Zavrieť

Porady

Najprv predaj potom kupa

Je mozne zauctovat predaj tovaru odberatelovi /a dostat zaplatene/ a az o mesiac tento uz predany tovar kupit od dodavatela /a zaplatit mu/? Znie to hlupo ale je to realna situacia. Moja uctovnicka je na dovolenke ale ja musim konat rychlo.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Marian0 Pozri príspevok
    Je mozne zauctovat predaj tovaru odberatelovi /a dostat zaplatene/ a az o mesiac tento uz predany tovar kupit od dodavatela /a zaplatit mu/? Znie to hlupo ale je to realna situacia. Moja uctovnicka je na dovolenke ale ja musim konat rychlo.
    Ak fyzicky nemáš tovar, tak :
    Odberateľovi by som vystavila "zálohovú faktúru" a až po dodaní tovaru by som vystavila "ostrú faktúru"

    Marian0 je offline (nepripojený) Marian0

    Marian0
    Fyzicky je tovar uz u odberatela, ktory ho chce odo mna okamzite kupit /a dalej predavat/ ale ja ho este stale kvoli liknavosti dodavatela nemam "kupeny" (stale ho eviduje vo svojom majetku tusim ako tovar na ceste).

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    ...a si si istý, že Ti ho predá??

    Snáď máš nejaké dodacie listy. Mal by si byť aspoň vlastníkom toho tovaru aj keď ho nemáš ešte uhradený.

    Marian0 je offline (nepripojený) Marian0

    Marian0
    Ano, preda, pretoze ho nemoze predat nikomu inemu. Bojim sa naopak toho, ze ked ho ja nepredam hned (=poslem fakturu a prijdu mi peniaze), kym sa rozhybe a preda mi ho (=vystavi fakturu a zoberie od mna peniaze), ho uz nepredam ja. Otazka teda znie ci mozem predat tovar,ktory mi formalne bude patrit az neskor?

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    U mňa to bežne funguje tak, že mi dodávateľ donesie tovar spolu s dodacím listom (tovar je nezaplatený), urobím na základe dodacieho listu príjemku. Zákazníkovi tovar predám, následne dodávateľovi zaplatím, donesie mi doklad o úhrade. Nakoľko predávam súčiastky do auta, inak to ani nejde, lebo veľakrát konkrétna súčiastka nepasuje, a nerobila by som nič iné, iba storná a reklamácia. Nevidím na tom nič zlé. Dúfam, že sa nemýlim.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Mala som realnu situáciu - firma odobrala od dodávateľa tovar, mala iba dodaci list. Bežne sa faktúra vystavovala o pár dní neskôr. Medzitým sa do deja dostala polícia a dodávateľ si tuším dva roky povegetoval za štátne. Tak ja som mala v účtovníctve dva roky iba dodaci list. Prešlo mi to aj daňovou kontrolou, aj auditom, mala som to naučtované aj v nákladoch (podvojné účto),účtovala som podľa dodacieho listu príjem na sklad. Nešlo o malú sumu.
    Po návrate mi dodávateľ vystavil faktúru. Iná zaujímavosť bola, že medzitým z moci úradnej prestal byť platcom DPH, avšak vystavením jedinej faktúry prekročil obrat - to som už však neriešila ja )) Ono tých nevystavených faktúr mal viac.

    Takže ak máš aspon dodací list, nemal by byť problém

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Presne tak, ak máš DL a máš tovar ....môžeš predávať.
    Dodávateľ má čas na vystavenie faktúry do 15 dní od dátumu dodania. .

    Najprv predaj potom kupa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.