Zavrieť

Porady

zdravotne odvody a RZZP

prosim vas o radu: bola som zamestnana do 31.08.2008 /v auguste 14 dni PN/, podla vyplatnych pasok som mala hrubu mzdu vo vyske 189062,- a odvody do ZP 26477,- , avsak problem je v tom, ze na Potvrdeni o prijmoch od zamestnavatela mam potvrdene ine prijmy /vyssie o 600,-Sk/ aj odvody ZP/nizsie o 1148,-Sk/. Od 01.09. som SZČO a potrebujem podat RZZP. Mam vychadzat z vyplatnych pasok, alebo z Potvrdenia o prijmoch, potom ale mi vychadza, ze zamestnavatel odviedol o 1148,- menej , ktore teraz budem musiet doplatit ja? Alebo ako? A tych 14 dni PN sa mi nejak odrazi pri vyplnovani tlaciva na RZZP /S, SA, SB/? Hadam pochopite moj problem a cim skor poradite. dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Pri RZZP treba vychádzať z potvrdenia od zamestnávateľa. Nejasnosti v potvrdení si vyjasnite so zamestnávateľom (nebolo náhodou 1148 nedoplatok z RZZP za rok 2007?). 26447 vyzerá byť poistné spolu za zamestnanca aj za zamestnávateľa, v potvrdení je to určite rozlíšené na zamestnanca a zamestnávateľa. PN sa uvedie do tlačiva S do III.oddielu, na výsledok zúčtovania vplyv nemá.

    zdravotne odvody a RZZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.