Zavrieť

Porady

Vyučtovanie PHM

Ahoj ako správne by som mohla vyúčtovať PHM súkromným autom v neziskovej organizácii.Aké doklady k tomu potrebujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    pepos Pozri príspevok
    Ahoj ako správne by som mohla vyúčtovať PHM súkromným autom v neziskovej organizácii.Aké doklady k tomu potrebujem
    Klasicky, podla zakona o cestovnych nahradach, mam za mesiac bločky za PHM, ktore k cestakom prikladám, aby som vedela vyratat spotrebu, a to vyplacam z pokladne, zaroven je treba suhlas na cesty osobnym MV od statutara organizacie,k tomu mám TP vozidla, kde je spotreba na km,

    irene je offline (nepripojený) irene

    irene
    A doklad o úhrade havarijneho poistenia majitela auta netreba priložiť? Viem, ze auditor pri kontrole dokladov v jednej organizácii si to pytal. Ma to súvislosť s tym, aby zamestnanec(osoba vyslana na prac.cestu) nežiadala v pripade havarie preplatenie od organizacie? Niečo v tom zmysle.

    A este je dobre, ak s osobou, ktora vykonala jazdy a nie je zamestnancom OZ/NO je podpisana Zmluva o náhrade výdavkov.

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    irene Pozri príspevok
    A doklad o úhrade havarijneho poistenia majitela auta netreba priložiť? Viem, ze auditor pri kontrole dokladov v jednej organizácii si to pytal. Ma to súvislosť s tym, aby zamestnanec(osoba vyslana na prac.cestu) nežiadala v pripade havarie preplatenie od organizacie? Niečo v tom zmysle.

    A este je dobre, ak s osobou, ktora vykonala jazdy a nie je zamestnancom OZ/NO je podpisana Zmluva o náhrade výdavkov.
    Ano, mas pravdu, mam dohodu o pouzivani MV na sluzobne ucely, a presne tu vetu, o nenarokovani nahrad v pripade havarie..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.