Zavrieť

Porady

EMG vysetrenie

Chcem sa spytat,ci bol niekto na emg vysetreni,ako to prebiehalo.Mna lekarka posiela na vysetrenie k neurologovi a nasledne doporucuje aj emg vysetrenie koli tomu,ze som po uraze ruky(mala som zlomene zapastie)a mam neustale strpnute konceky prstov a ako so nastupila do prace tak mam dost neznesitelne bolesti v dlani ktore vystreluju do prstov.Dakujem...
Naposledy upravil ja.nus.ka34 : 15.06.09 at 11:15
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

    holubička1
    Neboj nie je to nič hrozné lahnes si vlozia ta do tkzv. tunela kludne dychas , nehybes sa , len to tam troska bucha. Co konkretne budu vysetrovat, od toho zavisi dlzka vysetrenia

    syrik je offline (nepripojený) syrik

    syrik
    holubička1 Pozri príspevok
    Neboj nie je to nič hrozné lahnes si vlozia ta do tkzv. tunela kludne dychas , nehybes sa , len to tam troska bucha. Co konkretne budu vysetrovat, od toho zavisi dlzka vysetrenia

    EMG?? Nemýliš si to s CT-čkom?

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    EMG = elektromyografické vyšetrenie...?...toto vyšetrenie slúži na meranie aktivity svalov.
    Posiela Ťa neurológ?

    Olice je offline (nepripojený) Olice

    Olice
    holubička1 Pozri príspevok
    Neboj nie je to nič hrozné lahnes si vlozia ta do tkzv. tunela kludne dychas , nehybes sa , len to tam troska bucha. Co konkretne budu vysetrovat, od toho zavisi dlzka vysetrenia
    Ty popisuješ vyšetrenie MR (magnetickú rezonanciu), ale otázka znie EMG, čiže elektromyografia.
    Zadavateľka by možno mohla upresniť na aké vyšetrenie sa pýta, to len, aby neprišlo k nedorozumeniu.

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    Myslím si , že sa holubička pomýlila ...
    EMG - je vyšetrenie pri ktorom ti pichnú ihličku napr. do ruky a tá je napojená káblikom na prístroj ktorý sleduje aktivitu v svaloch. robili mi to ...je to v pohode zvláduteľné.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    EMG je iné vyšetrenie, pomocou ihly hľadajú nejakú svalovú aktivitu. U syna týmto spôsobom zisťovali prítomnosť svalu vôbec.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    holubička1 Pozri príspevok
    Neboj nie je to nič hrozné lahnes si vlozia ta do tkzv. tunela kludne dychas , nehybes sa , len to tam troska bucha. Co konkretne budu vysetrovat, od toho zavisi dlzka vysetrenia
    obávam sa, že emg je trochu iné vyšetrenie, mal by to byť elektromyograf , vyšetrujú sa odozvy na nervové dráždenie v svaloch.
    Neabsolvovala som, len som to voľakedy strašné dávno študovala ))

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    EMG je meranie sa rýchlosťi vedenia impulzov v nervoch. Mne to robili na nohe. Jedna elektróda je na členku druhá pri kolene. Trvá to chvíľu, nie je to bolestivé.
    Elena Navrátilová
    Žiadne ihličky... je to na spôsob "štipcov". Pripnú na patričné miesta podľa toho či Ti idú sledovať funkčnosť nervových ukončení na horných alebo dolných končatinách. Neboj, budeš sa kľudne usmievať. Nebolí. Je to skôr na báze impulzov.

    Olice je offline (nepripojený) Olice

    Olice
    Elena Navrátilová Pozri príspevok
    Žiadne ihličky... je to na spôsob "štipcov". Pripnú na patričné miesta podľa toho či Ti idú sledovať funkčnosť nervových ukončení na horných alebo dolných končatinách. Neboj, budeš sa kľudne usmievať. Nebolí. Je to skôr na báze impulzov.
    Elenka, ja by som len doplnila, že sú aj ihlové elektródy, aj povrchové elektródy, ktorými sa vyšetruje.
    Tu som sa dočítala http://www.zdravie.sk/sz/content/480...afia-emg-.html
    Elena Navrátilová
    Olice Pozri príspevok
    Elenka, ja by som len doplnila, že sú aj ihlové elektródy, aj povrchové elektródy, ktorými sa vyšetruje.
    Tu som sa dočítala http://www.zdravie.sk/sz/content/480...afia-emg-.html
    Záleží čím je to konkrétne pracovisko vybavené. Ja osobne som bola na "štipčekoch" niekoľkokrát a "následky" mám dodnes. Je to záležitosť skutočne nebolestivá. U mňa sa jednalo o krčnú chrbtic a horné končatiny. Bola som na neurologii v UVN RbK.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    holubička1 Pozri príspevok
    Neboj nie je to nič hrozné lahnes si vlozia ta do tkzv. tunela kludne dychas , nehybes sa , len to tam troska bucha. Co konkretne budu vysetrovat, od toho zavisi dlzka vysetrenia
    nie si náhodou ?

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    Elena Navrátilová Pozri príspevok
    Žiadne ihličky... je to na spôsob "štipcov". Pripnú na patričné miesta podľa toho či Ti idú sledovať funkčnosť nervových ukončení na horných alebo dolných končatinách. Neboj, budeš sa kľudne usmievať. Nebolí. Je to skôr na báze impulzov.
    všade to robia inde ja som to videla ako to robili pomocou ihiel. tak je to iné v každej nemocnici

    ja.nus.ka34 je offline (nepripojený) ja.nus.ka34

    ja.nus.ka34
    Tak aby som to upresnila,nech nepride k dalsiemu nedorozumeniu...Nedavno som mala zlomene zapastie,teda vretennu kost a lekarka si mysli ze mam nasledkom tohto urazu asi nejak poskodeny nerv,lebo mam neustale strpnute konceky prstov a ako som zacala pracovat tak dost velke bolesti od polovicky dlane ku koncu prstom.Tak preto mi doporucila vysetrenie u neurologa a nasledne toto vysetrenie.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Dcére (13r.) robili EMG v BB už 2x kvôli tetánii. Ľahla si na lôžko, dali jej tlakovú manžetu na meranie tlaku a potom dali elektródy tak ako na EKG...na ruky a tuším na nohy....no a potom sledovali na počítači reakciu svalov. Nie je to bolestivé , akurát trošku pre niektorých nepríjemné to mravenčenie. Dcére takto "vyvolávali" tetanický záchvat, aby vedeli posúdiť reakciu tela. Vyšetrenie trvalo cca 15 minút.

    holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

    holubička1
    Dievčatá už som tu omlúvam sa hlboko, prehliadla som ráno pri odchode miesto emg, myslela som samozrejme rezonanciu. Absolvovalo som síce aj EMG vo VURCHU ale vidim, že je tu rozpísané toho veľa takže baby nebuďte také zlé na mňa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.