Zavrieť

Porady

RZZP 2008 - kde je chyba?

Živnostník (a nič iné, len živnostník) skutočne uhradil v roku 2008 12 - krát 1064 Sk, nie menej, jednoducho od februára k a ž d ý mesiac 1064 a v decmbri 2-krát túto sumu, ale ani nič viac, žiadnu Ďalšiu sumu, nie je invalidný, nebol chorý, proste ú p l n ý štandard, zdravý rozum hovorí, že mu mal vyskočiť nedoplatok, ale včera v pobočke Všzp mu vyšlo 0.

Máte nejaký nápad, kde je chyba? Snažila som sa pýtať, či nemôže byť v evidencii problém, ale som proste Idiotka a nerozumela som, čo mi to hovoria...

je to možné? Máme to nechať tak? Alebo sa máme snažiť doplatiť ???
Usporiadat
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

to ci bude mat nedoplatok alebo preplatok zalezi od toho, aky mal danovy zaklad... ci nebol nahodou PN...

nevidela by som v tom problem, je to bezne, ze SZCO ak si pekne plati preddavky a ma VZ opat na minime, tak mu nema preco vyjst nedoplatok...

preplatok by mu vznikol napr. keby bol PN...
0 0
Idiotka Idiotka

Idiotka je offline (nepripojený) Idiotka

Mal minimálny daňový základ, nebol chorý, proste n i č , čo by ovplyvnilo platenie poistného, ani n e b o l o inak platené.

Keď si to prečítaš pozorne a vieš, k o ľ k o mal platiť minimálne, tak ....
0 0
slnenko slnenko

slnenko je offline (nepripojený) slnenko

dobrý deň,
vie mi tu niekto poradiť akú sumu treba uviesť v RZZP na riadku
B26???? je to suma: 13 608,- Sk alebo je nejaká iná???? vdaka vopred za radu...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

to ze mal platit minimum ma podla RZZP 2007 ....

mam skor pocit ze vobec nerozumies tomu rocnemu zuctovaniu, preco sa robi, ako sa robi...

a ja pre istotu stale nechapem, preco by mal mat nedoplatok??? platil si pekne minimum, nebol PN, a mal nizky danovy zaklad...

podla toho je vsekto v poriadku... ja mam tiez zopar takych... proste su podnikatelia, kt. sa udrzuju v istych cislach, kt. nie su vysoke... neplati velku dan z prijmu a podla danoveho zakladu im opat vyjde len minimalny preddavok na ZP... takze kde je problem????
0 0
Idiotka Idiotka

Idiotka je offline (nepripojený) Idiotka

Chcela som sa vyhnúť sugestívne formulovanej otázke,

ale koľko bolo podľa teba m i n i m u m, ktoré bolo treba platiť na ZP v roku 2008 ?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

slnenko:

do B26 uvadzas sumu preddavkov, kt. boli zaplatene do datumu podania RZZP tykajucich sa roku 2008.

Ak mal platit minimum, tak do tejto kolonky uvedies 13.608,- ak boli vsetky preddavky za rok 2008 zaplatene do dnesneho datumu (ked robis RZZP s dnesnym datumom).

Ak by doteraz nezaplatil vsetko, ale trebars len 5.000,- tak sem das 5.000,-
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Idiotka Pozri príspevok
Chcela som sa vyhnúť sugestívne formulovanej otázke,

ale koľko bolo podľa teba m i n i m u m, ktoré bolo treba platiť na ZP v roku 2008 ?
Minimálny odvod za rok 2008 je 13608, mal by ti vyjsť nedoplatok.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

jooj sorry... som si tu cislicu akosi neuvedomila... lebo som robila dodatocne za minuly rok, tak mi ta suma stale "svieti" pred ocami ako ze je ok...

takze minimum bolo 1.134,- ... Takze nedoplatok by tam mal naskocit vo vyske 840,- Sk...

