Zavrieť

Porady

Zaúčtovanie oprávnených výdavkov

Dobrý deň.

Sídlo mojej firmy je totožné s mojím trvalým bydliskom.

Chcel by som sa preto opýtať, či môžem režijné výdavky a výdavky spojené s rekonštrukciou môjho bydliska zaúčtovať ako výdavky firmy a ak áno, do akej výšky?

Ďakujem za odpoveď.

L. S.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Tvojho bydliska ci sidla firmy? Vydavky na sukromne zalezitosti (spolocnika, konatela) nie su danovym nakladom firmy.

    Mas najomnu zmluvu alebo len suhlas vlastnika so sidlom firmy?

    V kazdom pripade si myslim, ze priestor by musel byt vynaty z bytovych priestorov, z najomnej zmluvy by muselo byt jasne, kde sa kancelaria nachadza a pod.

    Vyhladaj aj temy - klucove slova:
    kancelaria v dome, kancelaria doma, kancelaria v byte...

    lagoon je offline (nepripojený) lagoon

    lagoon
    Som sám vlastníkom bytu, ktorý chcem rekonštruovať a tento byt je zároveň aj sídlom mojej firmy. V rámci bytu nie je vyčlenení žiadny priestor pre firmu, keďže to pre mňa nie je potrebné - mám živnosť, v rámci ktorej pracujem mimo bytu, ako elektrikár.

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    Možno Ti pomôže tento pokyn DRSR o zaradení majetku do obchodného majetku a jeho používaní.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Priloha od Blankyke sa tyka SZCO. Ty si SZCO, ci mas firmu ako pravnicku osobu (pod "firmou" som si predstavovala pravnicku osobu)?

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    Lianka Pozri príspevok
    Priloha od Blankyke sa tyka SZCO. Ty si SZCO, ci mas firmu ako pravnicku osobu (pod "firmou" som si predstavovala pravnicku osobu)?
    Píše, že má živnosť - elektrikár...

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    lagoon Pozri príspevok
    Som sám vlastníkom bytu, ktorý chcem rekonštruovať a tento byt je zároveň aj sídlom mojej firmy. V rámci bytu nie je vyčlenení žiadny priestor pre firmu, keďže to pre mňa nie je potrebné - mám živnosť, v rámci ktorej pracujem mimo bytu, ako elektrikár.
    Sám si si odpovedal. Asi to ani nemáš zaradené v majetku, ani nemáš zmluvu a neplatíš nájom.
    Sú to iba tvoje osobné výdavky. Neviem ako dokážeš, že tieto výdavky súvisia s tvojím podnikaním.

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Blankake Pozri príspevok
    Možno Ti pomôže tento pokyn DRSR o zaradení majetku do obchodného majetku a jeho používaní.
    Z tejto prilohy vyplyva, ze som SZCO a vlastnim dom, vyclenim si jednu miestnost na podnikanie - kancelaria. Spisem na papier, ze vkladam cast domu - tu miestnost do podnikania, zauctujem tu cast podla m2 do majetku a ohlasim to ako prevadzku na vsetkych uradoch. Je postup spravny? Ked si vsak chcem davat do nakladov energie,napr. elektrinu - potrebujem mat asi zvlast elektromer na konkretnu miestnoch nie? kurenie sa da pomerne podla rozlohy vypocitat? Ak v tej miestnosti nie je voda,cize nemam na ten priestor vodomer, tak asi nemozem davat do nakladov cast nakladov na vodu, ci? (byt)
    To sa tykalo dane z prijmu, ale ak ten priestor nevyjmem z bytoveho fondu a pritom o nom uctujem, nemozem byt sankcionovana podla ineho zakona?

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    posuvam. Ja osobne nemienim uplatnovat vydavky na kanc.v byte. ale jeden klient by chcel, tak ho nechcem zavadzat ale vediet mu odpovedat pravdivo.

    Zaúčtovanie oprávnených výdavkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.