Zavrieť

Porady

vynikajuca babovka pre celiatikov

Babovka pre celiatikov
potrebujeme :
250 g pohankovej jemnej krupice
250 g praskoveho cukru
4 vajcia
130 g masla
125 ml mlieka
1/2 balicka prasku do peciva
150 g orechov
100 g susenych hrozienok



Cukor, maslo a žltky vymiesame na husty krem pridame pohankovu krupicu s praskom do peciva a mlieko. dobre premiesame a pridame s bielkov vyslahany tuhy sneh.
Orechy rozsekame alebo rozdrvime aby boli chrumkave nie mucka pridame do zmesy a prisypeme hrozienka.
Na vymastenie pouzijeme maslo pripadne aj olivovy olej ak ma celiatik aj alergiu na umele tuky ako moj muz. formu vysypeme sojovou alebo ryzovou mukou pripadne mukov pre celiatikov. pecieme na 200 stupnoch cca 35 min.
Na hotovu babovku mozeme nakvapkat med a posypat orechmi.

Je to vyborne mala som trochu obavy ked som to robila prvy raz lebo pohanka byva dost horka ale nestalo sa. Babovka je super a konzumuju ju vsetci clenovia rodiny aj detom velmi chuti.


Dobru chut )
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tina1 je offline (nepripojený) tina1

    tina1
    silviaz Pozri príspevok
    Babovka pre celiatikov
    potrebujeme :
    250 g pohankovej jemnej krupice
    250 g praskoveho cukru
    4 vajcia
    130 g masla
    125 ml mlieka
    1/2 balicka prasku do peciva
    150 g orechov
    100 g susenych hrozienok



    Cukor, maslo a žltky vymiesame na husty krem pridame pohankovu krupicu s praskom do peciva a mlieko. dobre premiesame a pridame s bielkov vyslahany tuhy sneh.
    Orechy rozsekame alebo rozdrvime aby boli chrumkave nie mucka pridame do zmesy a prisypeme hrozienka.
    Na vymastenie pouzijeme maslo pripadne aj olivovy olej ak ma celiatik aj alergiu na umele tuky ako moj muz. formu vysypeme sojovou alebo ryzovou mukou pripadne mukov pre celiatikov. pecieme na 200 stupnoch cca 35 min.
    Na hotovu babovku mozeme nakvapkat med a posypat orechmi.

    Je to vyborne mala som trochu obavy ked som to robila prvy raz lebo pohanka byva dost horka ale nestalo sa. Babovka je super a konzumuju ju vsetci clenovia rodiny aj detom velmi chuti.


    Dobru chut )
    vyzera super, skus presunut receptik do tejto temy, aby boli pokope: http://www.porada.sk/t72648-p5-recep...tml#post996704

    vynikajuca babovka pre celiatikov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.