Zavrieť

Porady

MINI RUZA

caute dnes som dostal mini ruzu a neviem ako ju pestovat mozem ju mat v byte v izbe alebo na balkone? co potrebuje? dakujem nemam stym moc skusenosti a na nete som toho moc nenasiel
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Miniruze ktore som dostala, som na jar zasadila do zahrady, na zimu som im korene trochu prihrnula zemou a slamou a uz piaty rok mi pekne kvitnu. Sem-tam nejaky konarik vyschne, ale zasa od korena vyrasia nove vyhonky. Inak im nevenujem ziadnu zvlastnu starostlivost.

    jack32 je offline (nepripojený) jack32

    jack32
    len ja byvam v panelaku tak ci jej nevadi suchy vzduch ze by som si ju dal do izby k pc a obcas ju rosil alebo ju necham na balkone ked neni taky suchy vzuch a take teplo

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Neviem, my ked sme este byvali v panelaku, tak mi miniruza ani pri maximalnej starostlivosti nevyzila. Ale mozno budes mat viac stastia a ta tvoja bude prosperovat.

    gabikao je offline (nepripojený) gabikao

    gabikao
    Ja mam sice zahradku, ale sa mi hodila teraz na balkon, tak som ju rozsadila do takeho vacsieho crepnika a polievam - uvidime, co na to povie. Ale tiez by sa mi zisla rada, ako na nu, ked je na tom balkone.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Miniruže po zakúpení presádzam do väčšieho črepníka a pevnejšej zeminy. Slabšiu zimu vydrží v črepníku aj vonku.
    Zasadené v záhrade vydržia- starám sa o ne tak isto, ako o bežné ruže

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    Lepšie na balkóne ako v byte. Potrebuje veľa svetla a v zime chlad...
    Pozor na roztoče, vošky, molice a vlnačky, je to magnet na škodlivý hmyz, ale s postrekom sa dá, inak by po čase vykapal.

    ..jana.. je offline (nepripojený) ..jana..

    ..jana..
    Dostala som do daru vlani v lete miniružu .bola krásna kvitla.no ked odkvitla tak od vtedy ani jeden pucik len listy rastú.čo s tým.poradte my

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    ..jana.. Pozri príspevok
    Dostala som do daru vlani v lete miniružu .bola krásna kvitla.no ked odkvitla tak od vtedy ani jeden pucik len listy rastú.čo s tým.poradte my
    Obdobie kvitnutia ruzi este len pride
    Trochu trpezlivosti,pomaly zacat prihnojovat a v lete snad zakvitne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.