Zavrieť

Porady

Predmet podnikania - donášky

Dobrý deň prajem,

mohli by Ste mi poradiť? Musí mať predajca v predmete podnikania zapísanú aj donáškovú službu, ak predáva tovar (napr. jedlo) v miestach, kde si určia zákazníci. Prebieha to tak, že nám zákazník zavolá, objedná si jedlo a naša spoločnosť príde a donesie mu to tam, kde si želá. Účtujeme mu len jedlo (neúčtuje sa žiadna donáška "do domu").

Môžete mi poradiť, prosím Vás?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ELAST je offline (nepripojený) ELAST

    ELAST
    A neviete mi, prosím Vás, tiež poradiť, kde nájdem charakteristiku voľnej živnosti 31.14 Donášková služba?

    eseročka je offline (nepripojený) eseročka

    eseročka
    ELAST Pozri príspevok
    A neviete mi, prosím Vás, tiež poradiť, kde nájdem charakteristiku voľnej živnosti 31.14 Donášková služba?
    Zákon neurčuje čo sa môže vykonávať v rámci tej-ktorej voľnej živnosti. Takže ani záväzná charakteritika danej voľnej živnosti neexistuje. Treba vychádzať z pomenovania. Neviem, čo je také nezrozumiteľné na voľnej živnosti donášková služba.

    Všeobecne sa dá povedať, že zákon stanovuje čo živnosťou nie je a tiež aké sú podmienky na prevádzkovanie viazaných, remeselných a koncesovaných živností. Všetko ostatné je voľná živnosť.

    ELAST je offline (nepripojený) ELAST

    ELAST
    ELAST Pozri príspevok
    Dobrý deň prajem,

    mohli by Ste mi poradiť? Musí mať predajca v predmete podnikania zapísanú aj donáškovú službu, ak predáva tovar (napr. jedlo) v miestach, kde si určia zákazníci. Prebieha to tak, že nám zákazník zavolá, objedná si jedlo a naša spoločnosť príde a donesie mu to tam, kde si želá. Účtujeme mu len jedlo (neúčtuje sa žiadna donáška "do domu").

    Môžete mi poradiť, prosím Vás?
    ďakujem krásne!
    a prosím, nemôžete mi pomôcť aj s touto vyššie uvedenou otázkou?

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    V com este nemas jasno? Myslim, ze eserocka odpovedala na obe otazky - nazov aj obsahova napln takejto zivnosti.

    ELAST je offline (nepripojený) ELAST

    ELAST
    Nie sme si istí, či keď nakupujeme tovar a ten ďalej predávame (pričom ich donesieme rovno "do domu" zákazníkovi), či stači mať v predmete činnosti:

    1. veľkoobchod v rozsahu voľných živností

    2. maloobchod v rozsahu voľných živností?

    Alebo tam musí byť aj donášková služba? Lebo túto nemáme zapísanú v OR SR a nevieme, či si musíme rozšíriť predmet činnosti alebo nie.

    Ďakujem za pomoc!

    Predmet podnikania - donášky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.