Zavrieť

Porady

Padanie windowsu.

Zdravim.
Pred dvoma tyzdnami som kupila ntb ASUS bez OS. Znamym mi bol nainstalovany Win Xp a samozrejme dalsie potrebne ovladace priamo zo stranky vyrobcu. Ale tento system stale pada ci uz pri praci na ntb, ale uz aj ked sa na nom vobec nepracuje. Dnes to bolo za 4 hodiny uz 8 krat. Objavi sa na sekundu modra obrazovka a potom sa sam restartuje. Neviete mi niekto poradit co s tym. Je zle nainstalovany alebo je zly uz od vyrobcu? Poradte. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Flinstone Pozri príspevok
    a asi by bol vhodný aj iný inštalatér
    Jedného inštalatéra hľadám, kvapká mi vodovod...vieš o niekom?

    sondaw je offline (nepripojený) sondaw

    sondaw
    jj instalatér je nedostatkové zboží i u nás...a potom má fungovat windows

    Ale vážně, pokud by se to objevovalo na již déle fungujícím systému, přiklonila bych se k nějakému "trojánkovi" a poradila bych vyčištění PC a kontrolu na viry, spyware a malware.
    Takhle mne napadá jen zkusit kontrolu disku nebo opravu z instalačního CD, jinak potom tak, jak radí kolegové.
    Zkus tu kontrolu disku, nic tím nepokazíš, dej:
    Start>Spustit>chkdsk /f
    -před f musí být mezera

    - V dosovém okně, které se objeví zadej a (ano) a opět potvrdit Entrem.
    Restartuj počítač, kontrola proběhne až po tom restartu, objeví se ti obrazovka se spoustou čísel a údajů, nech všechno proběhnout, kontrola může nějakou dobu trvat.
    Naposledy upravil sondaw : 23.06.09 at 17:36 Dôvod: doplněnění

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    zuzka27 Pozri príspevok
    Zdravim.
    Pred dvoma tyzdnami som kupila ntb ASUS bez OS. Znamym mi bol nainstalovany Win Xp a samozrejme dalsie potrebne ovladace priamo zo stranky vyrobcu. Ale tento system stale pada ci uz pri praci na ntb, ale uz aj ked sa na nom vobec nepracuje. Dnes to bolo za 4 hodiny uz 8 krat. Objavi sa na sekundu modra obrazovka a potom sa sam restartuje. Neviete mi niekto poradit co s tym. Je zle nainstalovany alebo je zly uz od vyrobcu? Poradte. Dakujem.
    Padalo ti to hned alebo az po urcitom case pouzivania? Ak hned, chyba instalacie, zla kombinacia ovladacov, nieco zle nainstalovane. Ak az neskorsie, tak to moze byt nejaky skodlivy kod (virus, atd...).
    Mas pripojenie na internet a nemas zapnuty firewall a nainstalovany antivirus? Ak ano, zavirene. Ak nie, vraciame sa na zaciatok.
    Prehrieva sa? Bezi stale ventilator? Co vypisuje pri modrej obrazovke? Je tam nejake cislo, ak zacina 0x... je to chyba v pamati, ak 1x... je to chyba citania z disku.
    Skus nejaku distribuciu Linuxu, bootovatelneho z CD, pripadne existuju aj Win XP bootovatelne z CD. Skus pracovat za cas s tym, ci to padne.
    Skus pripadne nechat instalovat Windows 7, dokonca to budes mat do buduceho roku legalne

    scorp je offline (nepripojený) scorp

    Človek, sivý a fúzatý. scorp
    Co ak je to nieco podobne, ako moj problem, vid prispevok "notebook reklamacia". Ide o asus F5VL ?

    zuzka27 je offline (nepripojený) zuzka27

    zuzka27
    Niekedy to padne hned pri starte, ale vacsinou az neskor pri praci. Vcera nam tam vypisalo nejaku chybu 0x400000080. Takto nejako. Momentalne skusame preinstalovat. Tak uvidim co dalej. Zatial vdaka vsetkym.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Skus to preinstalovat nanovo. Ak to bude robit dalej, problem bude v HW, možno v RAM-ke.

    apx je offline (nepripojený) apx

    apx
    Ahoj, odporucam spustit NTB z tzv LIVE CD napr ubuntu (google). Stusti sa ti cely system ktory mozes pouzivat. Pokial ti ten nebude padat, tak je problem v instalacke alebo ovladacoch ktore ste pouzili po instalacii. Pokial to bude padat aj tak, tak je pravdepodobne problem v zlej pamati RAM, alebo prehrievani. Nerozsirovali ste RAM po kupe NTB ?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    apx Pozri príspevok
    Ahoj, odporucam spustit NTB z tzv LIVE CD napr ubuntu (google). Stusti sa ti cely system ktory mozes pouzivat. Pokial ti ten nebude padat, tak je problem v instalacke alebo ovladacoch ktore ste pouzili po instalacii. Pokial to bude padat aj tak, tak je pravdepodobne problem v zlej pamati RAM, alebo prehrievani. Nerozsirovali ste RAM po kupe NTB ?
    To s tým nemá / nemalo by byť / nič .

    Ja som si rozširoval z 1 GB na 3 GB / mám ASUS / a nejak nemám s tým žiaden problém .....

    P.S.:
    Drevo - ťuk , ťuk .....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.