Zavrieť

Porady

Zmrzlina

5 žĺtka
15 dg prášk. cukor
1 vanilkový cukor
2 šlahačky
5 bielkov

Žĺtka s práškovím a vanilkovým cukrom vymiešame.
Z bielkov spravime sneh, pridame do toho slahacku vymiesame.

A nakoniec spolu vsetko zľahka zmiešame.
Možno pridať kakao, granko, a čo len chcete.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    Rupert, más to vyskúsané?

    Ja som tiez nasla jeden podobný recept, ja ho nemám vyskúsaný:
    Ruská zmrzlina
    Potrebujeme:
    4 vajcia, 2 šľahačkové smotany, 2 vanilkové cukry, 2 tortové oplátky

    Postup:
    Z bielkov ušľaháme sneh. Tak isto vyšľaháme smotany.Sneh a smotanu zľahka zmiešame. Potom zmiešame žltky s vanilkovým cukrom. Všetko spolu zmiešame a dáme medzi oplátky. Mrazíme asi 3-5 hodín.

    Čas, za ktorý sa to urobí:
    15 - 20 minút

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    A nemate strach zo salmonelozy? Predsa-len surove vajicka.....

    Rupert je offline (nepripojený) Rupert

    Rupert
    pyton
    Rupert, más to vyskúsané?

    Ja som tiez nasla jeden podobný recept, ja ho nemám vyskúsaný:
    Ruská zmrzlina
    Potrebujeme:
    4 vajcia, 2 šľahačkové smotany, 2 vanilkové cukry, 2 tortové oplátky

    Postup:
    Z bielkov ušľaháme sneh. Tak isto vyšľaháme smotany.Sneh a smotanu zľahka zmiešame. Potom zmiešame žltky s vanilkovým cukrom. Všetko spolu zmiešame a dáme medzi oplátky. Mrazíme asi 3-5 hodín.

    Čas, za ktorý sa to urobí:
    15 - 20 minút
    Áno. odskúšané, však je to kvázi to isté, len ty tam nemáš práškový cukor a miesto toho tam je vanilkovy.
    Vsetko sa da modifikovat podla chuti a niekedy aj podla toho co clovek moze a co nie.

    Rupert je offline (nepripojený) Rupert

    Rupert
    durisovad
    A nemate strach zo salmonelozy? Predsa-len surove vajicka.....
    Niekde som tu v receptoch cital, ze niekto slaha bielky v hrnci nad parou. A tym padom salmonela nema sancu.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Ja sa salmonelózy nebojím a určite nie z mojich domácich výrobkov, po všelijakých bufetoch zásadne nič nekupujem. A tu je moja zmrzlina

    http://www.porada.sk/showpost.php?p=99139&postcount=14
    chacha.gif  

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    To je dobre, kukuckina zmrzlina bude aj pri malinach, aj tu, aspon sa rychlejsie najde.

    Bubika je offline (nepripojený) Bubika

    Bubika
    ja mam vanilkovu - bez bielkov

    4 zltky
    100 g praskoveho cukru
    6 dcl sladkej smotany
    1 vanilkovy cukor

    zltky s cukrom a vanilkou vymiesame na penu, pridame smotanu a za staleho miesania varime, kym masa nezhustne a vrchna pena nezmizne. Krem rychlo ochladime a prelejeme do zmrzlinovej misky .... sup s tym do mrazaka.

    jahodova varianta .... detto ako vanilkova, len pri rychlom chladeni pridame 150 g rozmiaganych jahod.

    :O)

    Bubika je offline (nepripojený) Bubika

    Bubika
    a este zmrzlinovy pohar

    2 biele jogurty
    1 vanilkovy cukor
    150 g jahod

    vsetko spolu vyslahame elektrickym slahacom (asi 2-3 minuty) a odlozime do mraznicky

    ozdobime slahackou :O)

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Rupert
    Ejha, som najprv hladal ci nie je tema zmrzlina. By som inac nedaval.
    To predsa neprekáža, naopak, znamená, že kombinácia snehu a šľahačky je dobrá a každý si môže vyrobiť svoju variantu. A ináč sa tu veľa vecí opakuje, len píš ďalej

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    A nemyslíte, že tých sladkostí na noc je priveľa? Nechajte si niečo aj cez deň!

