Zavrieť

Porady

Prosím o radu so záhradným domčekom

Dobrý deň. Chcel by som poprosiť o radu so základmi pod záhradný domček. Takže bude to záhradný domček o rozmeroch 5x6 m a zaujíma ma či mi stačia základové pásy do hlbky 0,5 m, široké 0,4 m a aký betón by som mal do základov použiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    MARTIN66 Pozri príspevok
    Dobrý deň. Chcel by som poprosiť o radu so základmi pod záhradný domček. Takže bude to záhradný domček o rozmeroch 5x6 m a zaujíma ma či mi stačia základové pásy do hlbky 0,5 m, široké 0,4 m a aký betón by som mal do základov použiť.

    Šírka je závislá od obvodového muriiva, resp. od obvodovej konštrukcie.

    Hĺbka je málo. Minimálne treba ísť do zámrznej hĺbky. Pre väčšinu územia SR je to 800 mm. Neterba to podceňovať. Podmočená zemina môže zamrznúäť až do tých 800 mm. Pri plytkých základoch môže dôjsť k deštrukcii základov, resp. podkladného betónu.

    Bavíme sa o klasickej zemine (źiadny extrém).

    Mimochodom pri takýchto otázkach mám jeden názor. Na takéto riešenia máte projektanta, stavebný dozor, alebo iného odborníka v oblasti. Ja napríklad nerobím účtovníctvo, neopravujem autá a pod., tak idem za tými, čo to vedia a robia stým.



    CIMOM
    Naposledy upravil Miloš Mičega - CIMOM TN : 21.06.09 at 19:20

    AnnaZam je offline (nepripojený) AnnaZam

    AnnaZam
    presah základov by mal byť aspoň 100 mm, podľa spôsobu riešenia stavby nad terénom.
    Inak s tou hĺbkou je to tak, aspoň 800 mm, vo Vysokých Tatrách a ostatných obdobných oblastiach min. 1000 mm.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Ak chcete stavať záhradný domček na betónových základoch ,tak potrebujete stavebné povolenie. stavebné povolenie vám vydajú len na základe stavebných plánov.Takže to nájdete v stavebných plánoch , ktoré si budete musieť dať urobiť.

    ascari je offline (nepripojený) ascari

    ascari
    Podľa mňa nepotrebuje stavebné povolenie ale len ohlásenie drobnej stavby na obci (meste). Ak som to dobre pochopil tak ide stavať záhradný domček čiže niečo ako altánok ale trochu väčšie.
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    ascari Pozri príspevok
    Podľa mňa nepotrebuje stavebné povolenie ale len ohlásenie drobnej stavby na obci (meste). Ak som to dobre pochopil tak ide stavať záhradný domček čiže niečo ako altánok ale trochu väčšie.
    Ak je to samostatná stavba na pozemku, teda nie je doplnkovou stavbou k hlavnej stavbe nemôže sa jednať o drobnú stavbu.

    Doplnková funkcia k hlavnej stavbe je základnýmn predpokladom pre drobnú stavbu až potom nastupouje predpoklad ako do 25 m2 a pod. podľa § 139b ods. 6 SZ.

    Drobné stavby sú definované aj v ods. 7, oplotenie, prípojky a pod. U týchto stavieb neplatí, že musia tvoriť doplnkovú funkciu.

    CIMOM

    bupi je offline (nepripojený) bupi

    bupi
    Hlavne treba mysliet na to, aka bude podesta velka oproti celemu drevenemu domceku. Ak bude presahovat viac ako strecha, bude zatekat dovnutra. Treba mysliet aj na dazd a to Ti ti, ktori budu domcek montovat neprezradia.

    Prosím o radu so záhradným domčekom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.