Zavrieť

Porady

darovanie krvi a ZP

Prosím o radu: chodím pravideľne darovať krv a momentálne aj krvné doštičky, čo je asi tak 1x mesačne. Potvrdenie dostávam na celý deň - moja otázka - spadá darovanie krvi a separácia pod tzv P. v zmysle ZP §141 ods.2 a?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    willma Pozri príspevok
    Prosím o radu: chodím pravideľne darovať krv a momentálne aj krvné doštičky, čo je asi tak 1x mesačne. Potvrdenie dostávam na celý deň - moja otázka - spadá darovanie krvi a separácia pod tzv P. v zmysle ZP §141 ods.2 a?
    nie, je to § 138 odst 2
    [hore]§ 138


    (1) Zamestnávateľ poskytne zamestnancovi pracovné voľno na nevyhnutne potrebný čas s náhradou mzdy v sume jeho priemerného zárobku na účasť na rekondičných pobytoch, na povinných lekárskych prehliadkach a na účasť zástupcov zamestnancov na vzdelávaní.

    (2) Zamestnávateľ ďalej poskytne zamestnancovi pracovné voľno s náhradou mzdy v sume jeho priemerného zárobku na účasť na darovaní krvi, aferéze a darovaní ďalších biologických materiálov. Pracovné voľno patrí na nevyhnutne potrebný čas a to za čas cesty na odber a späť a za čas na zotavenie po odbere, pokiaľ tieto skutočnosti zasahujú do pracovného času zamestnanca. Podľa charakteru odberu a zdravotného stavu darcu môže lekár určiť, že čas potrebný na jeho zotavenie sa predlžuje, najviac po dobu zasahujúcu do pracovného času v rámci 96 hodín od nástupu cesty na odber. Ak nedôjde k odberu, poskytne sa pracovné voľno s náhradou mzdy v sume jeho priemerného zárobku len za preukázaný nevyhnutne potrebný čas neprítomnosti v práci.

    Stebielko je offline (nepripojený) Stebielko

    Stebielko
    Dobrý večer. Môj zamestnanec nebol jeden deň v práci. Priniesol potvrdenie, že bol darovať krv. Čo mu mám vykázať na tento deň.
    Takisto jedna z mojich pracovníčok bola na dedičskom konaní. Čo vykážem na tento deň?
    Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.