Zavrieť

Porady

Susedské vzťahy

Kto by mi vedel poradiť ohľadom susedských vzťahov ako vyriešiť spory aby bol už konečne kľud.Spory sú dlhodobé ale vždy končia na obvodnom úrade a tým sa vyrieši problém len dočasne. Už neviem ako daľej exzistovať, pretože musím byť neustale v strehu čo daná osoba zase vyvedie.Ďakujem za všetky rady.
Usporiadat
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
Ostahovat sa...? Inak nevieme vobec nic o tom co sa medzi Tebou a susedom deje takze tazko radit...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
hetty hetty

hetty je offline (nepripojený) hetty

AJ ja mám problém so susedmi. Bývame v dvojdome. Okná máme len z dvoch strán domu. Jedna strana je orientovaná susedom na dvor. Teraz sa rozhodli mať súkromie a natiahli zelenú tieniacu sieťku 3 m vysoko asi 1,5 m od nášho domu. Na prízemí býva starý otec, ktorý je dôchodca a je celý deň doma. Je tam chudák ako za trest - v prítmí. Poraďte mi, neexistuje nejaké obmedzenie ohľadne vzdialenosti sadenia od plota - tienenie
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
bábika Pozri príspevok
Kto by mi vedel poradiť ohľadom susedských vzťahov ako vyriešiť spory aby bol už konečne kľud.Spory sú dlhodobé ale vždy končia na obvodnom úrade a tým sa vyrieši problém len dočasne. Už neviem ako daľej exzistovať, pretože musím byť neustale v strehu čo daná osoba zase vyvedie.Ďakujem za všetky rady.
Kým nenapíšeš, čoho sa spor týka, nedá sa radiť. Ale ak chceš všeobecne. V susednej obci majú jednú starú dievku, ktorá zneprijemňuje život všetkým. Nielen dennodenne ale xráz denne vola na políciu a dožaduje sa nápravy. Ak tam prídu z obv. odd. ani sa s nimi rozprávať nebude. Potom nasleduje telefonát za telefonátom a to okrresnému riad, krajskému riad., na ministerstvo a policajti prešetrujú a prešetrujú. Už vopred povie, aby k nej z obv.odd. nechodili a z okr. riad. si vyberá kto tam môže prísť. Bola prrejednávaná ako na obecnom úrade, tak na okr. úrade a nič nepomáha. Jedine vtedy je kľud, ak je na liečení na psychiatrií. Takýto ľudia nemajú zábrany a vyzerá to, akoby pre nich neplatili žiadné zákony.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
hetty Pozri príspevok
AJ ja mám problém so susedmi. Bývame v dvojdome. Okná máme len z dvoch strán domu. Jedna strana je orientovaná susedom na dvor. Teraz sa rozhodli mať súkromie a natiahli zelenú tieniacu sieťku 3 m vysoko asi 1,5 m od nášho domu. Na prízemí býva starý otec, ktorý je dôchodca a je celý deň doma. Je tam chudák ako za trest - v prítmí. Poraďte mi, neexistuje nejaké obmedzenie ohľadne vzdialenosti sadenia od plota - tienenie
Sú predpisy na vysádzanie, ale myslím, že susedia sú v tolerancií. Ono mi to vyznieva tak, že susedia to urobili práve preto, že majú pocit akoby ich váš starý otec sledoval. Bývať v dvojdomku a nevychádzať zo susedmi je veľmi zle. Porozprávajte sa s nimi a rozumne sa dohovorte.
0 0
dušinka dušinka

dušinka je offline (nepripojený) dušinka

Pre bábiku: neviem, aké sú vaše problémy, ale my sme sa odsťahovali. Pretože sme jednoducho nevládali už ďalej znášať zákernosti nášho suseda. Mimochodom trpeli sme 25 rokov. Nebolo to jednoduché, ale zatiaľ tento bolestivý krok stál za to.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

