Zavrieť

Porady

RZZP 2008

V minulom roku som bol prvých 6 mesiacov zamestnaný, príjem každý mesiac presiahol sumu 56283,- Sk, 1 mesiac som bol dobrovoľne nezamestnaný a nemal som žiadny prríjem, a zvyšných 5 mesiacov som bol zamesntnaný v novej firme, kde príjem presiahol každý mesiac sumu 56283,- Sk. Som povinný podať ročne zúčtovanie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    FugAn je offline (nepripojený) FugAn

    FugAn
    Takže ako samoplatiteľ, zaplatím miesto 751,- Sk 7880,- Sk.

    Vysvetlí mi niekto text z materiálu Ročné zúčtovanie poistného na zdravotné poistenie za rok 2008 vydaný Agentúrou Apollo, citujem: Zúčtovanie nemusí vykonávať ani zamestnanec, ktorý mal vo všetkých mesiacoch roka 2008 vo všetkých svojich zamestnaniach započítateľný príjem vyšší ako 56283 Sk.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    FugAn Pozri príspevok
    Vysvetlí mi niekto text z materiálu Ročné zúčtovanie poistného na zdravotné poistenie za rok 2008 vydaný Agentúrou Apollo, citujem: Zúčtovanie nemusí vykonávať ani zamestnanec, ktorý mal vo všetkých mesiacoch roka 2008 vo všetkých svojich zamestnaniach započítateľný príjem vyšší ako 56283 Sk.
    Dôležité tam je práve to "všetkých mesiacoch" - vtedy by totiž nastala situácia, že v každom mesiaci by bola vybratá maximálna suma poistného, preto by už v RZZP nemohol výjsť žiadny nedoplatok. U Teba je to však iné, pretože práve kvôli tomu jednému mesiacu, kedy si bol samoplatiteľom, sa Ti akoby príjmy, ktoré presahovali v iných mesiacoch roka maximum 56.283 Sk, v RZZP "presunú" do toho jedného mesiaca. Keby si v zamestnaniach zarobil každý mesiac presne tú sumu 56.283 Sk, tak Ti nedoplatok nevýjde.

    FugAn je offline (nepripojený) FugAn

    FugAn
    Vo všetkých mesiacoch je vytrhuté z kontextu, lebo celá veta znie, Vo všetkých mesiacoch a vo všetkých svojich zamestnaniach. Ja som bol zamestnaný 11 mesiacoch. Jeden mesiac som nebol zamestnaný a nemal som žiadny príjem. Podľa logiky by som mal podať RZP len za jedenásť mesiacov z vymeriavacieho základu 619113, alebo keď tak za 12 mesiacov zo sumy 625044 Sk.

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    RZZP podávaš za celý kalendárny rok. použiješ tlačivo S :
    za zamestnanca vyplníš SA (celý dosiahnutý príjem),
    ako samoplatiteľ vyplníš SC.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Uvedená info nie je dobre naformulovaná. Podstatné je ale znenie zákona, a ten hovorí v §19 ods.1 písm. b) Povinnosť RZZP sa nevzťahuje ... ak počas celého kal.roka bol zamestnancom a jeho príjmy... vo všetkých mesiacoch u všetkých zamestnávateľov jednotlivo presiahli trojnásobok priemernej mesačnej mzdy...(56283 Sk).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.