Zavrieť

Porady

Tehotna zamestnankyna a nemoznost prace v noci

Ahojte kolegovia,

dostal som potvrdenie od osetrujuceho lekara zamestnankyne o tehotenstve a neodporuca pracu na tri zmeny. Je to uplne samozrejme, ale co samozrejme nie je, ze ju nevypisal na PN, cim vznika problem, nakolko ju nemozeme z prevadzkovych dovodov zaradit tak, aby pracovala len na dve zmeny... Aj to by sa mi uz zdalo dost cudne, ked niekto ma pracovat poobednajsiu zmenu s dvojickami...

1. verzia . poslem ju naspat k lekarovi, aby ju vypisal
2. verzia - musim ju poslat domov s priemernym platom a dovodm prekazky na strane zamestnavatela?

Mate este inu alternativu?

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ty ju v ziadnom pripade nemozes poslat naspat k lekarovi, aby ju poslal na PN. Tehotenstvo nie je choroba.

    Domov ju poslat mozes s priemernym platom. Ale to bude pre nu iba vyhodou, nemusi sa dat vypisat ani v pripade zdravotnych problemov na PN.

    Mozes jej vytvorit pracovne miesto na jednu zmenu, kde bude robit napr. pripravy alebo cosi podobne pre dalsie zmeny, v sede, alebo nejake kancelarske prace ... cokolvek, co jej zdravotny stav umoznuje.
    Naposledy upravil ivka70 : 22.06.09 at 12:12

    gaborshoes je offline (nepripojený) gaborshoes

    gaborshoes
    ivka70 Pozri príspevok
    Ty ju v ziadnom pripade nemozes poslat naspat k lekarovi, aby ju poslal na PN. Tehotenstvo nie je choroba.

    Domov ju poslat mozes s priemernym platom. Ale to bude pre nu iba vyhodou, nemusi sa dat vypisat ani v pripade zdravotnych problemov na PN.

    Mozes jej vytvorit pracovne miesto na jednu zmenu, kde bude robit napr. pripravy alebo cosi podobne pre dalsie zmeny, v sede, alebo nejake kancelarske prace ... cokolvek, co jej zdravotny stav umoznuje.
    Tak to je jasne, ze tehotenstvo nie je choroba. Ale ine riesenie nevidim. Vies si predstavit, ze vo firme s 800 zamestnancami by som jednej vytvoril kanclerasku pracu? Tak by ma Nemci zozrali:-)
    Taktiez na jednu zmenu ju z hladiska organizacie prace dat nemozme.
    A ten priemerny plat - tak uz vidim vyraz tvare nemeckeho majitela...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    gaborshoes Pozri príspevok
    Tak to je jasne, ze tehotenstvo nie je choroba. Ale ine riesenie nevidim. Vies si predstavit, ze vo firme s 800 zamestnancami by som jednej vytvoril kanclerasku pracu? Tak by ma Nemci zozrali:-)
    Taktiez na jednu zmenu ju z hladiska organizacie prace dat nemozme.
    A ten priemerny plat - tak uz vidim vyraz tvare nemeckeho majitela...
    Pozri tu :

    http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-...2009-a.html#44

    Tehotna zamestnankyna a nemoznost prace v noci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.