ostali flakate, tie som skusala prat aj na 90 a flaky ostali. Spiralu mam cistu, prasok som nemenila /pred tym mi vsetko vypral/. V com to moze byt? Rozmyslala som , ze mozno neohrieva vodu ale ked som pocas prania otvorila pracku,bubon bol teply. Cim to potom moze byt?
    Čerstvé škvrny od zelenej trávy

    - potri rozkrojeným zemiakom. ..alebo použi kyselinu citrónovú, na škvrny od čokolády - alkohol, zriedený čpavok...Potom stačí odev bežne vyprať.


    - špinavé miesta preper žlčovým mydlom

    veľmi špinavé oblečenie daj na noc namočiť a ráno oper v pračke...pomôže to...

    Peterika je offline (nepripojený) Peterika

    Peterika
    Ja som mala tiež problém s praním- prádlo mi ostávalo špinavé a práčku mi opravoval asi pred 3 mesiacmi, tak prišiel na moju reklamáciu, že to riadne neperie. Skontroloval termostat v poriadku, po celkovej kontrole nič nezistil a poradil mi aby som menila druh prášku na pranie aspoň každé 3 mesiace. Naozaj to pomohlo prádlo po zmene prášku zase je bez škvrn. A keď je moc zašpinené / rôzne fľaky/ pridám aj kúsok mydla na pranie - to obyčajné na pranie, no nie biele ale tmavo hnedé/. A keĎ periem čierne a nemám prášok na čierne prádlo pridám asi 1 dcl octu.

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Zabudla som dodať, veľmi záleží na druhu pracieho prášku...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.