Zavrieť

Porady

Nový počítač.

Kamarádka sa rozhodla že si kúpi tento http://www.elkoshop.sk/ počítač. Pretože je nezamestnaná, moc peniažkov nemá, vyhliadla si takýto, Proste by jej vyhovoval do jej malého bytu a nie je tak strašne drahý.
Má 30 rokov a počítač neovláda. Ale takýto lacný by si aj mohla dovoliť kúpiť .
Prosím Vás, Je to normálny počítač ako každý inný? Myslím tým, či, keď tam nainštaluje microsoft office, je to už ako celok? len dať do zásuvky a pospájať, alebo treba niekoho-odborníka na to.
Internet zatial nebude mať. Potrebuje to na naučenie sa na počítači, lebo je nezamestnaná a všade sa jej prvom rade spýtajú či vie na počítači. Keď povie že nie, je po pracovnom mieste, už ani do obchodu ju neveznú bez ovládania p...
Ja ju učím na mojom, ale ona by chcela svoj. Strašne po ňom túži.
My sme len normálne baby a chlapi nám hovoria, že na takom počítači sa nedá nič robiť, že je to šmeid.
Preto som sa obrátila na Vás,, keď sa aj neprihlasujem do fóra moc, ale rady si tu stále chodím čítať a veru neraz ich aj použijem.
Veľmi by som bola rada, keby ste sa o tom počítači vyjadrili.
Rady od Vás rozhodnú, či si ho kúpi. Ďakujem

Usporiadat
kero64 kero64

kero64 je offline (nepripojený) kero64

Žiadna výhra to nieje, ale na to, aby sa tam naučila základy PC, poprípade základy práce s Word, Excel atď, na to jej stačiť bude.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
pistik71 pistik71

pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

Za tie peniaze by sa dal kupit uz aj nejaky notebook, ktory by bol navyse vykonostne na vyssej urovni.
Tento pocitac je len cisto na internet a kancelarske veci (ms office), pripadne pozeranie nejakych foto a podobne. Na tom procesore ide aj video, ale dost pobiedne.

Moje jednoznacne odporucanie: NECH SI RADSEJ KUPI NOTEBOOK (do 500eur su uz celkom pouzitelne, a navyse to bude moct prenasat, co je v byte kde nie je miesto velkou vyhodou - nastartuje v kuchyni, obyvacke, v posteli, ...)

Navyse za tie peniaze kupi celkom solidny PC, ktory zas tak vela miesta nezabera (ked ma LCD)
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Ak je nezamestnana, tak v takejto situacii je dost vela vyhodit 12000Sk za PC, odporucam ist na nejaky net bazar a tam si vybrat, za par supek, napr. http://pc.bazos.sk/pc/?hledat=&rubri...C5%A5&kitx=ano pocitace do 100€ tot moj nazor

chlapi nám hovoria, že na takom počítači sa nedá nič robiť, že je to šmeid.
Ja som chlap s PC robim asi 10 rokov, parametrovo mam nieco podobne, ale kus horsie (ale moj PC ma asi 8-9 rokov). Nieje to zly pocitac, ale na tie parametre a na tu dobu drahy.
A preco je pre chlapov smeid ??? Preto lebo to niesu chlapi, ale deti, ktory vacsinou casu pri PC zabijaju hramy, no a niektore hry ba na takomto PC nespustili.
Ak sa dievcina nehra a predpokladam ani nebude (neberme do toho solitaire a miny ) tak uplne jej staci aj slabsia konfiguracia.
Pojde jej na tom NET, MS office, hudba, video (HD samozrejme nie)
Uvazoval by som silne o PC s bazaru.
0 0
zabenka zabenka

zabenka je offline (nepripojený) zabenka

Ešte Vás prosím, nemohli by ste mi hodiť nejaké linky na taký lacnejší počítač, alebo nodbuk?
A všetkým za radu veľmi pekne ďakujem.
Na počítači som len na skok, potrebujem niečo vybaviť, ale keď prídem, hneď nakuknem na Vaše rady.
A ešte.
Fero11 Ktorý by sa pozdával tebe v tom bazare? linkol by si? vďaka
0 0
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

