Zavrieť

Porady

odpisová sadzba športoviska - ihriska

ahojte všetci
prosím o radu ohľadne odpisovania nehnuteľnosti , účtujem majiteľa hotela s restauráciou, tam je to jasné odpis 20 rokov. Ale teraz si urobil pri hoteli sportoviská - tenisové, basktebalové, ... ako to budem odpisovať v ktorej odpisovej skupine ? Alebo to priradím k budove, tú odpisujem od januára 2009.
ďakujem
alica
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liskova-4 je offline (nepripojený) liskova-4

    liskova-4
    adato Pozri príspevok
    Kód klasifikácie stavieb: 2411 Športové ihriská, teda tiež 20 rokov.
    dobrý deň trochu oneskorene reagujem, ale dovolenka a práca.

    ja som našla v stavebnom zákone 139 b č. 50/1976, že v tomto prípade by mohlo ísť o drobnú stavbu . a z toho mi vyplýva III odpisová skupina a 12 rokov . Neviem možno je môj názor nie správny , ???? Možno by ešte niekto mohol k tomu niečo povedať .
    ďakujem
    Alica

    certik je offline (nepripojený) certik

    certik
    Ahojte, prosím vás kúpili sme preliezačku pre deti v hotely za 2362,- neviem kam to mám zaradiť. ČI do 1 odpisovej skupiny Hry a hračky alebo do 2 skupiny Ostatné hry. Ďakujem
    Dobrý deň,
    neviete niekto poradiť kam zaradiť lanovú dráhu v hodnote 10.tisíc €, nevyžaduje sa stavebné povolenie, tak stavba to nie je, ale podľa mňa to nie je ani športové náradie. Bobová dráha a podobne je podobné ako lanová dráha, odpisujete to niekto?

    odpisová sadzba športoviska - ihriska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.