Zavrieť

Porady

Daňová kontrola zo závislej činnosti.

Máme ohlásenú daňovú kontrolu zo závislej činnosti za rok 2006. Čo zvyknú kontrolovať ? Daňové bonusy, vyhlásenia na nezdaniteľnú položku... . Máte niekto s tým skúsenosť ? Díky
Usporiadat
stratena stratena

stratena je offline (nepripojený) stratena

necham si rada poradit :)
Budu ti kontrolovat uplne vsetko. mzdove listy, rocne zuctovania zamestnancov, vyplatene bonusy a na zaklade coho boli vyplatene, kvartalne hlasenia, vyhlasenia na zdanenie prijmov...mne robili tiez taku kontrolu, pocas roku sme mali 300 zamestnancov boli u nas dva mesiace
0 0
Martina12345 Martina12345

Martina12345 je offline (nepripojený) Martina12345

My sme mali v roku 2006 asi 600 zamestnancov , tak sa teším !
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

U nás ešte kontrolovali, či sa preplatené čerpanie zo SF zdaňovalo pri mzde. Hlavne pozor na vyhlásenie aby tam bolo všetko podpísané.
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

U nás tiež prebieha daňová kontrola na daň z príjmu zo závislej činnosti za rok 2006 a čo ma prekvapilo , chcú kontrolovať aj došlé a odoslané faktúry. Stretli ste sa niekto s týmto. Nedáva mi to zmysel pri takejto kontrole. K čomu im to má slúžiť ?
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

IVEB Pozri príspevok
U nás tiež prebieha daňová kontrola na daň z príjmu zo závislej činnosti za rok 2006 a čo ma prekvapilo , chcú kontrolovať aj došlé a odoslané faktúry. Stretli ste sa niekto s týmto. Nedáva mi to zmysel pri takejto kontrole. K čomu im to má slúžiť ?
Nestretla, ale napadá ma jedna možnosť a to tá, že chcú zistiť, či niektorí dodávatelia nespĺňajú podmienku závislej činnosti. Ale možno sa mýlim
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Ja som si to tiež najprv myslela , ale pokiaľ sa pamätám tak závislá činnosť je v ZP od 01.09.2007 a kontrola sa týka roku 2006. No veď uvidím zajtra čo nám k tomu povedia.
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Tak nám potom daj vedieť.
Držím palce, nech všetko dobre dopadne
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Takže sedia u nás , a presne sa dotazujú na tú závislú činnosť, kontrolujú zmluvy , len mi nie je jasné prečo, nakoľko ZP závislá činnosť bola prvýkrát definovaná až od 01.09.2007. Sedí s nimi šéfka , takže uvidím čo potom povie.
0 0
alena ma alena ma

alena ma je offline (nepripojený) alena ma

My sme tiež mali túto kontrolu za rok 2006 a kontrolovali taktiež došlo aj vyšle faktúry, mali sme tam jeden problém, nakoľko konateľ účtoval práce pre firmu na faktúru zo živnosti, čo posúdili ako príjem zo závislej činnosti, a taktiež kontrolovali vyplatené cestovné náhrady, knihy jázd, či to nie je dochádzka do zamestnania na služobných motorových vozidlách a chceli im to dodaniť ako zdaniteľný príjem, ale to sme nejako uhrali. Tak držím palce, je to nepríjemné, vlastne ako každá kontrola.
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Takže nám to ukončili , zaujímala ich presne tá závislá činnosť, či niektoré práce nesplňali podmienky závislej činnosti . Ináč boli pohodové , výsledok z celkovej kontroly nevieme, nakoľko sme nemali prítomného konateľa spoločnosti , takže nemali s kým prejednať zápisnicu. Ale snáď to dopadlo dobre. Máme im zavolať v utorok , takže potom sa ozvem.
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Takže opäť sa ozývam a chcem Vám oznámiť čo na nás dnes vymysleli.
Na všetkých školeniach , ktorých som sa zúčastňovala od roku 2006 nám bolo povedané , že k RZD nie je potrebné predkladať ďalšie potvrdenia. Napr. potvrdenie o tom , že zamestnanec bol dobrovoľne nezamestnaný, bol evidovaný na úrade práce, manžel ak si uplatňoval NČZ na manželku , to že bola na materskej resp. na rodičovskej dovolenke/ stačilo len čestné prehlásenie a od roku 2007 to je aj súčasťou tlačiva - žiadosti a pod./ Ďalej za údaje , ktoré uvedie zamestnanec v žiadosti zodpovedá zamestnanec a nie zamestnávateľ. Jediné čo trebalo prikladať , je potvrdenie ak má životné poistenie , potvrdenie o príjme ak mal iných zametsnávateľov . Bola som v šoku , ak začali tým , že ak takéto doklady nemáme nesmeli sme im vykonať RZD. ČO vy na to ?
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL


Keď boli na kontrole u mňa, stačili im vyhlásenia. Ale to je už asi 6 rokov dozadu. Načo je potom vyhlásenie? .Nech ho zrušia a nahradia všetkými tými potvrdeniami.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

