Zavrieť

Porady

Navsteva u lekara "P"...do kolkych dni ju odovzdat?

Mam otazocku ktora by mi dost pomohla...

Je niekde v zakone dane ze do kolkych dni som povinny klasicku navstevu u lekara tzv "P" paragraf na vymennom listku ako celodenne osetrenie odovzdat?

...doteraz som to robil na konci spolu s dochadzkou a teraz mi uz v polke mesiaca chcel zamestn. dat absenciu za neodovzdanie...a ze som nebol v robote

DAKUJEM



...no ja om mu to dopredu dal vediet len problem je ten ze moj lekar je v inom meste ako pracujem a ja som doklad nechal doma...normalne by to problem nemal byt pricom dodnes som ho odovzdaval s ukoncenou dochadzkou....

...tak som sa ospravedlnil a povedal ze ho donesiem o tyzden...no on toto neakceptoval.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    beatlesak Pozri príspevok
    Mam otazocku ktora by mi dost pomohla...

    Je niekde v zakone dane ze do kolkych dni som povinny klasicku navstevu u lekara tzv "P" paragraf na vymennom listku ako celodenne osetrenie odovzdat? Nie, v ZP to nikde určené nie je, ale iste to máte určené v IS firmy, potvrdenie by som odovzdala hneď nasledujúci deň po dni, za ktorý to potvrdenie je.

    ...doteraz som to robil na konci spolu s dochadzkou a teraz mi uz v polke mesiaca chcel zamestn. dat absenciu za neodovzdanie...a ze som nebol v robote

    DAKUJEM
    Odpoveď v texte.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    beatlesak Pozri príspevok
    Mam otazocku ktora by mi dost pomohla...

    Je niekde v zakone dane ze do kolkych dni som povinny klasicku navstevu u lekara tzv "P" paragraf na vymennom listku ako celodenne osetrenie odovzdat?

    ...doteraz som to robil na konci spolu s dochadzkou a teraz mi uz v polke mesiaca chcel zamestn. dat absenciu za neodovzdanie...a ze som nebol v robote

    DAKUJEM
    Pokiaľ ideš k lekárovi, túto skutočnosť je potrebné ohlásiť zamestnávateľovi. § je slušné odovzdať svojmu nadriadenému, hneď na druhý deň po vyšetrení.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    beatlesak Pozri príspevok
    Mam otazocku ktora by mi dost pomohla...

    Je niekde v zakone dane ze do kolkych dni som povinny klasicku navstevu u lekara tzv "P" paragraf na vymennom listku ako celodenne osetrenie odovzdat?

    ...doteraz som to robil na konci spolu s dochadzkou a teraz mi uz v polke mesiaca chcel zamestn. dat absenciu za neodovzdanie...a ze som nebol v robote

    DAKUJEM
    Pozri § 144 Zákonníka práce :

    § 144
    Spoločné ustanovenie o prekážkach v práci

    Na začiatok

    (1) Ak je prekážka v práci zamestnancovi vopred známa, je povinný včas požiadať zamestnávateľa o poskytnutie pracovného voľna. Inak je zamestnanec povinný upovedomiť zamestnávateľa o prekážke v práci a o jej predpokladanom trvaní bez zbytočného odkladu.

    (2) Prekážku v práci a jej trvanie je zamestnanec povinný zamestnávateľovi preukázať. Príslušné zariadenie je povinné potvrdiť mu doklad o existencii prekážky v práci a o jej trvaní. Ak má zamestnanec nárok na pracovné voľno bez náhrady mzdy, zamestnávateľ je povinný mu umožniť nadpracovanie zameškaného času, ak tomu nebránia vážne prevádzkové dôvody.

    Navsteva u lekara "P"...do kolkych dni ju odovzdat?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.