Suhlasim s pistikom, za rovnake peniaze sa da kupit notebook s podstatne lepsimi parametrami. Toto by boli zbytocne vyhodene peniaze.
Alebo potom kupit nieco pouzite, ako radi Fero, ale k tomu by som odporucal prizvat si nejakeho znamena, co sa v tom vyzna, aby si sa nenechala nachytat a nekupila nejaky smejd.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

No ja by som bral urcite z bazaru. Ja som kupil pred 2 rokmy Compaq deskpro CPU Intel PIII 1GHz, RAMM 256MB, HDD 10GB, LAN za 1500SK (chybala tam CD-ROM, klavesnica, mys, monitor, ale ja som si to vsetko tak zelal, tak predavajuci poslal, len to co som chcel) ja to ale pouzivam ako server (donedavna to sluzilo ako linuxovy router a teraz mam na nom ubuntu server, cize ide 24/7)
zabenka, videl som tam PC vhodne na NET, MS office aj za 7€, 10€, (tie ceny su trocha take urazajuce )ale kludne by som si vybral nejaky P4 1,8-2,3GHz je ich tam spusta (najlepsie ak kupi komplet zostavu (monitor, mys klav.....)).
Skus si vyhladat podla ceny a podla lokality a kludne sa s tym clovekom stretni.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

Na zakladne veci určite stačí... ale dokedy... ak má deti, budu si chcieť zahrať nejaké hry a hneď narazí na problém... Ak má miesto, tak nejaký stolový za tie peniaze aj s lepšími parametrami sa dá zohnať a sú tam možnosti rozšírenia, alebo ako sa tu spomínalo, nejaký notbuk, ktorý zaberie málo miesta, je prenosný a je v podobnej cenovej relácii
napr. http://www.shark.sk/default.aspx?con...s=kod_id;14987 je za 389€
je bez Operačného systému, takže by sa hodil nejaký linux a balík OpenOffice... na začiatok by určite stačilo
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

Ja by som zašiel do predajne kde majú aj servis priamo v predajni a tam ti servisáci určite majú nejaké staršie, dobré mašinky na predaj a v prípade poruchy by nebol problém na nich zatlačiť.
0 0
Barticek Barticek

Barticek je offline (nepripojený) Barticek

Radil by som hladat nieco lepsie, je to malo muziky za vela penazi. Videl som Acer za 7000 ceskych s lepsimi parametrami. Tento pc je akurat na lahke kancelarske prace. Hry si nezahras, HDD je zalostne maly. Tod moj nazor
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

Ja by som tiež potrebovala vymeniť pc, no ten by mal slúžiť aj na hry pre moje ratolesti , na spracovanie nejakeho videjka atd, lebo starší by som potom zdedila ja po nich oplatí sa kúpiť pc metre, alebo radšej dať poskladať? Dcéra má notebook za 2 roky mi ho zas tá presunie tak sa neviem rozhodnúť nechcem ísť do vysokých cen. relácii, ten sarší ma stál pred 3 rokmi cca 35 tis moc sa nevydaril dosť mrzol atď. Teraz som videla v metre parametre AMD Athlon 64 x 2500+, 4096 MB DDR2 , pevný disk SAta 500 gb, GRAF. KARTA sAPHIRE ati rADEON hd 3650-512 mb, MUTIFORMáTOVá mechanika DVD, zvuk 5,1 Level HD univerz. čítačka kariet myš klávesn. zabudovaný hybrid TV a FM tuner , monitr 22 a OS Wista, cena je 570 EUR, poradíte či je to šmejd alebo aké parametre by to malo mať, prosííím..
0 0
Barticek Barticek

Barticek je offline (nepripojený) Barticek

Mohol by mat silnejsi procesor, ale inak je ok. Je lepsie si najst pc z OS WIN XP. Vistu ja osobne namam rad, Taha velmi vela z RAM a spomaluje PC.
0 0
zabenka zabenka

zabenka je offline (nepripojený) zabenka

Ona nechce nodbuk. chcela by počítač.
Chcela by som, keby ste mi dali link na nejaký počítač, ale aj s operačným sistémom a nie drahý. Ďakujem
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