IVEB Pozri príspevok
Takže opäť sa ozývam a chcem Vám oznámiť čo na nás dnes vymysleli.
Na všetkých školeniach , ktorých som sa zúčastňovala od roku 2006 nám bolo povedané , že k RZD nie je potrebné predkladať ďalšie potvrdenia. Napr. potvrdenie o tom , že zamestnanec bol dobrovoľne nezamestnaný, bol evidovaný na úrade práce, manžel ak si uplatňoval NČZ na manželku , to že bola na materskej resp. na rodičovskej dovolenke/ stačilo len čestné prehlásenie a od roku 2007 to je aj súčasťou tlačiva - žiadosti a pod./ Ďalej za údaje , ktoré uvedie zamestnanec v žiadosti zodpovedá zamestnanec a nie zamestnávateľ. Jediné čo trebalo prikladať , je potvrdenie ak má životné poistenie , potvrdenie o príjme ak mal iných zametsnávateľov . Bola som v šoku , ak začali tým , že ak takéto doklady nemáme nesmeli sme im vykonať RZD. ČO vy na to ?
Prosíš, aby Ti ukázali paragraf, z ktorého to vyplýva, nakoľko Ty zo zákona poznáš povinnosť prikladať len to, čo píšeš.
Kontrola nemá oporu v zákone. Vyhlásením predsa sám zamestnanec podpisuje, čoho si je vedomý a pod....
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Presne to som im dnes povedala, trošku sa stiahli . Najprv nám to chceli dať písomne / som zvedavá o aký § by sa opreli/ ale potom po mojom podaní si to rozmysleli a hľadajú ďalej. Som zvedavá s čím prídu zajtra. Najviac prekvapujúce na celej situácii je to , že v piatok chceli už prejednávať zápisnicu , vyplynulo mi z toho, že už všetko skončili a od včera sa rozhodli riešiť tieto veci. Je mi to veľmi divné.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Asi si dali záväzok, že predsa len niečo musia nájsť, veď ŠR je na mizine...
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

JarkaL Pozri príspevok
Asi si dali záväzok, že predsa len niečo musia nájsť, veď ŠR je na mizine...
presne tak
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

IVEB Pozri príspevok
Presne to som im dnes povedala, trošku sa stiahli . Najprv nám to chceli dať písomne / som zvedavá o aký § by sa opreli/ ale potom po mojom podaní si to rozmysleli a hľadajú ďalej. Som zvedavá s čím prídu zajtra. Najviac prekvapujúce na celej situácii je to , že v piatok chceli už prejednávať zápisnicu , vyplynulo mi z toho, že už všetko skončili a od včera sa rozhodli riešiť tieto veci. Je mi to veľmi divné.
To ťa tak nepriamo skúšali, ako ovládaš problematiku
0 0
skaspa skaspa

skaspa je offline (nepripojený) skaspa

IVEB Pozri príspevok
Presne to som im dnes povedala, trošku sa stiahli . Najprv nám to chceli dať písomne / som zvedavá o aký § by sa opreli/ ale potom po mojom podaní si to rozmysleli a hľadajú ďalej. Som zvedavá s čím prídu zajtra. Najviac prekvapujúce na celej situácii je to , že v piatok chceli už prejednávať zápisnicu , vyplynulo mi z toho, že už všetko skončili a od včera sa rozhodli riešiť tieto veci. Je mi to veľmi divné.
ak chceli spisovať zápisnicu ešte to neznamená, že chceli ukončiť kontrolu; kontrola je ukončená až dňom prerokovania protokolu (kedy sa tiež spisuje zápisnica) a bez toho, aby vám dali protokol o kontrole nemôže byť koniec;
ak chceli spísať zápisnicu, chceli len niečo ozrejmiť a nechceli to mať len ústne, ale písomne, aby mali doklad/dôkaz, ktorým sa budú ďalej zaoberať;
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Kontrolu nemáme stále ukončenú , spísali sme dnes len zápisnicu. Veci , ktoré som uviedla vyššie , uznali , že máme pravdu.Avšak. Chcem upozorniť všetkých mzdárov, personalistov , aby si dôkladne prezreli a všímali dátumy na zmluvách, žiadostiach , vyhláseniach , prílohách a pod. Všetky podpisy , aby boli správne a na správnom mieste a pod. Nie je dôležité , či platíte poctivo dane, ale či na tlačive nie je náhodou zlý dátum resp. nesprávny podpis.Nám sa stalo ,určite uznám , že to bola naša chyba , že na tých nešťastných čestných prehláseniach / ktoré ešte v roku 2006, neboli súčasťou žiadosti o vykonanie RZD/ boli uvedené v 4 prípadoch dátumy po 15.2. / Všetky ostatné veci boli v poriadku, ale toto nám vytkli a uvidíme ako s tým naložia. Akú výšku pokuty nám za to môžu vyrubiť?

A ďalšia vec je tá , že kontrola bola zameraná hlavne , na to či Zmluvy , ktoré máme uzavreté s niektorými SZČO nesplňajú prvky závislej činnosti. Keď sme sa ohradili , že sa to týka až roku 2007 tak nám povedali , že je možné , že nám kontrolu presmerujú aj na ďalšie roky. Ale stále nerozumiem , prečo je to predmetom daňovej kontroly.

Takže výsledok sa dozvieme , nevieme kedy.
0 0
Ančika Ančika

Ančika je offline (nepripojený) Ančika

Anna M
Chcem ti IVEB poďakovať za tvoje informácie o DK. Sú pre nás veľmi cenné a nútia nás, aby sme boli dôslednejšie pri našej, pre väčšinu už rutinnej, práci. No nikto nie je 100%, takže si myslím, že všade nejaký ten zabudnutý podpis, či dátum DK nájde. S úsmevom do ďalších dní a "tešíme" sa na kontrolu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať