Zavrieť

Porady

prihlasovacia povinnost dohodarov v r.2004

Dobry den, mame na poradu otazku: Bola v roku 2004 prihlasovacia povinnost dohodarov do Socialnej poistovne ?
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    Paula Pozri príspevok
    Myslím, že táto povinnosť vznikla k 1.1.2005.
    Paula trošičku ťa opravím táto povinnosť vznikla od 01.04.2005, keď bol uzákonený zákon o nelegálnej práci.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Áno, ale prihlasovalai som spätne k 1.1.2005, pokiaľ sme už dohodárov mali....teda ja som tak konala (nazrela som teraz do RLFO)

    euina je offline (nepripojený) euina

    euina
    ja som asi pred týždňom volala s pani zo sociálnej poisťovne, pri dohodároch, ktorým dohoda trvala napr. od 01.01.2005 , bolo povinné nahlásiť ich až od 1.4.2005, pretože systém na poisťovni týmto dohodárom automaticky ukončil poistenie k 31.3.2005.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Zaujímavé s tým ich systémom, najmenej prvý rok hádzali prihlášky a odhlášky dohodárov pod stôl do krabíc, pretože nemali na nich systém v systéme Potom neskôr láskavo požadovali od klientov, aby im dodali znova už dodané....lebo nie všetko v tých krabiciach našli.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    mám druhu pozitívnu skúsenosť s týmto nešťastným projektom SP.
    Telefonicky sme všetky nezrovnalosti odkonzultovali, pani, či slečna si moje pripomienky značila s tým, že budú do systému zapracované. Podotýkam, že všetko boli chyby na ich strane - chybne nahraté RČ z výkazu, neexistencia ukončenia DOVP napriek ELEKTRONICKY podanej odhláške, nespracovaná odhláška (elektronicky podaná) z decembra 2008!!!!
    jeden problém - poberateľ SD z roku 2004 - nebol vôbec evidovaný, neboli vtedy ani prihlášky, tak sme to vyriešili tak, že som jeho údaje - meno a adresu nahlásila - poslala mailom.
    teraz len počkám na ďalšie kolo, či už bude firma vyčistená.
    Skomplikovali nám život, kedže čistenie ich b....lu hodili na nás, ale zasa oceňujem, že sa chovajú normálne a ústretovo, asi sú si vedomí toho, čím nás zaťažujú.

    nela07 je offline (nepripojený) nela07

    nela07
    Ja som dnes bola na sociálke, lebo tam nemali odhlášku dohodára z dohody, ktorá vznikla v júni 2005. Tak som ju tam odniesla, že dohoda končila v septembri2005. Pani mi povedala,že v systéme je, že v septembri končila dohoda toho zamestnanca, ktorá začala 1.4.2005. A tak som hľadala dohodu z 1.4.2005. Žiadnu som nenašla, ani výplatu, ani žiadnu zmienku o tom, že by bol nejaký RL zaslaný na sociálku. Tak mi povedala, že musel byť zaslaný, keď to tam má v systéme. Ale, že keď neboli odvody, tak to je v poriadku a vymaže to a priradí odhlášku zo septembra k dohode z júna. No a teraz z horných príspevkov vidím, že ten dátum 1.4.2005 sa zhoduje s dátumom povinnosti zasielania prihlášok za dohodárov. To je náhoda.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    toto, čo píšeš, stačí vybavovať telefonicky, je to rýchlejšie. Opakovane mi potvrdzujú v SP, že nepotrebujú vidieť prihlášky/odhlášky, všetko upratovanie robia po dohode so zamestnancom firmy. TPP - tam problém nie je, len tie dohody si potrebujú vyčistiť.

    nela07 je offline (nepripojený) nela07

    nela07
    No práveže nestačí. Minule som tam bola, že mi vyhadzuje problém pri výkazoch. Pani pracovníčka mi povedala, aké dohody tam má. Ja som povedala, že sa na to pozriem a spýtala som sa, či tam musím prísť. No a ona, že áno, že jej musím doniesť tú odhlášku, čo jej chýba. Ale jej nechýbala odhláška, ale jednu prihlášku mala naviac.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    písala som o osobnej skúsenosti. Záleží na prístupe tej ktorej pracovníčky, ale u mňa to bolo takto - len po telefone. Povedala som, že jej viem dokázať tie prihlášky/odhlášky, či to MUSIM donieť, povedala bez váhania, že netreba. A nie v jednom prípade, ale doteraz pri všetkých.

    Bratislava

    nela07 je offline (nepripojený) nela07

    nela07
    mali ste šťastie. ja som sa prešla. Ide len o to, že oni majú neporiadok a budú vás presviedčať, že vy ste im poslali prihlášku. A ešte k tomu aj chodíte hore dolu - v mojom prípade.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nela07 Pozri príspevok
    mali ste šťastie. ja som sa prešla. Ide len o to, že oni majú neporiadok a budú vás presviedčať, že vy ste im poslali prihlášku. A ešte k tomu aj chodíte hore dolu - v mojom prípade.
    súhlasím s prvou časťou vety. Ale o ničom ma nepresviedčali, vzali na vedomie, že som im prihlásšku poslala (aby bolo jasné, kopie s pečiatkou SP som skutočne našla, to zasa by som si nedovolila nepreveriť).
    Nemusela som ale nikoho presviedčať. Oni dobre vedia, že majú maslo na hlave, takže potom je to už o jednotlivých tetách a ich prístupe. Aj o prístupe z našej strany. Nevyjadrila som sa, čo si o tej akcii myslím, jednoducho to beriem na vedomie, raz ten neporiadok treba odstrániť, tak sme ochotní pomôcť, ale bez zbytočného šikanovania. Oceňujem, že sa z ich strany stretávam s podobným postojom (nechcem zakríknuť).
    Jedine miernu ironiu, resp. prekvapenie som prejavila nad skutočnosťou, že nemajú niekoľko mesiacov spracované elektronické prihlášky a odhlášky. V tomto prípade som skutočnosť, že sme to zaslali ELEKTRONICKY v januári 2009, zdôraznila,ona iba pripustila, že "asi to u nás ešte nie je spracované". Takže počkám.
    Píšem to ako osobnú skúsenosť, aby ste nevyvvíjali zbytočnú iniciatívu ohľadne behania na úrad a duplicitného nosenia už odoslaného. Vôbec takú povinnosť nepripúšťam, aj pracovníčke SP som len slušne povedala, že kópie mám, a môžem doručenie preukázať, ale to hádam NIE JE cieľ tejto akcie, že? a ona na to, že samozrejme.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.