Zavrieť

Porady

Dá sa poslať poštou autosedačka?

Dobrý, zaujíma ma, či môžem poslať poštou autosedačku dosť veľkej váhy a nepravideľných tvarov, teda, či musí byť vo veľkej krabici,a lebo stačí, ak ju "zatočím" do bieleho papiera. Na stránke pošta.sk je popísané o balíkoch, čo sa týka pásky a pútok, aby mohli manipulovať dve osoby, ale nenašla som tam nič o tvare či krabici... Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    Asi praktickejšie to bude v krabici... papier by sa určite potrhal. Možno kuriérskej službe by to nevadilo, ale pri zasielaní klasickou poštou bude asi potrebná krabica.

    Beella je offline (nepripojený) Beella

    Beella
    Možno som a možno dám tip...... Ja som tak pred časom chcela poslať sesternici športový kočík. Pošta s tým mala problém - vyžadovali vyslovene krabicu. Tak som to vyriešila tak, že som sa spýtala autobusára, ktorý chodí z BA cez mesto blízko jej bydliska, či to vezme. Zobral, zabalené do takej potravinárskej fólie a zaplatila som to ako prepravu batožiny navyše. Nepamätám koľko, nebolo to veľa. Vodič mi povedal, kedy bude tam na mieste a sesterka si to tam vyzdvihla.

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    Aj mne mama takto posielala "balíky", keď som študovala na výške... ale neviem, či to ešte dnes "letí".

    Beella je offline (nepripojený) Beella

    Beella
    Blankake Pozri príspevok
    Aj mne mama takto posielala "balíky", keď som študovala na výške... ale neviem, či to ešte dnes "letí".

    Určite bude závisieť od "uja" autobusára a je aj rozdiel, ak by som to predávala na cudzieho.... Čo ak by to nevyzdvihol?

    lorelei je offline (nepripojený) lorelei

    lorelei
    ja som objednavala cez net autosedacku a prisla mi zabalena priesvitnou foliou - omotana, potom bublinkovou foliou, alebo asi najprv bublinkova, nepamätam presne, a navrchu normalny balicai papier, kde bola adresa atd...a spagatom previazane, a riadne polepene lepiacou paskou. Nic sa tomu nestalo, ani skrabanec, ani trhanec . Nebala by som sa toho. Ale urcite zalezi aj na poste, a pocasi - podla nalady mozno bude treba krabicu.

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Dá sa poslať poštou zabalená vo fólii. Na pošte ti predajú visačku, tú pripevníš a je to. Žiaden problém. Poštovné ani nie je veľmi drahé. Záleží od váhy sedačky + poistenie + krehké (viď: http://www.posta.sk/ ).

    Dá sa poslať poštou autosedačka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.