Zavrieť

Porady

uhradila som namiesto 225 eur 252 eur co teraz?

mam otazku ked som uhradila viac ako som mala ako mi to druha strana vrati ? len tu ciastku posle naspat na moj ucet ? vyplati kes a ja mu dam prijmový doklad ze som prevzala rozdiel? co anpisat do predmetu ? ci dobropis? ci ako? prosim o radu? robim jednoduche uctovnictvo...prispevok som zaradila asi nespravne ael aj tak prosim o radu ....
Naposledy upravil rikabbb : 17.06.09 at 05:02 Dôvod: upresnenie nerobim podvojne ale jednod. ucto
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    vrátenie platby cez účet

    názov položky:
    vrátený rozdiel platby k FA č. / PNZD - pokiaľ FA bola vystavená v správnej čiastke

    rikabbb je offline (nepripojený) rikabbb

    som optimista... rikabbb
    hanelie Pozri príspevok
    vrátenie platby cez účet

    názov položky:
    vrátený rozdiel platby k FA č. / PNZD - pokiaľ FA bola vystavená v správnej čiastke
    dakuejm za info a PNZD prosim rozsifrovat...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    rikabbb Pozri príspevok
    mam otazku ked som uhradila viac ako som mala ako mi to druha strana vrati ? len tu ciastku posle naspat na moj ucet ? vyplati kes a ja mu dam prijmový doklad ze som prevzala rozdiel? co anpisat do predmetu ? ci dobropis? ci ako? prosim o radu? robim jednoduche uctovnictvo...prispevok som zaradila asi nespravne ael aj tak prosim o radu ....
    účtuješ v jednoduchom alebo podvojnom účtovníctve. Predpokladám, že sa jedná o nesprávne uhradenú faktúru, nie nesprávnu cenu na faktúre ...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    rikabbb Pozri príspevok
    mam otazku ked som uhradila viac ako som mala ako mi to druha strana vrati ? len tu ciastku posle naspat na moj ucet ? vyplati kes a ja mu dam prijmový doklad ze som prevzala rozdiel? co anpisat do predmetu ? ci dobropis? ci ako? prosim o radu? robim jednoduche uctovnictvo...prispevok som zaradila asi nespravne ael aj tak prosim o radu ....
    Takže dobre chápem, ak chápem , že dostali ste FA na sumu 225 Euro . Omylom ste uhradili 252 Euro . Účtujete v JU .Rozdiel navyšše uhradená suma činí 27 euro .

    Riešila by som to nasledovne :
    Platbu by som účtovala do výdavkov OVZD vo výške 225 Eur.O uvedenú sumu by som znížila záväzky v Knihe záväzkov . Tu by sa mi záväzok vysporiadal .
    Predpokladám , že nie ste platiteľom DPH.
    Sumu 27 euro - by som účtovala do výdavkov neovplyvňujúcich ZD .
    Sumu 27 eur. by som zaúčtovala do Knihy pohľadávok , nakoľko dodávateľ mi dlhuje omylnú platbu .

    Doporučujem, oznámiť resp.napísať list o omylnej platbe a pri úhrade čiastky od protistrany , či už v hotovosti alebo cez BU túto účtovať ako príjem neovplyvňujúci ZD so zápisom do Knihy pohľadávok , kde sa Vám pohľadávka vynuluje t.j. vysporiada .

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    rikabbb Pozri príspevok
    dakuejm za info a PNZD prosim rozsifrovat...
    PNZD = príjmy neovplyvňujúce základ dane

    rikabbb je offline (nepripojený) rikabbb

    som optimista... rikabbb
    veronikasad Pozri príspevok
    účtuješ v jednoduchom alebo podvojnom účtovníctve. Predpokladám, že sa jedná o nesprávne uhradenú faktúru, nie nesprávnu cenu na faktúre ...
    ano dakujem vsetkym za odpovede...

    rikabbb je offline (nepripojený) rikabbb

    som optimista... rikabbb
    Zita5 Pozri príspevok
    Takže dobre chápem, ak chápem , že dostali ste FA na sumu 225 Euro . Omylom ste uhradili 252 Euro . Účtujete v JU .Rozdiel navyšše uhradená suma činí 27 euro .

    Riešila by som to nasledovne :
    Platbu by som účtovala do výdavkov OVZD vo výške 225 Eur.O uvedenú sumu by som znížila záväzky v Knihe záväzkov . Tu by sa mi záväzok vysporiadal .
    Predpokladám , že nie ste platiteľom DPH.
    Sumu 27 euro - by som účtovala do výdavkov neovplyvňujúcich ZD .
    Sumu 27 eur. by som zaúčtovala do Knihy pohľadávok , nakoľko dodávateľ mi dlhuje omylnú platbu .

    Doporučujem, oznámiť resp.napísať list o omylnej platbe a pri úhrade čiastky od protistrany , či už v hotovosti alebo cez BU túto účtovať ako príjem neovplyvňujúci ZD so zápisom do Knihy pohľadávok , kde sa Vám pohľadávka vynuluje t.j. vysporiada .
    dakujem zita za odpoved ...

    uhradila som namiesto 225 eur 252 eur co teraz?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.