Zavrieť

Porady

Princípy ukladania betónovej zmesi do debenia v zmysle normy STN EN 206-1

Dobrý deň,
chcela by so Vás poprosiť o pomoc.
Toto je vec, ktorú potrebujem k štátnici, lenže k norme sa bohužiaľ neviem nikde dostať. Keďže nie som z BA, tak mi veľmi nepomôže ani tá vedecká knižnica. :-(
Ak by ste mi niekto vedeli poradiť, budem veľmi vďačná.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    Dahlia ak ti to pomôže môžem sa zajtra v práci pozrieť či máme túto normu. Napíš však čo by si presne potrebovala

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    Ak by bv alexandra nemala, na tvojom mieste by som skúsila získať informácie v Technickom a skúšobnom ústave stavebnom v BA. Myslím si, že niekto ochotný by sa tam určite našiel.

    Dahlia je offline (nepripojený) Dahlia

    Dahlia
    bv_alexandra Pozri príspevok
    Dahlia ak ti to pomôže môžem sa zajtra v práci pozrieť či máme túto normu. Napíš však čo by si presne potrebovala

    ďakujem.
    oponent chcel, aby som z normy vycitovala princípy ukladania betónovej zmesi do debenia. neviem, čo pod tým myslel, lebo vo všeobecnosti tie princípy viem, učili sme sa to, a myslím, že sa to odvíja od tej normy.
    ak sa ti niečo podarí nájsť ohľadne toho ukladania, budem vďačná, ak nie, nevadí, okomentujem to tým, čo som sa naučila. :-)

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    220870 Pozri príspevok
    Neviem prečo ale môj antivir mi pri príspevkoch od Kazu a bv- alexandra vyhodil upozornenie.sprostá reklama , to tu doteraz nebolo.
    No sprostá možno, ale reklama určite nie som. Nech ma tvoj antivír neuráža
    Naposledy upravil Kazu : 29.06.09 at 09:53

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    Takže tú normu mám, ale má 44strán. Ked si pozerám obsah tak tam nie je nikde písané o princípoch kladenia. Skús ma naviesť a ja ti pomôžem. Určite je to STN EN 206-1, nie je tam ešzte nejaké číslo napr 206-1/A1?Našla som betonovanie ale v STN732400, Zhotovovanie betonových konštrukcii Časť1 -- spoločné ustanovenia.
    Naposledy upravil bv_alexandra : 29.06.09 at 08:04

    Dahlia je offline (nepripojený) Dahlia

    Dahlia
    bv_alexandra Pozri príspevok
    Takže tú normu mám, ale má 44strán. Ked si pozerám obsah tak tam nie je nikde písané o princípoch kladenia. Skús ma naviesť a ja ti pomôžem. Určite je to STN EN 206-1, nie je tam ešzte nejaké číslo napr 206-1/A1?Našla som betonovanie ale v STN732400, Zhotovovanie betonových konštrukcii Časť1 -- spoločné ustanovenia.
    Nie, práveže žiadna časť tam nie je určená. Volala som so známym z praxe, ten mi povedal, čo treba dodržiavať, tak sa asi budem oháňať tým. Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale načo od nás chcú normu, keď sa k nej aj tak nedostaneme.
    Ale ďakujem, si veľmi zlatá.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Kazu Pozri príspevok
    No sprostá možno, ale reklama určite nie som. Nech ma tvoj antivír neuráža
    Pardón .Nemyslel som to osobne.Za to môže správca stránky .

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    220870 Pozri príspevok
    Pardón .Nemyslel som to osobne.Za to môže správca stránky .
    Však som to osobne ani nebrala, ja som sa na tom dobre zasmiala

    Princípy ukladania betónovej zmesi do debenia v zmysle normy STN EN 206-1

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.