Ak pc, tak najlepšie poskladať, čo vyjde lacnejšie ako hotové zostavy v Tescu, Metre a pod. Myslím, že tieto služby robia všetci, lebo aj zostavy sú len navrhované. Napr. na stránke Agem-u je aj konfigurátor, kde sa dá poskladať čo asi, plus 100-150€ za monitor. Je to síce veľkoobchod, ale ako orientačná cena za zostavu sa to dá použiť.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

zabenka Pozri príspevok
Ona nechce nodbuk. chcela by počítač.
Chcela by som, keby ste mi dali link na nejaký počítač, ale aj s operačným sistémom a nie drahý. Ďakujem
A je podmienkou nový z obchodu, alebo si ochotná aj zariskovať z druhej ruky (síce lacnejší, ale bez záruky)?
0 0
pistik71 pistik71

pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

zabenka Pozri príspevok
Ona nechce nodbuk. chcela by počítač.
Chcela by som, keby ste mi dali link na nejaký počítač, ale aj s operačným sistémom a nie drahý. Ďakujem
Ale to co si najprv vybrala je sice pocitac, ale skoro ako notebook. A preco nechce notebook? To by ma zaujimalo. Notebooky maju rovnake moznosti ako stolove PC, navyse ich sucastou vyva aj operacny system a v lepsej cene.
0 0
pistik71 pistik71

pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

holubička1 Pozri príspevok
Ja by som tiež potrebovala vymeniť pc, no ten by mal slúžiť aj na hry pre moje ratolesti , na spracovanie nejakeho videjka atd, lebo starší by som potom zdedila ja po nich oplatí sa kúpiť pc metre, alebo radšej dať poskladať? Dcéra má notebook za 2 roky mi ho zas tá presunie tak sa neviem rozhodnúť nechcem ísť do vysokých cen. relácii, ten sarší ma stál pred 3 rokmi cca 35 tis moc sa nevydaril dosť mrzol atď. Teraz som videla v metre parametre AMD Athlon 64 x 2500+, 4096 MB DDR2 , pevný disk SAta 500 gb, GRAF. KARTA sAPHIRE ati rADEON hd 3650-512 mb, MUTIFORMáTOVá mechanika DVD, zvuk 5,1 Level HD univerz. čítačka kariet myš klávesn. zabudovaný hybrid TV a FM tuner , monitr 22 a OS Wista, cena je 570 EUR, poradíte či je to šmejd alebo aké parametre by to malo mať, prosííím..
Z Metra nie, uz som ich vela opravoval, navyse boli vzdy problemy so servisom. A ten procesor v tej zostave je na dnesnu dobu uz stary. Daj si potom radsej nieco vyskladat u odbornika (ale skutocneho, nie "odbornika").
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

Chobot tak orientačne poraď deda aké parametre by som mala požadovať, nemam šajnu na koho sa obrátiť, preto som volila to metro, aby zasa trocha slúžil...
0 0
pistik71 pistik71

pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

holubička1 Pozri príspevok
Chobot tak orientačne poraď deda aké parametre by som mala požadovať, nemam šajnu na koho sa obrátiť, preto som volila to metro, aby zasa trocha slúžil...
Procesor Intel Core 2 Duo (napr. E8400), 3GB (ak bude 32 bit OS) alebo 4GB RAM, pevny disk aspon 500GB, graficku kartu napr. ATI HD4650 (512MB). Zakladnu dosku by som z vlastnej skusenosti odporucil nejaku Intel - su spolahlive. Samozrejme DVD napalovacku, skrinku aka sa ti paci alebo farebne hodi do buty, klavesnicu, mys. Monitor podla seba, vhodny je s TV tunerom, mas doma dalsi televizor a nemusu sa hadat s manzelom ked chce pozerat futbal :-)
0 0
zabenka zabenka

zabenka je offline (nepripojený) zabenka

Chobot: radšej by som mala nový počítač, z druhej ruky sa bojím
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

pistik71 Pozri príspevok
Procesor Intel Core 2 Duo (napr. E8400), 3GB (ak bude 32 bit OS) alebo 4GB RAM, pevny disk aspon 500GB, graficku kartu napr. ATI HD4650 (512MB). Zakladnu dosku by som z vlastnej skusenosti odporucil nejaku Intel - su spolahlive. Samozrejme DVD napalovacku, skrinku aka sa ti paci alebo farebne hodi do buty, klavesnicu, mys. Monitor podla seba, vhodny je s TV tunerom, mas doma dalsi televizor a nemusu sa hadat s manzelom ked chce pozerat futbal :-)
Hm ďakujem Chobot pokúsim sa niekoho nájsť na poskladanie, tommetro mi teda neodporúčaš??
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať