Zavrieť

Porady

evidencia dodavateľských faktúr

Ahojte na porade, chcem Vás poprosiť o radu, zapisujete do knihy došlých faktúr v JU aj zálohové platby za plyn, ktoré sú predpísané na preddavkovom kalendáry. Ďakuje Gita
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Mňa napádajú dve možnosti:

    1-zapísať splátku do ostatných záväzkov a pri účtovaní bank. výpisu to zaúčtovať ako úhradu záväzku
    2-neúčtovať do záväzkovpri a pri účtovaní platby cez bank. účet vždy okopírovať splátkový kalendár a priamo naúčtovať do nákladov.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Margita Medžová
    Ahojte na porade, chcem Vás poprosiť o radu, zapisujete do knihy došlých faktúr v JU aj zálohové platby za plyn, ktoré sú predpísané na preddavkovom kalendáry. Ďakuje Gita
    Ja účtujem pri JÚ priamo do nákladov na základe splátkového kalendára, pri vyúčtovacej faktúre buď mínusujem náklady alebo doúčtovávam. V PÚ to neúčtujem do nákladov, ale na účet 314/A a 343/A voči 221, prípadne 211, pri vyúčtovacej faktúre účtujem skutočný náklad.

    A mimochodom, kalendár, podľa akého vzoru? Ten ypsilon mi tam nesedí, nesedel by mi ani na "strojy"!

    A doplním, nezapisujem do knihy záväzkov.
    Naposledy upravil ondrejvla : 29.07.05 at 10:24 Dôvod: doplnenie
    Zálohové platby realizované podľa preddavkového kalendára - rozumiem splátkového
    kalendára v JU je dobré realizovať v "ostatných záväzkoch". Nie v knihe faktúr. Vyúčtovacia faktúra už aj tak príde znížená o zálohové platby - takže v knihe faktúr
    zálohové platby nerobia problém - nefigurujú tam.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    účtovník 007
    Mňa napádajú dve možnosti:

    1-zapísať splátku do ostatných záväzkov a pri účtovaní bank. výpisu to zaúčtovať ako úhradu záväzku
    2-neúčtovať do záväzkovpri a pri účtovaní platby cez bank. účet vždy okopírovať splátkový kalendár a priamo naúčtovať do nákladov.
    Chcem upozorniť na to, že v PÚ sa z bankových výpisov môžu účtovať len náklady a výnosy súvisiace s bankou. Teda tento spôsob neodporúčam.

    Zadávateľa otázky však zaujíma, či môže evidovať do knihy došlých faktúr aj preddavkové kalendáre za dodávky plynu. Som toho názoru že áno, lebo v JÚ je povinnosť viesť knihu záväzkov - teda v jednej evidencii môžu byť všetky záväzky. Stačí tú knihu došlých faktúr premenovať na knihu záväzkov.
    Naposledy upravil liba2 : 24.08.05 at 05:04 Dôvod: bank.účtov/správne výpisov...

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Zadávateľa zaujíma len riešenie pre JU. Takže keď sa jedná o splátkový kalendár, je jedno, či ide o plyn, leasing, alebo elektriku, stotožňujem sa s názorom účtovník 007, teda evidencia v knihe "ostatné záväzky", ktoré by mal každý dobrý SW ponúknuť.

    evidencia dodavateľských faktúr

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.