A ty ho nevies vyhotovit? Pouzi na to program aj tlacivo zo stranky rzzp.sk a za chvilocku vies vysledok... Nemohol mat ani za minule obdobie preplatok?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Idiotka Pozri príspevok
Živnostník (a nič iné, len živnostník) skutočne uhradil v roku 2008 12 - krát 1064 Sk, nie menej, jednoducho od februára k a ž d ý mesiac 1064 a v decmbri 2-krát túto sumu, ale ani nič viac, žiadnu Ďalšiu sumu, nie je invalidný, nebol chorý, proste ú p l n ý štandard, zdravý rozum hovorí, že mu mal vyskočiť nedoplatok, ale včera v pobočke Všzp mu vyšlo 0.

Máte nejaký nápad, kde je chyba? Snažila som sa pýtať, či nemôže byť v evidencii problém, ale som proste Idiotka a nerozumela som, čo mi to hovoria...

je to možné? Máme to nechať tak? Alebo sa máme snažiť doplatiť ???
ZP neeviduje nedoplatky z RZZP, lebo započítala aj ďalšiu platbu z r.2009 - za zaplatené poistné sa považujú všetky platby do podania RZZP. SZČO nemá nedoplatok z RZZP, ale má nedoplatok na preddavkoch v roku 2009, ktorý vznikol posunom platieb. Rozdiel z nesprávnych úhrad treba čím skôr doplatiť, lebo ZP "kúskuje" platby a bude mať z toho "guláš".
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Idiotka Pozri príspevok
Živnostník (a nič iné, len živnostník) skutočne uhradil v roku 2008 12 - krát 1064 Sk, nie menej, jednoducho od februára k a ž d ý mesiac 1064 a v decmbri 2-krát túto sumu, ale ani nič viac, žiadnu Ďalšiu sumu, nie je invalidný, nebol chorý, proste ú p l n ý štandard, zdravý rozum hovorí, že mu mal vyskočiť nedoplatok, ale včera v pobočke Všzp mu vyšlo 0.

Máte nejaký nápad, kde je chyba? Snažila som sa pýtať, či nemôže byť v evidencii problém, ale som proste Idiotka a nerozumela som, čo mi to hovoria...

je to možné? Máme to nechať tak? Alebo sa máme snažiť doplatiť ???
To iba vo VšZP vedia, prečo mu vyšla nula. Nemáš to tlačivo?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

jasne jasne, uz chnapem aj ja

veronikasad: presne tak, preto nema nedoplatok, lebo oni si to dorovnali z platieb 2009 a tam bude teraz chybat...

takto som sa aj ja musela nakuskovat u jedneho od roku 2000, aby sme zistili skutocnu sumu nedoplatku... otrasna robota...
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Problém bude, ako píše veronikasad, že ZP eviduje preddavky nie ne ten mesiac, čo si myslíme my, keď platíme, ale ako sa jej to hodí. Hlavne keď sa v úhrade neuvedie, ktorého obdobia sa úhrada týka.
0 0
Idiotka Idiotka

Idiotka je offline (nepripojený) Idiotka

No hurá, konečne sme si prebrali skutočnosti:

nie, v roku 2009 platil až vo februári minimálnu čiastku (to je odpoveď na nejakú odpoveď...mimo )

Mám ich tlačivo RZZP 2008, kópiu teda, kde to vyzerá, že to "naťahuje" chybné údaje z evidencie....

Doplním, že sme si predtým nechali spraviť saldo a je tam asi omyl v predpise, ani v salde mu nevyšiel nedoplatok.

Neviem to ale nikomu vo VšZP vysvetliť , baby si tam melú svoje a nevšímajú si čisla a posielajú od dverí ku dverám.

Moja otázka bola: ako ich donútiť, aby sa venovali tomuto problému ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Idiotka Pozri príspevok
No hurá, konečne sme si prebrali skutočnosti:

nie, v roku 2009 platil až vo februári minimálnu čiastku (to je odpoveď na nejakú odpoveď...mimo )

Mám ich tlačivo RZZP 2008, kópiu teda, kde to vyzerá, že to "naťahuje" chybné údaje z evidencie....

Doplním, že sme si predtým nechali spraviť saldo a je tam asi omyl v predpise, ani v salde mu nevyšiel nedoplatok.

