Zavrieť

Porady

Daňový bonus

Ahojte,
chcela by som Vás pekne poprosit o radu......
zamestnanec má dieta, ktoré je študentom na vysokej škole a zároveň aj pracovalo na prac. pomer. Prac. pomer ale ukončil a pracuje len na dohodu o prac. činnosti. Otázka znie: má náš zamestnanec nárok na uplatnenie daňového bonusu, ak teda dieťa bude pracovať iba na dohodu a a bude navštevovt vysokú školu a nemá ešte 25 rokov?

Začínam, tak mi momože každá pomoc....dakujem a prajem pekný den
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    janette784 Pozri príspevok
    Ahojte,
    chcela by som Vás pekne poprosit o radu......
    zamestnanec má dieta, ktoré je študentom na vysokej škole a zároveň aj pracovalo na prac. pomer. Prac. pomer ale ukončil a pracuje len na dohodu o prac. činnosti. Otázka znie: má náš zamestnanec nárok na uplatnenie daňového bonusu, ak teda dieťa bude pracovať iba na dohodu a a bude navštevovt vysokú školu a nemá ešte 25 rokov?

    Začínam, tak mi momože každá pomoc....dakujem a prajem pekný den
    Odpoveď je jednoduchá, nárok na DB má. To, že pracoval na PZ, a poprípade bude, a teraz už len na dohodu, nemá nijaký vplyv na nárok na DB. Nie je totiž podstatné, že má príjem. Podstatné je to, že je študentom (vyživovanou osobou) a nemá viac ako 25rokov.Samozrejme, že pri posudzovaní nároku nemôže byť externým študentom.
    Naposledy upravil Tweety : 26.06.09 at 10:12 Dôvod: dopl. def. študenta

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    Dôležité je, či je dieťa študentom dennej formy štúdia alebo študuje externe. Ak študuje externe - nárok na DB nemá.
    Ale to uz medzitým doplnila Maja.

    janette784 je offline (nepripojený) janette784

    janette784
    Dakujem Vám kočky velmi pekne.....naozaj to poteší, ak si človek nie je istý a niekto je ochotný poradit, kto je skúsenejší.

    Velmi si to cením a ešte raz dakujem prajem pekný víkend

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.