Zavrieť

Porady

mailová pošta

Na jednom počítači máme cez t-com mail.Natiahla som kábel do druhého počítača a ako to mám spraviť,aby som aj z druhého počítača mohla čítať a posielať poštu?Prosím o nejaký postup.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Aprilia Pozri príspevok
    Na jednom počítači máme cez t-com mail.Natiahla som kábel do druhého počítača a ako to mám spraviť,aby som aj z druhého počítača mohla čítať a posielať poštu?Prosím o nejaký postup.Ďakujem
    "Natiahla som kábel do druhého počítača... " mohla by si byť trošku konkrétnejšia? Aký kábel si natiahla do druhého kompu? Zosieťovala si ich? Alebo si pripojila aj ten druhý komp na net?

    bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

    bobino38
    ...no ak ti funguje net cez ten kábel, tak treba len vytvoriť účet v patričnom mailovom klientovi ( Microsoft outlook, Mozilla Thundrebird alebo iné...)

    Aprilia je offline (nepripojený) Aprilia

    Aprilia
    Pre oba počítače mám jeden ruter.V druhom počítači internet funguje,len mail nie.Vytvorila som taký istý účet ako v tom prvom,ale nenatiahne mi žiadne pošty z prvého počítača.Neviem či sa to dá,alebo mám na druhý vymyslieť nejaký iný účet?Som laik.Dík

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    Aprilia Pozri príspevok
    Pre oba počítače mám jeden ruter.V druhom počítači internet funguje,len mail nie.Vytvorila som taký istý účet ako v tom prvom,ale nenatiahne mi žiadne pošty z prvého počítača.Neviem či sa to dá,alebo mám na druhý vymyslieť nejaký iný účet?Som laik.Dík
    Keby si si v prvom počítači poštu nestiahla (nezapla) a skúsiš stiahnuť v tom druhom - tak Ti ju do toho druhého počítača stiahne?

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    na oboch pocitacoch teda mailovych klientov treba zapnut moznost ponechavat kopie na serveri potom nebude problem z prijmanim posty,,, avsak po case sa moze stat ze na serveri bude preplnena schranka a nebudete moct prijat ziany mail...
    takze bude treba raz za cas ist cez webove rozhranie tcomu premazat stare emaliy v schranke..
    Naposledy upravil mpca : 25.06.09 at 11:23

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ... ovšem v zadaní je, že nevie ani posielať poštu - na to ponechávanie kópie na serveri nemá vplyv... Treba skontrovať nastavenia účtu (účtov)....

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    Ak máš router, tak sa pripni naň a nie na druhé PC.
    Ak potrebuješ stiahnuť veci z druhého PC, tak musíš vytvoriť lokálnu sieť. Sú na to rôzne programy, a/alebo musíš zdielať disk v prvom počítači. Ako to spraviť záleží od toho, aký druh operačného systému používaš (a verziu - edíciu)

    Aprilia je offline (nepripojený) Aprilia

    Aprilia
    Ďakujem za pomoc,ale to je veľa technic.údajov.Vyriešila som to tak,že sme objednali technika.Ďakujem

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    Aprilia Pozri príspevok
    Ďakujem za pomoc,ale to je veľa technic.údajov.Vyriešila som to tak,že sme objednali technika.Ďakujem
    Nuz, mohla si pockat, mala by si to zadara a nieco by si sa naucila. Ak na tom druhom PC ide internet a mas nastavene mail konto v nejakom e-mail klientovi (akom?), tak ak ti nejde odosielanie, zaskrtni si v nastaveni mail konta "server odosielanej posty vyzaduje overenie" a dalej "rovnake ako pre server odosielanej posty". (presny popis ked napises akeho mail klienta/program pouzivas).

    Inac, tie iste maily, tak ako pises mozes mat na 2 PC len dovtedy, kym sa ti nezaplni objemovy limit na schranke u T-Com (asi 200MB?). Takze potom bud ich pravidelne mazat na serveri cez web mail (v pocitaci ti ale zostanu), alebo zriadit druhe konto, alebo to tahat len do jedneho pocitaca a do druheho to synchronizovat specializovanym programom. Prvy a druhy sposob ti vsak neriesi odoslanu postu, ta ti zostane len na tom pocitaci, odkial ju posielas.

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Súhlasím s príspevkom #10, len by som doplnil že je jedno či si poštu zo servera sťahuje do 1 alebo do viacerých počítačov, ten limit (200MB) je rovnaký a na serveri je každý mail len raz.

    Inak problém s objemom dát uloženým na poštovom serveri sa dá ľahko obísť ak si zriadi konto na gmail SK, tam je limit dát cez 7 GB a to bežný užívaťeľ nezaplní.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.