Zavrieť

Porady

Prenájom nebytových priestorov

Dobrý deň,
som fyzická osoba - občan a prenajímam nehnuteľnosť - nebytové priestory právnickej osobe na základe nájomnej zmluvy. Nájomca však odo
mňa vyžaduje vystavovať za prenájom faktúry. Môžem tieto doklady vystavovať, aj keď nemám živnosť. Som registrovaná len na daňovom úrade a mám pridelené DIČ. Ak áno, ako je to s DPH pri faktúre za spotrebu energií?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    petdan Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    som fyzická osoba - občan a prenajímam nehnuteľnosť - nebytové priestory právnickej osobe na základe nájomnej zmluvy. Nájomca však odo
    mňa vyžaduje vystavovať za prenájom faktúry. Môžem tieto doklady vystavovať, aj keď nemám živnosť. Som registrovaná len na daňovom úrade a mám pridelené DIČ. Ak áno, ako je to s DPH pri faktúre za spotrebu energií?
    Faktúry za prenájom nehnuteľnosti nájomcovi môžete vystavovať. Spotreba energií môže byť v závislosti od podmienok dohodnutých v zmluve súčasťou ceny nájmu, alebo sa vyúčtováva nájomcovi podľa skutočnej spotreby. Ak nie ste platiteľ DPH, DPH na faktúre nevyčísľujete.

    Prenájom nebytových priestorov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.