Zavrieť

Porady

RZZP r.2008

Dobrý deň,
prosím o radu. Bol som zamestnancom od 1.1.2008 do 28.2.2009.
Po ukončení pracovného pomeru som sa stal SZČO.
RZZP za r.2008 si musím robiť sám?
TYP A a čo mám ešte priložiť?
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lubava je offline (nepripojený) Lubava

    Lubava
    ryba Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    prosím o radu. Bol som zamestnancom od 1.1.2008 do 28.2.2009.
    Po ukončení pracovného pomeru som sa stal SZČO.
    RZZP za r.2008 si musím robiť sám?
    TYP A a čo mám ešte priložiť?
    Ďakujem za odpoveď.
    V žiadnom prípade TYP A, ale podľa úhrn príjmov TYP S alebo TYP X a k tomu následne listy SA i SB, alebo XA i XB.

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    V roku 2008 bol len zamestnancom, takže myslím, že ak mal celý rok len jedného zamestnávateľa tak typ A, ak viac zamestnávateľov tak typ S s listami SA K RZZP treba priložiť Doklad o výške príjmu a preddavkoch za poistné, ktoré vystavil zamesnávateľ. Ďalej ste povinný písomne oznámiť výšku nedoplatku alebo preplatku (Toto neplatí, ak výška nedoplatku alebo preplatku z RZP je menej ako 3 €) zamestnávateľovi do 31. augusta 2009.
    v žiadnom prípade nie tlačivo A predsa bol počas roka aj zamestnancom aj SZČO vtedy ide tlačivo S + SA+SB .

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    petra:-) Pozri príspevok
    V roku 2008 bol len zamestnancom, takže myslím, že ak mal celý rok len jedného zamestnávateľa tak typ A, ak viac zamestnávateľov tak typ S s listami SA K RZZP treba priložiť Doklad o výške príjmu a preddavkoch za poistné, ktoré vystavil zamesnávateľ. Ďalej ste povinný písomne oznámiť výšku nedoplatku alebo preplatku (Toto neplatí, ak výška nedoplatku alebo preplatku z RZP je menej ako 3 €) zamestnávateľovi do 31. augusta 2009.
    Nebol len zamestnancom, bol aj SZČO
    Tu je pomôcka na výber tlačiva:
    http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=623#tabulka

    Aha, aj ja som prehliadla rok 2009 - alebo sa pomýlil zadávateľ otázky?
    ospravedlňujem sa , zle som si prečítala , že bol zamestnancom od 1.1.2008-28.2.2009. potom tlačivo A.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Ak v roku 2008 si bol len zamestnancom, tak RZZP musíš robiť iba ak v niektorom mesiaci bol VZ vyšší ako 56283 Sk (a v niektorom mesiaci nižší ako 56283 Sk). Potrebuješ k tomu Doklad o výške príjmu a preddavkoch od zamestnávateľa. Zúčtovanie urobíš na tlačive A a priložíš k tomu kópiu Dokladu....

    kaupke je offline (nepripojený) kaupke

    Žijem...pracujem...a ľubenkám ...viac kaupke
    Poistenec bol celý rok 2008 SZČO , aké prílohy prikladá k RZZP ?

    mekelek je offline (nepripojený) mekelek

    mekelek
    Chcem sa uistiť :
    V r.2008 celý rok poberateľ výsuh.dôchodku, pri tom zamestnanec s mesačným príjmom nižším , ako 56283,- Sk/mes. nemá robiť RZZP.
    Dobre viem?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.