Zavrieť

Porady

tlačiareň

Dobrý deň, potrebujem poradiť akú tlačiareň si kúpiť. Každý druhý rok kupujem novú, lebo tá stará už netlačí, vyberala som zančkové ale aj tie za nič nestoja.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    klaudiak Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebujem poradiť akú tlačiareň si kúpiť. Každý druhý rok kupujem novú, lebo tá stará už netlačí, vyberala som zančkové ale aj tie za nič nestoja.
    Klasika - málo informácií:

    Ako často využívaš tlačiareň?

    Ako veľa tlačíš? Koľko strán mesačne?

    Potrebuješ len tlačiť, alebo aj niečo multifunkčné?

    Tlačíš len ČB alebo aj farebne?

    Koľko si ochotná dať za tlačiareň?

    klaudiak je offline (nepripojený) klaudiak

    klaudiak
    Tlačím veľa cca 500ks za týždeň ale zväčša na čierno, ale sem tam potrebujem spraviť letáčik vo farbe, mám momentálne HP Color LaserJet 1600, stále kupujem náplne , hlavne farebné pričom vo farbe už ani netlačím náplne stoja cca 398,33 Eur, s čiernou nemám starosti ale s farebnými lebo farebne netlačím a stále pýta spotrebný materiál, ale už poslenú várku som ani neodlepila poistku aby sa nevysypala náplň, aj tak pýta novú náplň pričom som si istá, že sa nemohla minúť.
    Tlačím na čierno a mám v strede žltý pás, potom sa pridá červený a viete si predtaviť aké to je. Faktúra vo farbe len koncová suma sa nikomu nepáči.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Mozno je na zvazenie, ci vobec je efektivne kupovat farebnu napln, ked zvacsa tlacis na cierno. Tych par farebnych stran za mesiac (neviem, kolko takych stran je) si mozes dat vytlacit aj inde, napr. u FaxC..y. Cierna napln je podstatne lacnejsia ako farebna.

    Technicke zalezitosti prenecham odbornikom na vyjadrenie. Zo skusenosti: catridgom mozes este parkrat pohrkat, a vytlacis o 100 stran viac, ako ked cartridge vymenis ihned po prvom upozorneni na minajucu sa napln.
    Naposledy upravil Lianka : 11.06.09 at 10:32 Dôvod: doplnenie

    klaudiak je offline (nepripojený) klaudiak

    klaudiak
    Už som nad tým uvažovala, len tlačiareň je nefunkčná pokial tam nie sú všetky náplne, teda aj farebné

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Moj prispevok smeroval k tomu, aby ste pri kupe novej tlacierne zvazili, ci nekupite "len" ciernobielu tlaciaren. V tlaciarni bude len 1 catridge, a to cierny.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    klaudiak Pozri príspevok
    ... tlačiareň je nefunkčná pokial tam nie sú všetky náplne, teda aj farebné
    to je pravda, ale sú aj také tlačiarne (nepíšeš akú máš), pri ktorých je možno v nastaveniach zadať, aby pri čiernobielej tlači nepoužíval farebné náplne (t.j. nemiešal čiernu farbu z farieb) .... vtedy tie farebné náplne vydržia dlhšie

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    klaudiak Pozri príspevok
    Tlačím veľa cca 500ks za týždeň ale zväčša na čierno, ale sem tam potrebujem spraviť letáčik vo farbe, mám momentálne HP Color LaserJet 1600, stále kupujem náplne , hlavne farebné pričom vo farbe už ani netlačím náplne stoja cca 398,33 Eur, s čiernou nemám starosti ale s farebnými lebo farebne netlačím a stále pýta spotrebný materiál, ale už poslenú várku som ani neodlepila poistku aby sa nevysypala náplň, aj tak pýta novú náplň pričom som si istá, že sa nemohla minúť.
    Tlačím na čierno a mám v strede žltý pás, potom sa pridá červený a viete si predtaviť aké to je. Faktúra vo farbe len koncová suma sa nikomu nepáči.
    V takomto prípade by som pouvažoval nad kúpou 2 tlačiarní - jednej výkonnej ČB a jednej lacnejšie laserovej farebnej.

    A keď dávaš tlačiť ČB dokument, tak v nastaveniach tlače vypínaš farebnú tlač? Lebo ak nie, tak aj niektoré odtiene čiernej ti vytlačí kombináciou farebných náplní, takže sa ti míňa aj farba, aj keď sa tebe zdá, že farebne netlačíš. Treba priamo vo Vlastnostiach tlače zadať, aby tlačila len ČB.

    Inak na tú tvoju tlačiareň sú veľmi rozporuplné hodnotenia (dobré aj zlé):

    http://reviews.cnet.com/laser-printe...l?tag=mncol;uo

    klaudiak je offline (nepripojený) klaudiak

    klaudiak
    Mám zadefinovanú len čierno-bielu tlač, s tým ako som už spomínala, že z farebných som ani ochranný štít (kryt)nedala dole,
    aby som si bola istá, že náplň farebná je blombovaná, aj tyk mi, tlačiareň hlási výmenu náplní - najprv žltej, potom červenej a nakonec všetkej farebnej to je - žltá, motrá, červená. Leze to do peňazí.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    klaudiak;1069449... z[B
    farebných som ani ochranný štít (kryt)nedala dole[/B], aby som si bola istá, že náplň farebná je blombovaná, aj tyk mi, tlačiareň hlási výmenu náplní...
    ... tak to zvýraznené sa mi nepozdáva; pre správne fungovanie tlačiarne by mali byť štítky odstránené (skús ich odstrániť, čo aj potom bude pýtať výmenu ).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.