Zavrieť

Porady

Vyuzitie tinktury

Ahojte,
vedel by mi niekto poradit, naco vyuzijem koprovu tinkturu? Niekde som citala, ze ma liecive ucinky, ale neviem na co. Dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

    obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac Psycholog
    wegamizi Pozri príspevok
    Ahojte,
    vedel by mi niekto poradit, naco vyuzijem koprovu tinkturu? Niekde som citala, ze ma liecive ucinky, ale neviem na co. Dakujem za radu.
    Předpokládám, že se jedná o lihovou tinkturu. Používá se vnitřně jako močopudný prostředek na močové choroby, ale i při dětských kolikách, zde se přidává do čaje z heřmánkového květu.
    Protože neznám složení a obsah (gemmoterapeutikum?, homeopatikum?, domácí výroba?) nelze stanovit dávkování. Běžně se však užívá 6 kapek 3x denně. Petr

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    Jedna sa o domacu vyrobu, liehova tinktura. Na vonkajsie pouzitie nema vyznam? Velmi pekne dakujem za odpoved, velmi mi to pomohlo.

    Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

    obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac Psycholog
    wegamizi Pozri príspevok
    Jedna sa o domacu vyrobu, liehova tinktura. Na vonkajsie pouzitie nema vyznam? Velmi pekne dakujem za odpoved, velmi mi to pomohlo.
    Většina tinktur má účinky jen na vnitřní použití. Zde na vnější využití funguje jen líh v tinktuře obsažený a je jedno z čím je smíchaný (byliny, plody apod.). Opak je u mastí a olejů. Petr

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    Dakujem pekne. A mohla by som urobit nejaku mast s pridanim kopru na vonkajsie pouzitie?

    Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

    obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac Psycholog
    wegamizi Pozri príspevok
    Dakujem pekne. A mohla by som urobit nejaku mast s pridanim kopru na vonkajsie pouzitie?
    V průmyslu se silice z kopru užívají k parfémování toaletních mýdel a pomád na vlasy. Cukráři ho přidávají do cukrovinek místo anýzu. V domácnosti hlavně při nakládání okurek. V lidovvém lékařství jen vnitřně na výše uvedené močové choroby a dětské koliky. Lituji, nevím k čemu by se dala vyrobená mast (což není žádný problém) použít. Petr

    maca.tt je offline (nepripojený) maca.tt

    verná čitatelka príspevkov porady 46 ročná ...viac maca.tt
    ja som našla olej z kôpru,prípadne môžem napísať prípravu a použitie

    Jekyll je offline (nepripojený) Jekyll

    Jekyll
    Kopor sa ešte používa na podporu tvorby materského mlieka.
    To sa tiež može hodiť...

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    maca.tt Pozri príspevok
    ja som našla olej z kôpru,prípadne môžem napísať prípravu a použitie
    Prosim

    maca.tt je offline (nepripojený) maca.tt

    verná čitatelka príspevkov porady 46 ročná ...viac maca.tt
    wegamizi Pozri príspevok
    Prosim
    Rozdrvené semiačka kopru-nekovovým predmetom sa zalejú kvalitným olejom lisovaným za studena.Uzavretý pohár postav na slnečné miesto na štrnásť dní.Obsah každý deň premiešaj nekovovým predmetom.Potom olej preced.Skladuj na chladnom tmavom mieste.Použitie-zápal dýchacích orgánov,pri žalúdočných ťažkostiach,bolestiach brucha,ženských a mužských chorobách uži 2až3 kávové lyžičky denne.Pri nespavosti a na uvolnenie bolesti brucha potieraj si zvonka spánkové a čelné oblasti.Pri migréne si potieraj spánky,čelo,prínosové dutiny a krčnú chrbticu.Pri zápale stredného ucha si nakvapkaj dva razy denne po dve kvapky do ucha.Tieto inf.mám z knihy psychotronická poradňa.

    Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

    obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac Psycholog
    maca.tt Pozri príspevok
    Rozdrvené semiačka kopru-nekovovým predmetom sa zalejú kvalitným olejom lisovaným za studena.Uzavretý pohár postav na slnečné miesto na štrnásť dní.Obsah každý deň premiešaj nekovovým predmetom.Potom olej preced.Skladuj na chladnom tmavom mieste.Použitie-zápal dýchacích orgánov,pri žalúdočných ťažkostiach,bolestiach brucha,ženských a mužských chorobách uži 2až3 kávové lyžičky denne.Pri nespavosti a na uvolnenie bolesti brucha potieraj si zvonka spánkové a čelné oblasti.Pri migréne si potieraj spánky,čelo,prínosové dutiny a krčnú chrbticu.Pri zápale stredného ucha si nakvapkaj dva razy denne po dve kvapky do ucha.Tieto inf.mám z knihy psychotronická poradňa.
    I já děkuji za další informace. Petr

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.