Zavrieť

Porady

ZMENA KONATELA s.r.o.

Ahojte

Prosím vás o radu. O pár dni mám nastúpiť na miesto konateľa s.r.o., ktorá už existuje (mám nahradiť terajšieho konateľa). Chcem vedieť či potrebujem uzavrieť nové pracovné zmluvy s terajšími zamestnancami, alebo je potrebný len dodatok k zmluve o zmene konateľa?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Podľa mňa zamestnanci sú zamestnancami spoločnosti. Ty spoločnosť zastupuješ. Pracovné zmluvy nestrácajú platnosť.
    Stretol si sa niekedy, že výmenou riaditeľa spoločnosti sa menili všetky zmluvy?
    Nie, ale v zmluve je uvádzaný terajší konateľ ako zástupca spoločnosti, či nie je potrebný aspoň dodatok k zmluve o zmene zastúpenia spoločnosti?

    Dik

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    kamulilik Pozri príspevok
    Nie, ale v zmluve je uvádzaný terajší konateľ ako zástupca spoločnosti, či nie je potrebný aspoň dodatok k zmluve o zmene zastúpenia spoločnosti?

    Dik
    NIE
    Dobrý večer, môžete mi povedať, či konateľ s.r.o má právo hlasovať ne valnej hromade?
    Ďakuje.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    stavbar 1 Pozri príspevok
    Dobrý večer, môžete mi povedať, či konateľ s.r.o má právo hlasovať na valnej hromade?
    Ďakuje.
    Valné zhromaždenie je zhromaždenie spoločníkov, t. j. majiteľov s.r.o.
    Ak si súčasne spoločník s.r.o. , máš právo hlasovať na VZ ako spoločník (nie ako konateľ).

    ZMENA KONATELA s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.