Zavrieť

Porady

Smernica o tvorbe a použití sociálneho fondu

Srdecne zdravim vsetkym.
Upenlivo sa na vas obraciam s prosbou na vypracovanu internu smernicu o tvorbe a pouziti socialneho fondu v podvojnom uctovnictve. Dakujem velmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Alex18 je offline (nepripojený) Alex18

    Alex18
    Ja som napísala do smernice: že tvorba a použite je upravené zákonom č. 152/1994 Z.z. o sociálnom fondev znení zákona č. 280/1995 Z.z., zákona č. 375/1996 Z.z., zákona č. 313/2005 Z.z. a zákona č. 591/2007 Z.z.. Keď mi pošlete mail, pošlem zbytok smernice mailom. Bude to jednoduchšie.
    Naposledy upravil Alex18 : 18.06.09 at 11:32
    matulik 27 prosim ta, vies mi to poslat?dakujem krasne

    Robina je offline (nepripojený) Robina

    niekedy ani sama neviem Robina
    Nemohla by ste poslať aj mno takú smernicu? Veľmi pekne ďakujem dopredu. Hľadala som, ale asi zle, lebo som nenašla v dokumentoch. Vďaka

    Alex18 je offline (nepripojený) Alex18

    Alex18
    Takže pricapiť mi to tam nejde, preto ju sem skopírujem.
    Tie percentá si doplňte podľa toho, koľko odvádzate do sociálneho fondu. A do použitia môžete napísať aj všetko, čo povoľuje zákon. Ja som to tam nedala, lebo viem, že na iné tie peniaze nepoužijeme. Dúfam, že vám táto moja skromná smernica pomôže.

    Sociálny fond

    Tvorba a použitie sociálneho fondu je upravené zákonom č.152/1994 Z.z. o sociálnom fonde v znení zákona č.280/1995 Z.z., zákona č.375/1996 Z.z., zákona č. 313/2005 Z.z. a zákona č. 591/2007 Z.z.
    Pri tvorbe a čerpaní sociálneho fondu je spoločnosť povinná dodržiavať ustanovenia zákona. Tvorba sociálneho fondu je tvorená výpočtom a nie preddavkovým spôsobom a je to povinný prídel vo výške % zo základu. Podľa § 4 zákona je základom na určenie mesačného prídelu do fondu je súhrn hrubých miezd alebo platov zúčtovaných zamestnancom na výplatu za príslušný kalendárny mesiac.

    Pravidlá vedenia fondu:
    -tvorba fondu a čerpanie fondu sa vedie na osobitnom analytickom účte fondu a na osobitnom účte v banke;
    -fond sa tvorí v deň dohodnutý na výplatu mzdy alebo platu;
    -prevod finančných prostriedkov sa uskutoční v deň vyplatenia mzdy zamestnancom;
    -zúčtovanie prostriedkov fondu za kalendárny rok vykoná zamestnávateľ najneskôr do 31. januára nasledujúceho roka;
    -nevyčerpaný zostatok fondu sa prevádza do nasledujúceho roka.

    Použitie fondu:
    Zamestnávateľ v rámci realizácie svojej sociálnej politiky môže poskytnúť zamestnancom z fondu príspevok na
    a) stravovanie zamestnancov nad rozsah ustanovený osobitnými predpismi,
    b) účasť na kultúrnych a športových podujatiach,
    c) sociálnu výpomoc a peňažné pôžitky,
    d) ďalšiu realizáciu podnikovej sociálnej politiky v oblasti starostlivosti o zamestnancov.
    Tvorbu fondu, výšku fondu, použitie fondu, podmienky poskytovania príspevkov z fondu zamestnancom a spôsob preukazovania výdavkov zamestnancom dohodne zamestnávateľ s odborovým orgánom v kolektívnej zmluve.
    Dobrý deň, mohli by ste mi prosim Vás obratom poslať Smernicu o tvorbe a použití sociálneho fondu, nakoľko máme kontrolu a tá si to od nás pýta.
    Vopred Vám veľmi pekne ďakujem a prajem pekný zvyšok dňa.
    Viera Radvanyiová
    viera.radvanyiova@gmail.com

    Smernica o tvorbe a použití sociálneho fondu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.