Zavrieť

Porady

Skúšobná doba

Dobrý deň.
Potrebujem poradiť.Mám prac.zmluvu od 25.3.2009 na dobu neurčitú so skúšobnou dobou 3 mesiace.Dňa 10.6.2009 mi majitel fi. dal podpísať dodatok k zmluve,kde sa píše,že prac.zmluva je na dobu neurčitú a skúšobná doba je predlžená na ďalšie 3 mesiace.Musím ale podotknúť,že sa v dodatku píše o spoločnej dohode.Ale já som sa na ničom nedohodla.Viem,že som to nemala podpísať,ale ak si chce človek udržať prácu, iné mu neostáva.
Je vôbec tento dodatok k zmluve platný??
Je vôbec možné predlžovať viac krát po sebe skúšobnú dobu a to dodatkom??
Vopred ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nie, ten dodatok k zmluve nie je platny, podla zakonnika prace je skusobna doba max. 3 mesiace a nemozno ju dalej predlzit.

    Paragraf 45
    Skúšobná doba


    (1) V pracovnej zmluve možno dohodnúť skúšobnú dobu, ktorá je najviac tri mesiace. Skúšobnú dobu nemožno predlžovať.

    (2) Skúšobná doba sa predlžuje o čas prekážok v práci na strane zamestnanca.

    (3) Skúšobná doba sa musí dohodnúť písomne, inak je neplatná.

    (4) Skúšobnú dobu nie je možné dohodnúť v prípade opätovne uzatváraných pracovných pomerov na určitú dobu.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Teda keby ti aj skusili dat vypoved v tejto "novej" skusobnej dobe, staci sa ohradit, ze podla ZP uz ziadnu skusobnu dobu nemas a vypoved je protizakonna.

    Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

    žena v domácnosti Zuzy
    Prosím Vás , súrne potrebujem vedieť nasledovné: Kedy končí skúšobná doba v tomto prípade: PZ bola uzatvorená dňa 30.4.2009 ale zamestnanie začína podľa PZ len 4.5.2009? Od ktorého dátumu sa počítajú 3 mesiace?

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Zuzy Pozri príspevok
    Prosím Vás , súrne potrebujem vedieť nasledovné: Kedy končí skúšobná doba v tomto prípade: PZ bola uzatvorená dňa 30.4.2009 ale zamestnanie začína podľa PZ len 4.5.2009? Od ktorého dátumu sa počítajú 3 mesiace?
    Od 4.5.2009.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.