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Duše dobré viete kedy sa salmonela zničí... dokonca aj praženicu by ste mali robiť ako škvarelinu a 10 min ju na panvici smažiť!!!!! až potom dosiahnete, že salmonelu nedostanete.
    Niekedy odporúčali vajíčka umyť, teraz zas štúdie dokázali, že umývaním sa cez póry škrupiny salmonela dostane dovnútra... nuž vyberte si... osobne si myslím, že je to oveľa menšie riziko zjesť domácu zmrzku ako kupovanú... (spomeňte si na dávnejší prípad so sušeným detským mliekom z Čiech).....

    Rupert je offline (nepripojený) Rupert

    Rupert
    Bionda
    Duše dobré viete kedy sa salmonela zničí... dokonca aj praženicu by ste mali robiť ako škvarelinu a 10 min ju na panvici smažiť!!!!! až potom dosiahnete, že salmonelu nedostanete.
    Niekedy odporúčali vajíčka umyť, teraz zas štúdie dokázali, že umývaním sa cez póry škrupiny salmonela dostane dovnútra... nuž vyberte si... osobne si myslím, že je to oveľa menšie riziko zjesť domácu zmrzku ako kupovanú... (spomeňte si na dávnejší prípad so sušeným detským mliekom z Čiech).....
    No s vajičkami je všeobecný problém čo sa týka hygieny, skladovania a narabania s nimi.
    Presne ako píšeš mali by sa umývať škrupiny, odporúčaný postup je namočiť vajíčka do SAVA. ale kto by potom také vajíčka jedol, ci uz chutovo, alebo pachovo by to uz neboli vajicka.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Bez urážky, takto pokaziť túto, aj iné mňam témy môže len mestský človek vychovaný v supermarkete a zmagorený reklamou a monopolmi My čo sa prpleme v zemi v záhradkách prepytujem pri hnoji salmonelózu z domácich vajíčok dúfam nedostaneme

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Rupert
    No s vajičkami je všeobecný problém čo sa týka hygieny, skladovania a narabania s nimi.
    Presne ako píšeš mali by sa umývať škrupiny, odporúčaný postup je namočiť vajíčka do SAVA. ale kto by potom také vajíčka jedol, ci uz chutovo, alebo pachovo by to uz neboli vajicka.
    ?????do SAVA??????
    Bŕŕŕŕŕ!!!!! Ty si mal detskú postieľku v chemických závodoch?

    Rupert je offline (nepripojený) Rupert

    Rupert
    No ja som to myslel z hladiska hygieny. az vtedy by boli vajicka O.K. az potom by splnali hygienicke predpisy. Nebolo to myslene ze to ma niekto doma namacat. A koniec, aj tak to sem nepatri.

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    Žádaný zákusek finské prezidentky: Zmrzlina z lesních plodů



    Litr smetany, půl litru mléka, 12 žloutků, půl kila pískového cukru. Směs: Decilitr jahodového, borůvkového a malinového pyré, 20 ml likéru z lesních plodů.



    Smetanu přivedeme do varu, rozmícháme žloutky s cukrem a přelijeme směsí. Poté vrátíme zpět do hrnce a za stálého míchání necháme zhoustnout. Rychle zchladíme, rozdělíme do misek, ochutíme jedním druhem pyré a vložíme do mrazáku.



    Servírujeme s piškotem a strouhanými mandlemi.

    /zdroj http://www.blesk.cz/Clanek54421.htm/

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    Zapečená zmrzlina

    Okrúhle piškóty, 4 bielky, 4 lyžice práškového cukru, 4 dl zmrzliny.

    Dve a dve piškóty pospájame džemom, uložíme do zapekacej nádoby. Bielky vyšľaháme s práškovým cukrom. Na piškóty dáme zmrzlinu, ktoré prikryjeme snehom z bielkov. Zapekáme v dobre vyhriatej rúre asi 3 minúty.

    Recept pre tých, ktorí majú radi zmrzlinu po celý rok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.