hetty Pozri príspevok
AJ ja mám problém so susedmi. Bývame v dvojdome. Okná máme len z dvoch strán domu. Jedna strana je orientovaná susedom na dvor. Teraz sa rozhodli mať súkromie a natiahli zelenú tieniacu sieťku 3 m vysoko asi 1,5 m od nášho domu. Na prízemí býva starý otec, ktorý je dôchodca a je celý deň doma. Je tam chudák ako za trest - v prítmí. Poraďte mi, neexistuje nejaké obmedzenie ohľadne vzdialenosti sadenia od plota - tienenie
Nechcem sa Ťa dotknúť...ale toto je typická ukážka toho, kedy má každý svoju pravdu...
Susedia chcú mať súkromie, vadí im , že vy máte výhľad k nim do dvora. Dá sa im niečo zazlievať? Pravdu povediac,nie. (Čo by ste robili vy na ich mieste?)
Vám vadí,že dedko nemá výhľad. Kde bol ten výhľad? K susedom do dvora, ktorí pociťovali nedostatok súkromia...(aj mne by asi vadil cudzí pohľad, ked si ráno strapatá v pyžame popíjam kávičku na dvore )
Kto má pravdu?

Podľa môjho názoru tá sieť nie je až taký "tienič". Horšie by bolo, keby tam postavili betónový múr. Alebo nasadili dreviny, ktorých korene by Vám po pár rokoch vliezali pod základy...To by ste mohli mať námietky, ktorými by sa mal zaoberať OÚ.
Ale cez tú sieťku prejde dostatok svetla, aj vzduch prúdi...akurát výhľad nie je zaujímavý
Nič iné podľa mňa nezostáva, len rešpektovať aj susedovie názory na súkromie a zvyknúť si. Dedko možno v inom okne objaví zaujímavejšie veci...vy sa uspokojte tým, že susedia asi zvolili pre nich, aj pre Vás tú najlepšiu alternatívu
Predstav si tam namiesto toho pletiva múr! Bŕŕŕ!!!
0 0
hetty hetty

hetty je offline (nepripojený) hetty

Tá sieťka je vyššia ako okno. má 80 % tieniacu schopnosť a aby toho nebolo málo tak tam zasadili brečtan. Je to jediné okno do tej miestnosti. Budúci rok tam chudák bude ako v kobke. So sieťkou súhlasím, ale aj 1,60 m výšky ti vytvorí súkromie a prepustí slnečné svetlo do miestnosti. Na tieto záležitosti nie sú nejaké normy? Pokiaľ viem stavbu plota -výšku a materiál povoľuje stavebný úrad. Neverím, že by im 2 m od nášho domu povolil murovaný plot s výškou 2,30 m.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

hetty Pozri príspevok
Tá sieťka je vyššia ako okno. má 80 % tieniacu schopnosť a aby toho nebolo málo tak tam zasadili brečtan. Je to jediné okno do tej miestnosti. Budúci rok tam chudák bude ako v kobke. So sieťkou súhlasím, ale aj 1,60 m výšky ti vytvorí súkromie a prepustí slnečné svetlo do miestnosti. Na tieto záležitosti nie sú nejaké normy? Pokiaľ viem stavbu plota -výšku a materiál povoľuje stavebný úrad. Neverím, že by im 2 m od nášho domu povolil murovaný plot s výškou 2,30 m.
Skús sa so susedmi dohodnúť o znížení plotu, odvolaj sa na :

§ 127 obč. zákonník
(1) Vlastník veci sa musí zdržať všetkého, čím by nad mieru primeranú pomerom obťažoval iného alebo čím by vážne ohrozoval výkon jeho práv. Preto najmä nesmie ohroziť susedovu stavbu alebo pozemok úpravami pozemku alebo úpravami stavby na ňom zriadenej bez toho, že by urobil dostatočné opatrenie na upevnenie stavby alebo pozemku, nesmie nad mieru primeranú pomerom obťažovať susedov hlukom, prachom, popolčekom, dymom, plynmi, parami, pachmi, pevnými a tekutými odpadmi, svetlom, tienením a vibráciami, nesmie nechať chované zvieratá vnikať na susediaci pozemok a nešetrne, prípadne v nevhodnej ročnej dobe odstraňovať zo svojej pôdy korene stromu alebo odstraňovať vetvy stromu presahujúce na jeho pozemok.
0 0
hetty hetty

