Zavrieť

Porady

novostavba- okná+ dvere

Stavam nový dom, predpokladám, že do konca augusta stihnem zakryť. Poraďte mi, či mám dávať okná a dvere pred zimou alebo nechať stavbu otvorenú bez okien a dverí (iba zabednenú doskami) a montovať okná a dvere až na jar. Ď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Argument jeden za všetky .Vyschne vám stavba.Skúsenosti cca 25 rokov v stavebníctve.
    Určite na tom ušetríte tisíce €.

    rado66 je offline (nepripojený) rado66

    rado66
    Rozmýšľal som, že dám vchodové dvere, okná a terasové dvere montovať nebudem, len otvor zabedním doskami. Ide o bungalow, bez vrchnej deky (namiesto betónovej drevená so zateplením až v jari). Do jesene plánujem zakryť /bez zateplenia stropu/. Okná by som nechal na vetračke. Bude to dostačujúce na vyschnutie hrubej stavby?

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    Ako znížiť výšku otvoru na vnútorné dvere?
    Na novostavbe potrebujeme osadiť izbové dvere, kde je predpísaná výška otvoru v stene 202 cm. Výška nášho otvoru od podlahy je 208 cm. Steny sú už ovakované a ostierkované. Hrúbka stien je 12 cm a 27 cm. Ako by bolo najvhodnejšie zmenšiť otvor na 202 cm tak, aby toto zníženie bolo po finálnej úprave čo najmenej na stene nad zárubňou viditeľné?

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Na preklad prilepiť 50mm hrubú tvárnicu z YTONG-u.
    Aj tak mi to nedá.Merali ste dobre?Skôr si myslím ,že máte mať svetlú výšku 202 ,nie stavebnú.Si myslím ,že Tých 208 by malo byť v poriadku.Štandardne sa robí na výšku 206.

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    220870 Pozri príspevok
    Na preklad prilepiť 50mm hrubú tvárnicu z YTONG-u.
    Aj tak mi to nedá.Merali ste dobre?Skôr si myslím ,že máte mať svetlú výšku 202 ,nie stavebnú.Si myslím ,že Tých 208 by malo byť v poriadku.Štandardne sa robí na výšku 206.
    Odmerané je dobre. Tých 208 cm je už aj s podlahou a podľa informácií, ktoré máme, by výška stavebného otvoru mala byť v tolerancii od 2010 do 2020 mm. Túto informáciu mám z viacerých zdrojov. Okrem iného aj zo stránky: http://www.stavebna.sk/images/dvere/interierove/stavebne_otvory_pre_typiz_int_dvere.pdf
    Výška dvier je 1970 mm a šírka obloženia 50 mm. Pri našom rozmere ostane nad obložením dvier medzera.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Potom tak ako som písal Ytong 50mm.Asi najlacnejšie a najrýchlejšie riešenie.

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    220870 Pozri príspevok
    Potom tak ako som písal Ytong 50mm.Asi najlacnejšie a najrýchlejšie riešenie.
    Ďakujem veľmi pekne.

    novostavba- okná+ dvere

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.