Zavrieť

Porady

Problém s cd mechanikou na notebooku

Chcel by som sa poradiť ohľadom problému s cd mechanikou na mojom notebooku.Mechanika mi doteraz išla bez vážnych problémov, ale teraz mi nechce otvárať cedečká.Keď som sa chcel dopátrať k problému, napísalo mi, že je na mechanike kód 10.Neviem čo mám robiť.Dá sa cd mechanika na notebooku odinštalovať a potom znova nainštalovať??Za odpovede ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    tokan3 Pozri príspevok
    Chcel by som sa poradiť ohľadom problému s cd mechanikou na mojom notebooku.Mechanika mi doteraz išla bez vážnych problémov, ale teraz mi nechce otvárať cedečká.Keď som sa chcel dopátrať k problému, napísalo mi, že je na mechanike kód 10.Neviem čo mám robiť.Dá sa cd mechanika na notebooku odinštalovať a potom znova nainštalovať??Za odpovede ďakujem
    U mňa to funguje podľa tohoto .....:
    • File Type: doc PC.doc (253.5 KB, 56 videní)

    fachman je offline (nepripojený) fachman

    fachman
    Zdravím poraďákov,ako je to v prípade,keď cd romku teda jej ikonu,v okne tento počítač nenajdem,kde je chyba?Treba ju odinštalovať a zasa nainštalovať?Ďakujem.

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Fachman - skús toto - už sa tu o tom písalo, kopírujem z môjho predchádzajúceho príspevku:
    Tento problém -"zmiznutie" mechaniky CD/DVD niekedy spôsobuje konflikt po nainštalovaní niektorých programov. Na fórach som našiel toto:

    Microsoft popisuje jeho riešenie tu:
    http://support.microsoft.com/kb/314060/EN-US/

    Alebo -
    Treba ist do Nudzoveho rezimu visty; XP (Safe mode), pomocou F8, v spravcovi zariadeni treba uplne odobrat DVD mechaniku aj s ovladacom. Je tam taka moznost ze odobrat, nasledne je potrebne restartovat Win. Potom nechat nabehnut normalny rezim a v spravcovi zariadeni dat v ponuke akcie, vyhladat zmeny hardvaru. Mechanika sa nainstaluje v poriadku. Dolezite je ale ze tento postup nie je trvalym riesenim a ked sa tento problem vyskytne opat treba to zopakovat.

    Alebo takto: Treba si stiahnut aplikaciu, ktora tie ovaladce mechaniky opravi. Takze pojdes do nudzoveho rezimu (F8) a tam tu aplikaciu spustis. A to je vsetko. Bude restart a uz mas mechaniku opat viditelnu. Toto riesenie by malo byt trvale.
    Upozornujem ze to o com tu pisem je prevzate z rôznych fór. Link, ktory tu uvadzam je povodny odkial som si tu aplikaciu stiahol ja:
    http://dougknox.com/xp/scripts_desc/xp_cd_dvd_fix.htm
    Naposledy upravil Stevo5 : 20.06.09 at 10:01

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    tokan3 Pozri príspevok
    Ďakujem veľmi pekne, použil som ten druhý postup a už to ide.Vrelá vďaka
    Tak fajn, dúfam že to vydrží.

    Problém s cd mechanikou na notebooku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.