hetty je offline (nepripojený) hetty

Dohodnúť sa s nimi nedá. Už sme to skúšali. Majú tam gril a chcú mať súkromie pri grilovaní, ale podľa mňa súkromie pri grilovaní nemôže mať prednosť pred kvalitou bývania v obytných priestoroch.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Súhlasim aj nesúhlasim, pretože sa to môže obrátiť práve opačne. Susedia budú argumentovať, že robia všetko preto, aby zabránili prenikaniu prachu,hluku, popolčeka, dymu na susedný pozemok a to znamená že je to 4:1 a vo vzdialenosti 2 metrov je to dosť. Je to dobrá citácia zákon, ale .... Píšeš, že ste sa pokúšali s nimi dohodnúť. Čo žiadali od vás aby ste urobili a tak mohli zabrániť postaveniu clony?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

tutiola Pozri príspevok
V susednej obci majú jednú starú dievku, ktorá zneprijemňuje život všetkým. Nielen dennodenne ale xráz denne vola na políciu a dožaduje sa nápravy. Ak tam prídu z obv. odd. ani sa s nimi rozprávať nebude. Potom nasleduje telefonát za telefonátom a to okrresnému riad, krajskému riad., na ministerstvo a policajti prešetrujú a prešetrujú. Už vopred povie, aby k nej z obv.odd. nechodili a z okr. riad. si vyberá kto tam môže prísť. Bola prrejednávaná ako na obecnom úrade, tak na okr. úrade a nič nepomáha. Jedine vtedy je kľud, ak je na liečení na psychiatrií. Takýto ľudia nemajú zábrany a vyzerá to, akoby pre nich neplatili žiadné zákony.
aj toto je riešiteľné - trestné oznámenie na danú osobu.
A ak je to naozaj psychiatricky pri, môže sa stať, že daná osoba skončí v psychiatrickej liečebni aj doživotne z moci súdnej.
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

hetty Pozri príspevok
AJ ja mám problém so susedmi. Bývame v dvojdome. Okná máme len z dvoch strán domu. Jedna strana je orientovaná susedom na dvor. Teraz sa rozhodli mať súkromie a natiahli zelenú tieniacu sieťku 3 m vysoko asi 1,5 m od nášho domu. Na prízemí býva starý otec, ktorý je dôchodca a je celý deň doma. Je tam chudák ako za trest - v prítmí. Poraďte mi, neexistuje nejaké obmedzenie ohľadne vzdialenosti sadenia od plota - tienenie
na margo tej clony. Ak sa mýlim opravte ma, ale my ideme stavať a tam sa pri stavbe vzťahujú rôzne predpisy. Ako ďaleko máme byť od susedov vzdialení a pod. Teraz mi projektantka dokonca povedala, že asi budeme musieť urobiť ešte jedno okno do obývačky pretože tam bude asi málo svetla. Že to musí vypočítať. Neviem ako a neviem aký predpis, ale v stavebnom zákone niečo také určite bude. Nedá sa to aplikovať aj na ten "plot", ktorý si susedia spravili???? Že starý pán má malo svetla a tak. Veď to je aj o zdraví.
0 0
bábika bábika