Neviem to ale nikomu vo VšZP vysvetliť , baby si tam melú svoje a nevšímajú si čisla a posielajú od dverí ku dverám.

Moja otázka bola: ako ich donútiť, aby sa venovali tomuto problému ?
Ak je pravda to, čo si písala v prvom príspevku, mal by mať voči ZP nedoplatok 12x70SK. Ak žiadny nedoplatok neevidujú, môže tam mať nejaký preplatok z predchádzajúcich rokov. Skontroluj si saldo ZP, alebo doplať nedoplatok. Inak sa ti to bude ťahať ďalej a o rok budeš tento problém riešiť znovu.
0 0
Idiotka Idiotka

Idiotka je offline (nepripojený) Idiotka

veronikasad Pozri príspevok
ZP neeviduje nedoplatky z RZZP, lebo započítala aj ďalšiu platbu z r.2009 - za zaplatené poistné sa považujú všetky platby do podania RZZP. SZČO nemá nedoplatok z RZZP, ale má nedoplatok na preddavkoch v roku 2009, ktorý vznikol posunom platieb. Rozdiel z nesprávnych úhrad treba čím skôr doplatiť, lebo ZP "kúskuje" platby a bude mať z toho "guláš".
Chceš povedať, že by mu vyšiel nedoplatok za rok 2009 v nami = správne vypočítanej výške, iba keby n e p l a t i l ďalšie poistné v roku nasledujúcom?
0 0
Idiotka Idiotka

Idiotka je offline (nepripojený) Idiotka

veronikasad Pozri príspevok
Ak je pravda to, čo si písala v prvom príspevku, mal by mať voči ZP nedoplatok 12x70SK. Ak žiadny nedoplatok neevidujú, môže tam mať nejaký preplatok z predchádzajúcich rokov. Skontroluj si saldo ZP, alebo doplať nedoplatok. Inak sa ti to bude ťahať ďalej a o rok budeš tento problém riešiť znovu.
Preto sme si nechali robiť saldo, a b y sme to m a l i na papieri od VŠZP a v salde tento nedoplatok n i e j e.
(človek je to veľmi poctivý, neznáša nedoplatky, overujeme a preverujeme si veci a takto sme - najust - dopadli).
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Idiotka Pozri príspevok
Chceš povedať, že by mu vyšiel nedoplatok za rok 2009 v nami = správne vypočítanej výške, iba keby n e p l a t i l ďalšie poistné v roku nasledujúcom?
nie tak som to myslela. Ak tam nemá preplatok z predchádzajúcich rokov /pred r.2008/, ktorým vykryli nedoplatok za rok 2008, "zobrali" mu úhradu nedoplatku za rok 2008 z platby uhradenej vo februári 2009.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

prikladam tabulku, ako parovala poistovna platby...

toto som presne robila aj ja ako blazon od toho roku 2000 jednemu mojmu klientovi...
0 0
Ing. Pavol Zúber Ing. Pavol Zúber

Ing. Pavol Zúber je offline (nepripojený) Ing. Pavol Zúber

Áno , mal by mu vyjsť nedoplatok 840,- Sk. Na Vašom mieste by som si vyžiadala výpis o platbách SZČO zo ZP za r. 2008 a uvidíte ako si to evidovali oni.
0 0
Idiotka Idiotka

Idiotka je offline (nepripojený) Idiotka

Ing. Pavol Zúber Pozri príspevok
Áno , mal by mu vyjsť nedoplatok 840,- Sk. Na Vašom mieste by som si vyžiadala výpis o platbách SZČO zo ZP za r. 2008 a uvidíte ako si to evidovali oni.
Máme to spravené, sú tam tie s k u t o č n e uhradené čiastky, t.j. 12-krát 1064,- Sk, to jest je to tak, ako to skutočne urobil.

Moja otázka je: má doplatiť čiastku nami vypočítanú alebo to má nechať tak?

Ako poisťovni vnútiť nedoplatok, ktorý jej nevychádza?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať