Zavrieť

Porady

Vertikálne žalúzie

Ľudkovia, momentálne uprostred 4 stien uvažujem, že čo tak miesto klasických záclon a závesov dať vertikálne žalúzie. Bola som už aj v obchode pozrieť, mali veľmi pekný výber, farbu i materiál aký chcem... Veľmi ma to láka, len jedna vec ma mätie: ako všetko i ony sa ušpinia - ako sa budú potom čistiť? Predavač niečo splietal, že sa zmotajú po tri do kotúča a perú sa tak, ale veľmi tomu nedôverujem. Chcelo by to nejaký ženský poradný hlas. Ď za Vaše názory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    perú sa tak že zroluješ a namočíš do saponátovej vody... mala som to v obývačke v starom byte ...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    My sme záclony zrusili pri prerábke bytu pred 3 rokmi. V dvoch izbách sme dali vertikálne zaluzie (obývacka, detská) a v spálni a kuchyni nemáme nic okrem horizontálnych.

    Sme spokojní, nie je to nárocné na údrzbu, spinia sa menej ako záclony. Cistíme ich tak, ze ich jedntlivo stocíme, pevne zviazeme a vyperieme na krátkom programe v prácke. Niekedy ich síce treba trochu prezehlit, ale je to v pohode. Perieme ich 1-2x do roka.

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    Ja som pri výmene okien tiž zrušila záclony. V spálni, v detskej a v kúpeľni mám vnútrookenné horizontálne žalúzie. Poraďte ako čistíte tie.

    zuhl je offline (nepripojený) zuhl

    zuhl
    maturantka
    Ľudkovia, momentálne uprostred 4 stien uvažujem, že čo tak miesto klasických záclon a závesov dať vertikálne žalúzie. Bola som už aj v obchode pozrieť, mali veľmi pekný výber, farbu i materiál aký chcem... Veľmi ma to láka, len jedna vec ma mätie: ako všetko i ony sa ušpinia - ako sa budú potom čistiť? Predavač niečo splietal, že sa zmotajú po tri do kotúča a perú sa tak, ale veľmi tomu nedôverujem. Chcelo by to nejaký ženský poradný hlas. Ď za Vaše názory.
    Moja známa to tak vyprala a veľmi sa jej pokrčili. Nerob to. Sú na to špeciálne firmy, ktoré to vyčiastia za 2.000 Sk, alebo záleží od m2. Aj prídu a zvesia si to.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Ja som pri prerábaní bytu dala do synovej izby , lebo to chcel ,ale už by som to veru nikde nedala. Nie som s nimi vôbec spokojná a rolovať a prať a žehliť - to veru krátka pekná záclonka je aj útulnejšia aj menej náročná na čistenie.

    maturantka je offline (nepripojený) maturantka

    nie som dokonalá maturantka
    Taká som bola natešená, ale vidím, že to nebude také jednoduché. Škoda, už som si ich tam predstavovala. Ale predstava, že zviešam, rolujem a žehlím cca 30 - 40 látkových pásov teda nie je lákavá. A 2000,-- za pranie firme by ma škrelo. Ď za názory.

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Mne sa namiesto žalúzií teraz veľmi páči systém japonských závesov. Na špeciálnej lište hore na strope je suchý zips, na ten sa prichytí špeciálny záves tiež so suchýn zipsom a ten sa posúva ako posuvné dvere. Dá sa to ľahko odňať a udržiavať.

    maturantka je offline (nepripojený) maturantka

    nie som dokonalá maturantka
    O tom japonskom systéme som ešte nepočula. Lákajú ma tie klasické látkové, aspoň do obývačky.

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    záleží na štýle zariadenia, nie ku všetkému sa hodia, skôr je to k jednoduchému vzdušne zariadenému priestoru

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    maturantka
    Taká som bola natešená, ale vidím, že to nebude také jednoduché. Škoda, už som si ich tam predstavovala. Ale predstava, že zviešam, rolujem a žehlím cca 30 - 40 látkových pásov teda nie je lákavá. A 2000,-- za pranie firme by ma škrelo. Ď za názory.
    Potvora prach sadá na všetky záclony
    Nedaj si kaziť radosť a kúp si nejaké kvalitné. Tie by sa asi nemali žehliť? Ja som Ťa nechcela odradiť, páčia sa mi, len sa mi nepáči, ak má niekto zatiahnuté záclony aj cez deň a pracuje pri umelom svetle. /Ale to je na inú tému./ Asi by ich údržba mala byť ľahšia ako klasických. Možno by ich raz začas stačilo pretrieť vlhkou švédskou handričkou, nie nejakou napodobeninou za 20 Sk.

    maturantka je offline (nepripojený) maturantka

    nie som dokonalá maturantka
    Milá Kukučka aj všetci ostatní, ďakujem za vaše dobre mienené rady. Tak ich teda budeme mať v obývačke...

    P. S. Toto ste už dnes videli a počuli?

    http://www.friday-fun.com/showvideo....aby%C2%A0Queen
    Naposledy upravil maturantka : 26.07.05 at 20:32

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.