bábika je offline (nepripojený) bábika

Dobrý deň chcela by som niekoho poprosiť o radu,máme problém so susedom jedná sa o neustále urážky, nadávky, osočovanie, psychické nátlaky a i už o napadnutia týmto susedom,mnohé spory ako nadávky či napadnutia boli riešené na obvodnom oddelení sused dostal pokuty ale nič nepomáha, v kuse si daný sused nájde mnoho vecí a spory sa opakujú a je to v neustálom kolotoči, dané osočovania a nadávky sú kdekoľvek na ulici ..,,, presťahovanie pre nás je nereálne no nevieme sa už z danej situácie dostať a spôsobuje to pre nás množstvo psychického zaťaženia preto by som bola rada keby nám niekto vie poradiť ako sa dostať z tejto situácie , exzistuje aj niejaké bezpplatné právne poradenstvo? Budeme vďační za každú radu ďakujem.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Keďže nepíšeš nič konkrétne je ťažko zaujať nejaké stanovisko.Pri dlhodobých nezhodách so susedom asi nemožno očakávať nejakú dohodu. Ak dôjde k fyzickému násiliu treba vyhľadať lekársku pomoc a zavolat políciu. Ak nie je iná cesta, podajte trrestné oznámenie na suseda za osočovanie a psychické týranie, ale potrrebujete k tomu ľudí, ktorí sú ochotní to dosvedčiť.
0 0
HankaS HankaS

HankaS je offline (nepripojený) HankaS

Je zaujímavé , že už to bolo riešené aj na obvodnom oddelení, a nič nepomáha. Nie je tento sused psychicky chorý? Možno treba dať podnet ho prešetriť, z dôvodu možného zaútočenia a strachu o život.
Inak takýchto susedov ako máte je všade dosť, aj u nás a u nás je to žena.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
bábika Pozri príspevok
Dobrý deň chcela by som niekoho poprosiť o radu,máme problém so susedom jedná sa o neustále urážky, nadávky, osočovanie, psychické nátlaky a i už o napadnutia týmto susedom,mnohé spory ako nadávky či napadnutia boli riešené na obvodnom oddelení sused dostal pokuty ale nič nepomáha, v kuse si daný sused nájde mnoho vecí a spory sa opakujú a je to v neustálom kolotoči, dané osočovania a nadávky sú kdekoľvek na ulici ..,,, presťahovanie pre nás je nereálne no nevieme sa už z danej situácie dostať a spôsobuje to pre nás množstvo psychického zaťaženia preto by som bola rada keby nám niekto vie poradiť ako sa dostať z tejto situácie , exzistuje aj niejaké bezpplatné právne poradenstvo? Budeme vďační za každú radu ďakujem.
Už si podobnú tému zadala http://www.porada.sk/t114047-susedske-vztahy.html

podobné témy:
http://www.porada.sk/t110776-problem...ze-niekto.html
http://www.porada.sk/t6147-susedske-vztahy.html
0 0
bábika bábika

bábika je offline (nepripojený) bábika

tažko sa piše niečo konkrétne, proste sú to nechutné nadávky vulgárne, s pokusom nám znepríjemňovať náladu , milá suseda je na dôchodku a z nudy nemá čo robiť, vždy i nájde niejakú záminku na hádku a pod. bolo už aj tak že sme si to nevšímali ale asi každého by sa to skôr či neskôr dotklo keby Vás niekto neustále uráža a žiaden zákon Vám nepomôže, nám pripadá, že je prípad pre psychiatriu ale ako ju tam mám poslať ja na to nárok nemám, jej muž ju nezvláda ticho trpí jej správanie, zisťuje si o nás všetko kde kto čo robí, v minulosti robil aby dačo našla a mohla nás udať, ja viem ,že sťahovanie by problém riešilo ale myslím , že ona by bola schopná si nas nájsť kdekoľvek len aby nám znepríjemnila život.
0 0
bábika bábika

bábika je offline (nepripojený) bábika

ale kde dat ten podnet na presetrenie? aj v tomto pripade sa jedna o zenu ale asi totalne psychicky narusenu. Dakujem
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

A trestné oznámenie ste už dávali?
0 0
bábika bábika

bábika je offline (nepripojený) bábika

zatial neurobila trestny cin tak sme nedali ziadne len vsetky doteraz spory boli riesene na obvodnych uradoch kde dostala pokutu a vec sa uzavrela ale spory pokracuju ona ich nema len s nami ale s kopou ludmi zo svojho okoli, co sme sa dozvedeli okrem nas mala este na obvodnom urade 5 dalsich sporov, lenze to ze ona si vsetko pozistuje a robi tak aby ublizovala ale aby to nebol trestny cin.Dakujem za vsetky rady.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať