Zavrieť

Porady

sprostredkovanie?

Mám svadobný salón a chcela by som zákazníčkám dohodiť aj kameramana, fotografa a pod. Ako to spraviť. Objednať si na moje meno fotografa, ten mi vystaví faktúru a ja potom zákazníčke vydám ja faktúru, kde si prihodím nejakú sumu?Ako to riešiť po účtovnej stránke a právnej stránke?
Kde by som sa mohla dozvedieť viac?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    elis33 Pozri príspevok
    Mám svadobný salón a chcela by som zákazníčkám dohodiť aj kameramana, fotografa a pod. Ako to spraviť. Objednať si na moje meno fotografa, ten mi vystaví faktúru a ja potom zákazníčke vydám ja faktúru, kde si prihodím nejakú sumu?Ako to riešiť po účtovnej stránke a právnej stránke?
    Kde by som sa mohla dozvedieť viac?
    Ďakujem
    Začneš na živnostenskom úrade - vybavíš si živ.list s predmetom podnikania "sprostredkovanie obchodu a služieb".
    Fa od fotografa či kameramana bude tvojim VOZD, zákazníčke vystavíš fa, v ktorej bude "tvoja" cena za službu kamerana/fotografa a bude to tvoj prijem ovpl.základ dane. V podstate zdaníš zisk z provízie.

    dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

    dragan.michal
    Ahoj.

    Základom je voľná živnosť: sprostredkovanie služieb a obchodu".

    Následne uzavri s kameramanom atd zmluvu o sprostredkovaní. Ked si klient objedná kamaremana Ty vystavis klientovi fakturu na Tvoju sumu. Nasledne kameraman vystavi fakturu Tebe na jeho sluzby. Rozdiel je Tvoj zisk.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.