Zavrieť

Porady

Problém s napalovaním

Prosím o radu: Ako mám napalit viacero dvd-video súborov na 1 dvd aby boli funkčné všetky videa aj so zvukom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kero64 je offline (nepripojený) kero64

    kero64
    Ak sú to filmy, použiť dvojvrstvové DVD alebo prekonvertovať na DivX. Podľa veľkosti sa ti ich vojde na klasické DVD aj päť.

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    ak majú byť funkčné ako klasické DVD filmy, tak nijako, len vypáliť každý osobitne... lebo extrahovať a nanovo vyrobiť dvd menu, kde by bolo viac filmov asi nieje práca pre bežného užívateľa a nedá sa to s bežne dostupným voľným softvérom... Alebo druhá možnosť, čo tu bola spomenutá, konvertovať na DivX a vypáliť

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    No zatial neexistuje soft na spojenie napr.2 DVD (a viac) menu roznych filmov. Nejake riešenie by bolo ist postupom ako dvd rip do divx filmov a potom cez soft od VSO software vie spojit 2 a viac filmov avi. Novsie verzie ConvertXtoDVD umožnuju vytvorit aj nahladove menu filmov.

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Dá sa to. Ja som podobné niečo robil v Nero 7.6. Skonvertovalo to najprv do Nerodigital (dva DVD filmy) potom som dal vytvoriť DVD a pridal som tam obidva filmy. Vytvoril som tam aj spúšťacie menu - dva obrázky - každý z jedného filmu. Pri poklikaní na jeden alebo druhý sa spustil príslušný film.
    Ľutujem, presný postup si už nepamätám - bolo to pred 2 rokmi, ale prišiel som na postup bez nejakej príručky.
    Viem len toľko, že ta bola voľba - vyplniť celé DVD, skomprimovalo to tie filmy tak aby sa to práve zmestilo. Samozrejme že kvalita je nižšia ako pôvodné DVD, ale vyhovuje.

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    ak sa spraví klasické DVD tak aj na prehrávačoch... ak DivX tak pc a tie prehrávače, ktoré ho podporujú

    barborabee je offline (nepripojený) barborabee

    barborabee
    Ked mi brat napali napr. 4 filmy v DIV X na 1 DVD, tak nikdy mi nejdu vsetky filmy a pritom tam este dost miesta zostane. Pravidlom sa stava, ze 1 film mi nejde vobec prehrat a 1 film mi neprehraje titulky a ostatne 2 su bez problemov. Tu zahadu u nas este nikto nevyriesil. Asi je to tym DVD prehravacom Uz ma aj 3 roky...

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    mne islo skor o tie 2 filmy na jednom DVD, napr Tom a Jery - je toho vela dielov a aj vo formate DVD sa ich par vojde na DVD. Nechcem ale aby boli nahrane ako jeden celok, ale aby som si mohol vyberat, na ktory mam naladu. Zvladne to DVD prehravac a samozrejme, dokazem to urobit za pomoci NERA.

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    cize by sa musel kazdy extrahovat a potom pomocou dvd authoring nanovo vytvoriť. rozdeliť film na jednotlive pribehy sa da pocas nastavovania, kde sa vytvoria kapitoly, každý príbeh, jedna kapitola, pridá sa druhý film, a podobný postup. Nakoniec sa vyrobí menu, kde budú prístupné dva filmy a pri nahliadnutí do kapitol aj jednotlivé príbehy. Ale toto asi nieje na výrobu pre začiatočníka, alebo ak sa chceš s tým nejaký čas zabaviť tak slušný soft robí TMPGEnc
    http://tmpgenc.pegasys-inc.com/en/product/taw4.html

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    barborabee Pozri príspevok
    Ked mi brat napali napr. 4 filmy v DIV X na 1 DVD, tak nikdy mi nejdu vsetky filmy a pritom tam este dost miesta zostane. Pravidlom sa stava, ze 1 film mi nejde vobec prehrat a 1 film mi neprehraje titulky a ostatne 2 su bez problemov. Tu zahadu u nas este nikto nevyriesil. Asi je to tym DVD prehravacom Uz ma aj 3 roky...
    Tie filmy budu zaiste z roznych zdrojov. Preto je pravdepodobne, že aj kodek bol použitý iný a prehrávač nemusí mať všetky kodeky. Takže príčina nie je v tom, že tam su 4 filmy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.